Liposukcja laserowa - SmartLipo

Liposukcja laserowa - SmartLipo

Zgrabna i szczupła sylwetka, jędrna skóra bez cellulitu i ubranie nawet o 2 rozmiary mniejsze, takie efekty zapewnia SmartLipo, laserowa lipoliza; światowy przebój wśród zabiegów modelowania ciała.

Metoda, sprawdzona i stosowana m.in. we Włoszech, USA i Ameryce Południowej, daje spektakularne rezultaty w rzeźbieniu sylwetki oraz poprawie jędrności skóry. Wpisuje się ponadto w modny obecnie trend mało inwazyjnych i bezpiecznych metod upiększania.

Gdzie można stosować?

SmartLipo to nowatorska i bezpieczna technika stworzona specjalnie do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez działanie specjalnego lasera na komórki tłuszczowe. Umożliwia harmonijne rzeźbienie konturów sylwetki i utratę zbędnych centymetrów w opornych na dietę i ćwiczenia obszarach ciała (np. ramiona, biodra, uda, brzuch, talia, pośladki, kolana, łydki) Co więcej, pomaga w leczeniu cellulitu – uporczywego defektu kosmetycznego, z którym zmagają się nawet młode i szczupłe kobiety. Energia lasera w widoczny sposób poprawia stan obwisłej i nierównej skóry, czyniąc ją bardziej jędrną i gładką.

Zalety

Ogromną zaletą SmartLipo jest mała inwazyjność tego zabiegu. Jest to metoda precyzyjna i delikatna, dobra dla pacjentów, którzy wolą poddać się mniej inwazyjnym zabiegom niż poważnej operacji, jak liposukcja. SmartLipo to mniejszy stres, mniejsze obawy przed powikłaniami. Nie trzeba się wyłączać z życia i pracy zawodowej na zbyt długo. Wielkie znaczenie ma fakt, że laser SmartLipo pozwala poprawić wygląd pewnych partii ciała (m.in. twarzy, podbródka) oraz miejsc, gdzie skóra jest obwisła. Są to obszary, które do tej pory sprawiały lekarzom i pacjentom kłopot, bo nie nadawały się do liposukcji. Obecnie mamy na nie sposób. Dla wszystkich kobiet ogromną zaletą techniki SmartLipo jest to, że poprawia ona napięcie i fakturę skóry.

Działanie

SmartLipo wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Promieniowanie lasera powoduje rozrywanie błon komórek tłuszczowych i powstanie emulsji, a ta w sposób naturalny wydalana jest z naszego organizmu lub usuwana poprzez odsysanie. Co ważne, proces rozbicia komórek jest nieodwracalny. Jeżeli osoba ponownie przytyje, to tłuszcz ulokuje się w innych partiach ciała. Pacjent po zabiegu nie wymaga hospitalizacji (dostaje tylko elastyczny opatrunek do noszenia ok.4 tyg.). Już po paru dniach można wrócić do pracy, a po 2 tygodniach do normalnego trybu życia. Rekonwalescencja przebiega szybko i bez większych dolegliwości. Opuchlizna znika stopniowo w ciągu kilku tygodni (w zależności od wielkości obszaru), a siniaki z reguły w ciągu 2 tygodni. Konieczne są masaże parę razy w tygodniu przez ok. 2 miesiące.

Efekty

W efekcie zabiegu kontury ciała poprawiają się dzień po dniu, sylwetka staje się szczuplejsza, harmonijna, skóra bardziej jędrna i napięta. Ostateczne rezultaty są trwałe i widoczne po 1-2 miesiącach. Czas ten jest potrzebny organizmowi do usunięcia w sposób naturalny uwolnionego tłuszczu. Ubrania lepiej leżą na figurze – dzięki SmartLipo można zrzucić nawet 2-3 rozmiary. Dodatkowym pozytywnym efektem jest zmniejszenie cellulitu w miejscach wykonywania zabiegu. Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby w dobrym stanie zdrowia, z miejscowo nagromadzoną, nierówną tkanką tłuszczową i w miarę prawidłową masą ciała.

SmartLipo może być stosowane samo lub też w połączeniu z liposukcją, w zależności od potrzeb danej osoby. Łączenie obu metod jest w szczególności wskazane i daje najlepsze rezultaty w przypadku modelowania większych obszarów ciała, jak np. brzuch czy uda. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to sposób na leczenie otyłości (podobnie jak nie jest nim liposukcja), a więc osoby z dużą nadwagą powinny przed zabiegiem zrzucić zbędne kilogramy. Przeciwwskazaniami do metody są choroby serca, wątroby i nerek.

SMARTLIPO kontra LIPOSUKCJA (zalety lasera):

 • mała inwazyjność zabiegu
 • niewielkie obciążenie dla pacjenta
 • znieczulenie miejscowe (zamiast ogólnego)
 • nie występuje uszkodzenie naczyń krwionośnych (występowanie krwiaków pozabiegowych przy liposukcji)
 • szybsza i łatwiejsza rekonwalescencja
 • możliwość wykonania zabiegu w rejonach ciała, których dotychczas nie można było poddać tradycyjnemu
 • odsysaniu jak: twarz, kolana, okolice kostek
 • możliwość wielokrotnego powtarzania
 • poprawa wyglądu i napięcia skóry (przy liposukcji ryzyko pozostania nierówności i dołków)
 • redukcja cellulitu
 • bezpieczeństwo
Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Lipoliza iniekcyjna – jak działa i czy warto?
Lipoliza iniekcyjna to nowoczesny sposób na pozbycie się miejscowo zlokalizowanej tkanki...
Jak żyć po liposukcji?
Liposukcja jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, który powinien być traktowany jako metoda...
Własny tłuszcz. Sposoby na jego wykorzystanie
Tkanka tłuszczowa to nasz wróg. Ciągle szukamy sposobów na pozbycie się jej nadmiaru. Stosujemy...
Liposukcja. Fakty i mity
Liposukcja zwana także lipoplastyką jest zabiegiem chirurgicznym, który ma na celu usunięcie...
Liposukcja kawitacyjna
Liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem odbywającym się bez ingerencji skalpela. Operacja uważana...