Kliniki chirurgii plastycznej za granicą – gdzie i za ile?

Coraz więcej kobiet decyduje się na poprawę swojego wyglądu. Operacje plastyczne to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na walkę z kompleksami, deformacjami ciała i upływem czasu. Nowoczesna technika i duża liczba zadowolonych pacjentów znacznie zmniejszyła społeczny strach przed ingerencją w ciało.

Kliniki chirurgii plastycznej za granicą – gdzie i za ile?

Największym zainteresowaniem cieszą się operacje brzucha: abdominoplastyka – czyli usuwanie tłuszczu i nadmiaru skóry z brzucha w celu poprawy komfortu i estetyki. Następnym zabiegiem, na który decydują się kobiety to labioplastyka – korekta nierównych, przerośniętych warg sromowych mniejszych. Niezmiennie wiodą prym operacje plastyczne piersi – powiększanie oraz pomniejszanie, fachowo nazywane agumentacją lub redukcją biustu.

Na co zwracać uwagę?

Decydując się na poddanie jakiejkolwiek operacji plastycznej, musimy wcześniej szczegółowo rozpatrzyć wszystkie czynniki, które towarzyszą konkretnemu zabiegowi. Zapoznać się z przeciwwskazaniami przed zabiegiem, rekonwalescencją lub w przypadku powiększania piersi – skonsultować dobór implantu i metodę.

Wybór odpowiedniej kliniki to kluczowy aspekt. Profesjonalne podejście kadry, a także doświadczenia chirurga w pełni uspokoi i zmniejszy stres przed operacją. Oddając się w zaufane ręce mamy niejako gwarancję satysfakcji z przeprowadzonej operacji i opieki po zabiegu.

Kliniki za granicą

Turystyka medyczna (cosmetic surgery tourism) jest coraz bardziej popularna. Oczywiście za sprawą znacznie niższych kosztów takich operacji. Ceny mogą różnić się nawet o 52%, co jest bardzo zachęcające, ponieważ kwoty za operacje plastyczne oscylują w granicach kilkunastu tysięcy złotych. Często też trzeba doliczyć dodatkowo płatne konsultacje, opiekę przed i po zabiegu, biustonosz przy operacji biustu i lekarstwa.

Najczęściej na kliniki w Polsce decydują się nasze sąsiadki z Europy – Niemki, Norweżki, Szwedki oraz Brytyjki, które dysponują mocniejszą walutą. W Polsce za zabieg powiększenia piersi zapłacimy od 12 do 18 tys złotych. Wszystko zależy od renomy kliniki, miejscowości lub rozpoznawalności samego chirurga. Pamiętajmy, że wysoka cena operacji nie gwarantuje nam najlepszej jakości zabiegu oraz najlepszej opieki. Często jest to spowodowane drogim marketingiem firmy, który pochłania znaczną część dochodu kliniki.

Dla wielu Polek ten zabieg w Polsce jest zbyt kosztowny. Na szczęście nasze umiejscowienie terytorialne rozwiązuje ten problem. Najatrakcyjniejsze ceny oferują nasi bliscy sąsiedzi na Słowacji i nie zmienia tego nawet waluta, która tam obowiązuje.

Powiększenie piersi w Klinice na Słowacji to koszt rzędu od 9 do 12 tys złotych. Cena obejmuje wszystkie elementy, które w Polsce trzeba dodatkowo wliczyć w koszt zabiegu. Klinika na Słowacji jest prywatną placówką z wieloletnią praktyką i ze wszystkimi udogodnieniami dla polskich pacjentek - jak innowacyjna technika stosowania rozpuszczalnych szwów co sprzyja lepszej i szybszej rekonwalescencji bez częstych wizyt po operacji.

Cena obejmuje najnowsze mikro teksturowane implanty firmy MENTOR jedne z najlepszych na świecie z dożywotnią gwarancją. Polskojęzyczny personel oraz możliwość transportu z Bielska-Białej jest kolejną zaletą kliniki za granicą. Inne operacje plastyczne również są w bardzo korzystnych cenach i warto porównać je przed wyborem najbliższej kliniki od naszego miejsca zamieszkania.

MATERIAŁ PARTNERA

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Kliniki chirurgii plastycznej za granicą – gdzie i za ile?
Coraz więcej kobiet decyduje się na poprawę swojego wyglądu. Operacje plastyczne to zdecydowanie...
Botoks Party, czyli połączenia świetnej zabawy i profesjonalnych zabiegów upiększających
O botoksie pisaliśmy już wielokrotnie na łamach naszego serwisu. Jest to jeden z...
Sprawdź, jak może wyglądać Twoje ciało po zmianach
Operacjom plastycznym coraz częściej poddają się kobiety, które chcą poprawić nie tylko swój wygląd...
Infografika: Najpopularniejsze operacje plastyczne w 2013 roku
Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych (American Society of Plastic Surgeons) opublikowało...