Medycyna estetyczna mężczyzn • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
  1. Operacje plastyczne
  2. Medycyna estetyczna mężczyzn
Medycyna estetyczna mężczyzn

Medycyna estetyczna mężczyzn

  • 02/04/2023
  • 0 lajków
  • 2140 wyświetleń
  • 0 komentarzy

Chirurgia estetyczna mężczyzn wyszła już z cienia taniej sensacji. Nie powalają nikogo informacje na temat zmiany wyglądu nie tylko znanych postaci, ale i naszych znajomych.

Coraz większa część społeczeństwa rozumie, że komfort życia, kariera zawodowa, może zależeć od prezencji. Niemałe znaczenie mają też osiągnięcia medycyny, która kusi coraz większą i bezpieczniejszą gamą zabiegów odmładzających i poprawiających wygląd. Ośmieleni, takimi sprzyjającymi okolicznościami, panowie, z roku na rok liczniej zgłaszają się do specjalistów z dziedziny chirurgii plastycznej i decydują na zabiegi, które w konsekwencji poprawiają ich wygląd, a co za tym idzie samopoczucie.

Mężczyźni coraz poważniej podchodzą do dobrodziejstwa, jakim jest chirurgia plastyczna. Co ciekawe, decydują się na korektę wybranej części ciała, nie tylko po to, aby robić wrażenie w środowisku, ale bardzo często ich motywacją jest kariera zawodowa. Wciąż bowiem to, jak wyglądasz, jakie robisz pierwsze wrażenie, ma ogromny wpływ na znalezienie atrakcyjnej pracy, a następnie na szybki awans.

Także mentalność Polaków przeszła już pod tym względem taką metamorfozę, że poprawianie wyglądu przez panów nie stanowi już tabu, ba, coraz modniejsze na przykład staje się, że jako prezent pierwszo komujny funduje się chłopcom zabieg korekty odstających uszu. To wszystko sprawia, że Polacy – jeśli im pozwala sytuacja ekonomiczna – zgłaszają się do specjalistów z prośbą o pomoc w poprawieniu ich wyglądu. Obecnie średnio na 100 zabiegów chirurgii plastycznej, 25-30 to panowie.

Motywacje

Naukowcy badający tę dziedzinę wyodrębniają kilka zasadniczych typów mężczyzn decydujących się na poprawienie swojej urody:

  • grupa związana z pewnymi zawodami (aktorzy, piosenkarze, prezenterzy, dziennikarze, politycy), dla których wygląd w pracy do podstawa,
  • grupa koniunkturalistów, dla których w życiu najważniejsza jest moda,
  • grupa „pięknisiów”, czyli mężczyzn tak zapatrzonych w siebie, że czasem mimo wspaniałej prezencji, wynajdują „skazy” do poprawki,
  • grupa desperatów, którzy są przekonani, że wraz ze zmianą wyglądu, ich życie także zmieni się na lepsze.

Co najczęściej poprawiają panowie ?

Tu, podobnie, jak u pań, paleta dostępnych zabiegów wciąż jest bogatsza. Jednak do najpopularniejszych operacji zalicza się:

  • zabiegi twarzy – korekta garbatych nosów, odstających uszu, usuwanie blizn, tatuaży, poprawianie konturów twarzy, pozbywanie się „drugiej” brody, wygładzanie zmarszczek,
  • przeszczep włosów – czyli sposób na łysienie, na które narażeni są liczni spośród mężczyzn,
  • modelowanie wybranych części ciała – silikonowe pośladki, muskulatura nóg, ramion, klatki piersiowej,
  • „kaloryfer” – jak w slangu nazywa się idealny wygląd muskulatury męskiego brzucha, który najczęściej osiąga się metodą „abdominal etching”, czyli radykalnym odsysaniu tłuszczu,
  • problem piersi – kłopoty ze zbyt dużymi (wręcz kobiecymi) piersiami w medycynie nazwany „ginekomastią” sprowadzają do gabinetów coraz liczniejszych mężczyzn, którzy decydują się na interwencję chirurga-plastyka. Pośród nich częstymi gośćmi są panowie, którzy uprawiali kulturystykę na skróty, z pomocą hormonów anabolicznych, co w konsekwencji doprowadziło do przerostu piersi,
  • powiększanie penisa – porównywanie wielkości i kompleksy z tym związane powodują, że liczni desperaci decydują się na zabieg wydłużania bądź pogrubiania swojego członka.

Pułapki

Chirurgia plastyczna bardzo często pomaga poprawić jakość życia, ale zdarza się, że zbyt szybko i lekkomyślnie podjęta decyzja o kolejnym zabiegu, może prowadzić do pogorszenia tego komfortu. Skalpela nie należy zastępować tam, gdzie pomóc może psycholog, psychiatra, czy terapeuta. Operacją nie zmienimy swojego charakteru, a więc i tego, jak jesteśmy odbierani i traktowani przez innych.

Zachowanie rozsądku i umiaru, to najlepsze podejście do dobrodziejstw chirurgii plastycznej. Nie należy jej nadużywać i traktować jako jedynego sposobu na rozwiązanie życiowych problemów.

  • Udostępnij:

Dodaj komentarz