przeszczep tkanki tłuszczowej

Witam,
jestem po przeszczepie tkanki tłuszczowej. Przeszczepiana była ona do lewej skroni – w miejsce loży. Chirurg plastyk przeszczepił bardzo dużą ilość tkanki, tłumaczył to tym, że w przeciągu trzech miesięcy znaczna jej część zaniknie. Po operacji, trzy/cztery dni, poza znacznym uwypukleniem w miejscu wszczepienia, nic się nie działo. Później pojawiły się lekki obrzęk, który z czasem znacznie uwypuklił się i zrobił czerwony. W dodatku wyraźnie czuję lekki ból w tym miejscu. Chirurg plastyk na razie przepisał mi tylko maść Hirudoid, która ma minimalizować opuchliznę, ale efekty są raczej nikłe. Czy takie przejściowe, mam nadzieję, efekty przeszczepu tkanki tłuszczowej, są zjawiskiem naturalnym?
W miejscu przeszczepu wcześniej wszczepiane były Aquamid i Bio-alkamid (później usunięte). Chirurg plastyk na moje pytania o ryzyko powikłań, zapewniał mnie, że nawet jeżeli coś z tych substancji zostało, to nie przeszkadza to przeszczepowi tkanki tłuszczowej.
Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź
Z góry dzięi

Portret użytkownika ladyskin

Myślę, że trudno aby ktoś udzielił konkretnej odpowiedzi bez konsultacji. Nie wiem z jakiego miasta jesteś - ale ja też jestem po podobnej opracji. Z tym że u mnie było to liposukcja z przeszczepem tkanki tłuszczowej do piersi.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości to pójdź do innego lekarza w tej sprawie na konsultacje. Ja mieszkam we Wrocławiu, więc mogłabym polecić albo doktora knasta.
lub konsultantem jest też Pan Krzysztof Wyciszczak z kliniki Estelogika. Nie mogłam znaleźć strony - ale na innych portalach można znaleźć.

Nie lekceważ takich wątpliwości. Czasami jeżeli szybciej zareagujesz - szybciej można coś poprawić.

Pozdrawim Cię

Portret użytkownika YokoOno

To bardzo dobra rada, najlepiej skonsultować się z innym lekarzem. Jeśli chodzi o przeszczepianie tłuszczu, to specjalistą w tej dziedzinie jest dr Piotr Osuch. Przyjmuje w Warszawie.

Odpowiedz

Plain text

  • Żadne znaczniki HTML nie są dozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.