Lśnij w noc sylwestrową! Najskuteczniejsze zabiegi upiększające

Wejście w 2021 bez urodowych bolączek i kompleksów jest jeszcze możliwe. Staw im czoła i wkrocz w nowy rok z podniesioną głową!

Lśnij w noc sylwestrową! Najskuteczniejsze zabiegi upiększające

Precz z pajączkami

Masz jeszcze czas na walkę z niedoskonałościami, które odwracają uwagę od twoich atutów. Jedną z większych bolączek kobiet w naszej szerokości geograficznej są popękane naczynka, które mają tendencję do uwidaczniania się pod wpływem niskich temperatur i mrozów. Współczesna technologia laserowa radzi sobie z nimi doskonale – wystarczy poddać się jednemu zabiegowi, a problem zniknie. Jednym z najbardziej precyzyjnych dostępnych obecnie zabiegów jest zabieg laserem BTL Fotona. Precyzyjna wiązka lasera trafia idealnie w punkt, zamykając nieestetyczne naczynia krwionośne bez ryzyka uszkodzenia skóry.

Bieg po młodość

Pajączki to nie jedyny problem, który błyskawicznie rozwiążesz wykonując zabieg laserowy. Jeżeli zostało Ci więcej niż 2 tygodnie do sylwestrowej zabawy, rozważ zabieg laserem frakcyjnym eCO2, który doprowadzi skórę do perfekcji. Wkroczysz w nowy rok z wygładzoną, jędrną skórą twarzy. Musisz jednak wiedzieć, że po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i spuchnięta – czas rekonwalescencji to kilka dni. Zmiany w naskórku i kolagenie w skórze właściwej wywołane zabiegiem są trwałe (według badań nie cofają się po 6 miesiącach po zakończeniu terapii).

Jeżeli Twoim problemem jest utrata atrakcyjnego owalu twarzy, pomyśl o zabiegu Fotona 4D. Jest on wykonywany tylko w renomowanych klinikach i nie należy do najtańszych, ale jego efekty są spektakularne i mogą odjąć Ci kilka lat, odwlekając w czasie lifting chirurgiczny. Wszystko dzięki działaniu na kilku poziomach skóry, m.in. na skanowaniu tkanek wewnątrz jamy ustnej, głębokim termoliftingu i delikatnym peelingu laserowym. Procedura jest tak opracowana, żeby odmłodzić skórę twarzy na wszystkich poziomach.

20 minut i po krzyku

Najpopularniejszy zabieg lunchowy? Oczywiście zabieg z toksyną botulinową. Usuwa zmarszczki mimiczne, odmładza i wygładza dzięki rozkurczaniu mięśni, odpowiedzialnych za zmarszczki na czole i wokół oczu. W trakcie zabiegu lekarz wstrzykuje toksynę typu A za pomocą cienkiej igły. Efekt jest widoczny po ok. 7 dniach, a utrzymuje się ok. pół roku. Zabieg ma mnóstwo dodatkowych zalet: skóra w tym czasie odpoczywa, mięśnie są rozluźnione. Lekarze sugerują wykonywanie zabiegu profilaktycznie, aby przyzwyczajone do nadmiernego kurczenia się mięśnie nie powodowały bruzd i zmarszczek.

Tuż przed wielkim dniem…

Nie rób zabiegów estetycznych na ostatnią chwilę. Każda, nawet najmniej inwazyjna procedura może skutkować siniakami i opuchlizną, więc ostatnie wizyty w gabinecie medycyny estetycznej powinny być zaplanowane ponad tydzień przed wielkim wyjściem. Ostatnie dni to dobry moment na nawadnianie organizmu dużą ilością wody, sprawdzone, niealergizujące kosmetyki i dużą ilość snu.

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Lśnij w noc sylwestrową! Najskuteczniejsze zabiegi upiększające
Wejście w 2021 bez urodowych bolączek i kompleksów jest jeszcze możliwe. Staw im czoła i wkrocz w...
Operacje plastyczne a koronawirus
Pandemia przewróciła dotychczasowe życie do góry nogami. Jej straszne skutki są odczuwalne dla...
Botoks Party, czyli połączenia świetnej zabawy i profesjonalnych zabiegów upiększających
O botoksie pisaliśmy już wielokrotnie na łamach naszego serwisu. Jest to jeden z...
Sprawdź, jak może wyglądać Twoje ciało po zmianach
Operacjom plastycznym coraz częściej poddają się kobiety, które chcą poprawić nie tylko swój wygląd...
Infografika: Najpopularniejsze operacje plastyczne w 2013 roku
Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych (American Society of Plastic Surgeons) opublikowało...