Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje się na niego właśnie po to, aby uzyskać efekt pełniejszych ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Starsze kobiety cenią sobie zaś to, że zabieg ten przywraca jędrność skórze ust, co jest właśnie zasługą kwasu hialuronowego. Dodatkowo usta stają się nawilżone i bardziej zmysłowe, poprawiając ogólnie wygląd twarzy.

Czym jest kwas hialuronowy?

Jest to naturalnie występujący w organizmach związek (u człowieka na przykład znajduje się w ciele szklistym oka czy w tkance łącznej). Cząsteczki tego kwasu wykazują się niesamowitą zdolnością wiązania wody, co wpływa na efekt powiększenia objętości ust podczas zabiegu ich powiększania. Kwas hialuronowy staje się coraz bardziej powszechny dzięki swojej wszechstronności, potwierdzonej skuteczności oraz swojemu bezpieczeństwu.

Podanie kwasu odbywa się w sposób nieskomplikowany (za pomocą strzykawki z cieniutką igłą), a jeśli efekt zabiegu nie będzie odpowiadał, można w dość prosty sposób go usunąć. Wydaje się, że jedyną jego wadą może być to, że na efekty powiększania ust kwasem hialuronowym trzeba trochę poczekać, a także fakt, że zabieg ten nie jest trwały i należy go powtarzać, jeśli chce się utrzymać efekt dłużej.

Co daje taki zabieg?

 • optycznie powiększa usta
 • nadaje rysom miękkości i łagodności
 • skóra ust jest jędrna i nawilżona
 • optycznie odmładza
 • przywraca kolor

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Do zabiegu należy zacząć się przygotowywać już wcześniej. Na trzy dni przed zabiegiem należy ograniczyć przyjmowanie leków przeciwzapalnych i aspiryny. W dniu zabiegu powinno się unikać nagrzewania ciała (na przykład w solarium) oraz ograniczyć wysiłek fizyczny. Oczywistym zdaje się też to, aby przed zabiegiem zmyć makijaż ust.

Lekarz na początku musi przeprowadzić wywiad dotyczący przebytych chorób, obecności alergii oraz przyjmowanych leków. Gdy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu powiększania ust, następują konsultacje, podczas których pacjent określa pożądany efekt wypełnienia i powiększenia ust. Sam zabieg trwa dość krótko, bo około 30 minut. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym - można znieczulać za pomocą kremu lub znieczulenia dentystycznego.

Kwas hialuronowy jest wprowadzany za pomocą igły i ampułko-strzykawki w skórę właściwą ust. Następnie lekarz masuje i ugniata usta, aby rozprowadzić preparat i nadać im właściwy kształt. Okres rekonwalescencji po tym zabiegu jest raczej krótki, jednak trzeba mieć na uwadze to, że może pojawić się opuchlizna bądź zasinienie.

Po zabiegu powiększania ust

Po zabiegu powinno się ograniczyć ekspresję mimiczną ust oraz ich rozciąganie, ponieważ może to powodować dyskomfort. To uczucie jednak mija po około dwóch dniach. Przez kolejne trzy dni po zabiegu powinno się unikać nadmiernego ciepła, wysiłku fizycznego, wizyt u dentysty i ekspozycji na promienie słoneczne. Efekt staje się widoczny kilka dni po zabiegu i wystarczy zwykle na okres od 6 do 12 miesięcy.

Przeciwwskazania do powiększania ust:

 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • opryszczka i inne zmiany skórne
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • leczenie antybiotykami
 • choroby układu immunologicznego
 • rozwijające się nowotwory

Przygotowując się do takiego zabiegu dobrze jest znaleźć profesjonalną klinikę, w której będzie można poddać się zabiegowi. Warto również przeprowadzić wcześniej rozmowę z lekarzem i zadać wszystkie pytania, które nas nurtują. Jeśli chodzi o ból podczas zabiegu - raczej nie występuje. Obecnie większość wypełniaczy zawiera lidokainę, która sprawia, że zabieg ten staje się niemalże bezbolesny. Najczęściej czuje się tylko pierwsze wkłucie, ponieważ później zaczyna już działać znieczulenie. Samo wkłucie też nie jest bolesne - wykonywane jest cienką igłą i przypomina raczej uszczypnięcie, więc nawet wrażliwsze kobiety nie muszą obawiać się bólu podczas zabiegu.

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Chrapanie to dolegliwość, bezdech to już problem!
Chrapanie to niezwykle popularna przypadłość, czasami wstydliwa, niemniej jednak bywa też...
Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Usta doskonałe? Nic prostszego
Powiększenie ust to zabieg niezwykle popularny, jednak czy jego nazwa oddaje w pełni specyfikę tej...