Spektakularne efekty ostrzykiwania osoczem

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym zdobywa coraz większą popularność na całym świecie jako zabieg estetyczny, dający spektakularne efekty odmłodzenia i ujędrnienia skóry.

Spektakularne efekty ostrzykiwania osoczem

Został wypromowany przez światowe gwiazdy ceniące naturalne, nieinwazyjne sposoby dbania o urodę, a teraz pokochały go Polki. Nic dziwnego – to prawdziwy zastrzyk energii dla zmęczonej skóry. Media ochrzciły go „wampirzym liftingiem” ze względu na użycie własnej krwi, ale nie ma się czego obawiać – zabieg nie jest ani krwawy, ani bolesny.

To świetna alternatywa dla wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej, pobudzająca skórę do samodzielnej, intensywnej regeneracji i produkcji nowych włókien kolagenowych. Jeszcze kilka lat temu wykorzystywany w innych dziedzinach medycyny (okulistyka, ortopedia, leczenie ciężkich oparzeń), szybko zyskał uznanie specjalistów medycyny estetycznej i chirurgów plastyków i ich pacjentów.

Dla kogo?

Potencjał osocza bogatopłytkowego jest wykorzystywany przy leczeniu osób z problemami skórnymi i trądzikiem, wiotką, przesuszoną i zniszczoną skórą wymagającą regeneracji, bruzdami oraz dotkniętych łysieniem. Zabieg jest polecany alergikom, ponieważ osocze jest w pełni biokompatybilne i bezpieczne. Wybierając ten sposób regeneracji skóry musimy nastawić się na przynajmniej trzykrotne jego powtórzenie w kilkumiesięcznych odstępach czasowych. Powinniśmy też uzbroić się w cierpliwość: pierwsze efekty zabiegu pojawią się po ok. 3 tygodniach, natomiast pełna regeneracja skóry nastąpi po ok. 3 miesiącach.

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa około 40 minut i składa się z kilku etapów. Po pobraniu krwi od pacjenta (6-18 ml) próbka zostaje umieszczona w specjalnej wirówce, która odseparowuje osocze od innych składników krwi. Uzyskane osocze bogatopłytkowe jest mieszane z odczynnikiem, który aktywuje płytki do produkcji czynników wzrostu. Przed ostrzyknięciem pacjent jest znieczulany maścią Emla, która miejscowo znieczula skórę i zwiększa komfort w trakcie zabiegu. Preparat podaje się w różny sposób: za pomocą mezoterapii, śródskórnych zastrzyków lub głębokich zastrzyków wypełniających głębsze bruzdy i zmarszczki. Pozostały po zabiegu preparat nakłada się na twarz w postaci maski, która nawilża i koi skórę.

Spotkanie Kobiet

Zobacz także: Klinika Artplastica w naszej bazie

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Spektakularne efekty ostrzykiwania osoczem
Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym zdobywa coraz większą popularność na całym świecie jako...