Operacje plastyczne seniorów

Operacje plastyczne seniorów

Już milion Polaków rocznie poddaje się zabiegom upiększającym w klinikach chirurgii plastycznej. Co roku kliniki odwiedza o 25 proc. więcej pacjentów, a wśród nich są także seniorzy. 

Z badań TNS OBOP wynika, że do skorzystania z usług chirurga plastycznego przyznaje się na razie co setna Polka, ale co szósta zrobiłaby to, gdyby tylko miała dość odwagi i pieniędzy. 

Podobne trendy są widoczne we wszystkich krajach rozwiniętych: w USA liczba operacji plastycznych rośnie średnio o 11 proc. rocznie, a w Wielkiej Brytanii aż o 35 proc. Nasze społeczeństwo jest bardzo skoncentrowane na wyglądzie. Istnieje cały szereg kuracji upiększających oraz oferujących je ośrodków. Zanim, ktokolwiek zdecyduje się na przeprowadzenie takiego zabiegu, powinien uzyskać odpowiednie informacje na jego temat. Konsultacja z chirurgiem jest kwestią najważniejszą. 

Jakie operacje plastyczne dla seniorów?

  • Plastyka brzucha - Wskutek starzenia się lub ciąży pojawiają się na brzuchu fałdy skórne a mięśnie ulegają osłabieniu. Plastyka polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej co pozwala wzmocnić mięśnie.
  • Lifting twarzy - Zabieg polega na naciągnięciu skóry twarzy i szyi, aby wygładzić fałdy i zmarszczki. Lifting twarzy można przeprowadzić po znieczuleniu ogólnym lub miejscowym przy podaniu zwykłych środków uspakajających.
  • Wypełnianie zmarszczek - Do tego typu zabiegów najczęściej używa się kolagenu i tkanki tłuszczowej pacjenta. Za pomocą tych  substancji wypełnia się głębokie zmarszczki, bruzdy. Poza tym, w ten sam sposób można powiększyć usta.  
  • Botoks - To zabieg chirurgiczny polegający na wystrzykiwaniu toksyny botulinowej. Zabieg ma działanie krótkotrwałe (około 3 miesięcy). 
  • Powiększanie piersi - Piersi, które opadły po jednym lub wielokrotnych porodach można wypełnić za pomocą implantów silikonowych, które wprowadza się za pomocą nacięcia pod pachą bądź przez sutek. Po operacji pacjentka musi unikać wysiłku i podnoszenia ciężkich ciężarów.

Czytaj także:

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Lśnij w noc sylwestrową! Najskuteczniejsze zabiegi upiększające
Wejście w 2021 bez urodowych bolączek i kompleksów jest jeszcze możliwe. Staw im czoła i wkrocz w...
Operacje plastyczne a koronawirus
Pandemia przewróciła dotychczasowe życie do góry nogami. Jej straszne skutki są odczuwalne dla...
Botoks Party, czyli połączenia świetnej zabawy i profesjonalnych zabiegów upiększających
O botoksie pisaliśmy już wielokrotnie na łamach naszego serwisu. Jest to jeden z...
Sprawdź, jak może wyglądać Twoje ciało po zmianach
Operacjom plastycznym coraz częściej poddają się kobiety, które chcą poprawić nie tylko swój wygląd...
Infografika: Najpopularniejsze operacje plastyczne w 2013 roku
Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych (American Society of Plastic Surgeons) opublikowało...