Liposukcja metodą N.I.L.

Każda kobieta marzy o szczupłej talii, zgrabnych nogach i proporcjonalnej sylwetce. Czasem jednak nawet intensywne ćwiczenia i restrykcyjne diety nie przynoszą upragnionych rezultatów.

Liposukcja metodą N.I.L.

Brzuch nie staje się bardziej płaski, a większe uda nie pozwalają wskoczyć w wymarzony rozmiar dżinsów. Niestety, chociaż proporcjonalna sylwetka jest powszechnie przyjętym ideałem, niewiele osób może się pochwalić takimi kształtami. W końcu geny wygrywają z naszymi najlepszymi chęciami, silną wolą i samozaparciem. Ale nie oznacza to, że w walce z zalegającymi gdzieniegdzie zbędnymi kilogramami jesteśmy skazani na niepowodzenie.

Liposukcja to zabieg mający na celu rozbicie i usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała, takich jak twarz i szyja, ramiona, tułów, brzuch, biodra, pośladki (oprócz dolnej części), uda, kolana, łydki i okolice kostek. Zabieg ten wykonuje się za pomocą metalowej kaniuli, połączonej z urządzeniem, które pod ciśnieniem odsysa zbędny tłuszcz z wybranych części ciała. Jednorazowo można usunąć do 5 litrów tłuszczu. Raz usunięta tkanka nie odbudowuje się. Należy jednak podkreślić, że nie jest to metoda mająca na celu po prostu zmniejszenie wagi ciała, więc nie należy bazować na tej metodzie w leczeniu otyłości. Liposukcję stosuje się, aby usunąć nagromadzoną tkankę tłuszczową, niereagującą na stosowane diety i ćwiczenia fizyczne – jest to raczej modelowanie sylwetki, które pozwala poradzić sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej w określonych częściach ciała. Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby z elastyczną skórą i stosunkowo prawidłową wagą ciała, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych obszarach ciała. Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu, niezbędne jest także wykonanie określonych badań, takich jak morfologia krwi obwodowej, badania grupy krwi, oraz wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, jak np. nieuregulowana cukrzyca. W dniu zabiegu Pacjent powinien być zdrowy. Liposukcja może być wykonywana w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od rozległości i umiejscowienia problematycznej tkanki tłuszczowej. Czas przebywania w klinice zwykle wynosi dobę. Spodziewany efekt będzie najlepiej widoczny od 2 do 3 miesięcy po zabiegu, ale już po około tygodniu można obserwować znaczną poprawę w wyglądzie.

W Szpitalu Grupy LUX MED zabiegi liposukcji wykonujemy najnowocześniejszą metodą N.I.L.® (Nutational Infrasonic Liposculpture, w Stanach znany jako TICLE LIPO) wykorzystującą najnowsze rozwiązania, aby Pacjenci mogli pozbyć się tkanki tłuszczowej w sposób bezpieczny, precyzyjny i szybko wrócić do normalnego trybu życia. Technika ta jest nie tylko bardziej dokładna, ale także mniej urazowa i mniej bolesna w porównaniu do innych, standardowych technik liposukcji. Nowoczesna aparatura posiada wyposażony w specjalne głowice system zabezpieczający, który zatrzymuje zasysanie, kiedy napotyka na tkankę nietłuszczową. Dzięki temu ryzyko wystąpienia krwiaków, siniaków i obrzęków jest zredukowane do minimum. Procedura ta różni się od poprzednich metod tym, że stosuje się w niej kaniule aktywowane ciśnieniem powietrza. Wibracyjny ruch kaniuli ułatwia precyzyjne usuwanie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu wyklucza powstawanie nierówności podskórnych, co przy tradycyjnej liposukcji często miało miejsce. Wibracja infradźwiękowa utrudnia także przewodzenie bodźców bólowych, stymulując nerwy, które nie przenoszą sygnałów bólu oraz  powodując wydzielanie przez organizm naturalnych endorfin. Metoda ta pozwala lekarzowi na częstsze wykonanie liposukcji pod znieczuleniem miejscowym. Zabieg wykonuje się w najlepszych szpitalach na całym świecie. Oczywiście, tak jak po każdym zabiegu usuwania tkanki tłuszczowej, mogą być konieczne masaże lub drenaż limfatyczny, zalecane indywidualnie przez chirurga plastyka.

Zabiegi w Szpitalu wykonuje dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda - specjalista chirurg plastyk z 20 letnią praktyką.


dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda
Zabiegi w Szpitalu wykonuje dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda - specjalista chirurg plastyk z 20 letnią praktyką.

Pani Doktor, czy w swojej wieloletniej praktyce chirurga plastyka zauważa Pani, żeby nowe, bardziej nowoczesne polepszały komfort Pacjentów?
Bezpieczeństwo Pacjenta to główne kryterium stosowania nowoczesnych metod leczenia. Szybka rekonwalescencja i powrót do pracy oraz zadowolenia Pacjenta z uzyskanego rezultatu to również bardzo ważny czynnik w stosowaniu metody NIL.

Czy metoda NIL jest właśnie takim postępem w chirurgii plastycznej?
Zastosowanie metody NIL, a więc infradźwięków, powoduje, że drgania kaniuli odsysającej tkankę tłuszczową powoduje również jej usunięcie, a modelowanie sylwetki przebiega bez widocznych nierówności na skórze. Efekt zabiegu jest bardzo dobry.

Czy zabieg liposukcji trzeba powtarzać?
Zwykle zabiegu liposukcji nie trzeba powtarzać. Zdarza się, że przy zaburzeniach hormonalnych, przyjmowaniu sterydów może dojść do nagromadzenia się tkanki tłuszczowej.

Jakie są możliwe powikłania, jak często się Pani z nimi spotyka w swojej praktyce?
Zwykle objawy uboczne towarzyszące liposukcji, które ustępują po 2-3 tygodniach, to krwiaki podskórne, zasinienia, obrzęki. Zastosowanie parę dni po zabiegu masażu limfatycznego znacznie przyśpiesza okres rekonwalescencji.

Ile kosztuje zabieg liposukcji?
Cena zabiegu zależy od obszaru poddawanego liposukcji oraz znieczulenia i waha się od 4 do 10 tys.

Ile czasu zajmuje pacjentom powrót do normalnego funkcjonowania po zabiegu?
Zwykle już po paru dniach można powrócić do codziennych czynności. Do pełnej aktywności fizycznej, wysiłkowych sportów: po 1-2 miesiącach.

Dziękuję za rozmowę.

Zabieg wykonywany jest w szpitalu Grupy LUX MED.

Więcej informacji na ten temat:

Szpital Grupy LUX MED
www.luxmed.pl

Zobacz szpital Grupy LUX MED w naszej bazie

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Lipoliza iniekcyjna – jak działa i czy warto?
Lipoliza iniekcyjna to nowoczesny sposób na pozbycie się miejscowo zlokalizowanej tkanki...
Jak żyć po liposukcji?
Liposukcja jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, który powinien być traktowany jako metoda...
Własny tłuszcz. Sposoby na jego wykorzystanie
Tkanka tłuszczowa to nasz wróg. Ciągle szukamy sposobów na pozbycie się jej nadmiaru. Stosujemy...
Liposukcja. Fakty i mity
Liposukcja zwana także lipoplastyką jest zabiegiem chirurgicznym, który ma na celu usunięcie...
W walce z nadwagą: Implantacja balonika żołądkowego
„Kiedy jest się grubym, nic się nie chce. Spada samoocena, wychodząc do miasta myśli się niemal...