Liposukcja z wykorzystaniem wody - Body Jet

Liposukcja z wykorzystaniem wody - Body Jet

Coraz więcej osób chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów sięga po diety cud oparte na dużej ilości płynów, wylewa litry potu na siłowni, regularnie odwiedza pływalnie i sauny.

Niestety metody te wymagają czasu, samokontroli i determinacji. Często okazują się także niewystarczające do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Woda bez wątpienia jest naszym sprzymierzeńcem w pozbywaniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. A tym, którzy oczekują szybszych efektów z pomocą przychodzi technologia estetyczna, która najskuteczniej poskramia i potrafi precyzyjnie wykorzystać jej oczyszczająco-drenujące właściwości.

Możliwość wykorzystania wody i jej natury w wyszczuplaniu oraz modelowaniu ciała na nowo zdefiniowali specjaliści z firmy Human Med. Opracowali oni unikalną technologię przekształcania wody w laminarny strumień, który umożliwia wyodrębnienie tkanki tłuszczowej bez naruszania tak ważnych i czułych struktur jak nerwy czy naczynia krwionośne. Odkrycie to stało się podstawą do stworzenia rewolucyjnej metody wybiórczego usuwania tkanki tłuszczowej określanej mianem WAL (water-jet assisted liposuction) i zastosowania jej w urządzeniu Body Jet®. To doskonała wiadomość dla tych, którzy chcą pozbyć się nadmiaru tłuszczu szybko i bezboleśnie oraz cieszyć się zgrabną sylwetką.

Zabieg Body Jet® polega na wypłukiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnym roztworem wodnym. Podczas zabiegu poprzez niewielkie nacięcie w skórze lekarz wprowadza w tkankę tłuszczową kaniulę (stalową rurkę o niewielkiej średnicy) z cienkim, ukierunkowanym pulsującym strumieniem roztworu w kształcie wachlarza, który wnika w przestrzeń międzykomórkową, rozluźnia jej strukturę nie niszcząc przy tym bardziej włóknistych struktur takich jak tkanka łączna, nerwy czy naczynia krwionośne. Strumień ten ma moc podobną do silnego strumienia prysznicowego, w związku z czym nie wywołuje efektu „rozrywania" tkanki. Podczas zabiegu lekarz wykonuje kaniulą łagodne ruchy podobne do ruchu smyczka, a kaniula z łatwością prześlizguje się przez tkankę uwalniając adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, które są następnie przez tę samą kaniulę odessane.

Efektywność zabiegu w zakresie ilości i jakości odessanego tłuszczu jest lepsza niż w innych metodach. Podczas jednego zabiegu za pomocą urządzenia Body Jet® można usunąć do 5L tłuszczu na 100 kg masy ciała. Normy nie ograniczają możliwości urządzenia, lecz bezpieczeństwo pacjenta.

Usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą wody - Body Jet

Wyjdź i zostaw nadbagaż kilogramów

Body Jet® nie tylko skrócił czas samego zabiegu względem klasycznej liposukcji, ale także całkowicie ograniczył przykre dolegliwości po zabiegu i okres rekonwalescencji. Zabieg Body Jet® realizowany jest według zasady walk-in-walk-out. Pacjenci nie wymagają hospitalizacji. Ich samopoczucie w trakcie i po zabiegu jest bardzo dobre i mogą oni zaraz po wizycie w klinice bez obaw wrócić do domu.

„Zaletą zabiegu Body Jet jest to, że jest znacznie mniej dotkliwy i inwazyjny niż tradycyjna liposukcja. Całkowitą nowością jest też powiązanie ze sobą systemu odsysania tłuszczu i podawania znieczulenia - pacjent cały czas jest przytomny, nie jest poddany znieczuleniu ogólnemu, a to daje mu większy komfort i swobodny kontakt ze mną podczas zabiegu. To doskonała alternatywa dla znanych do tej pory metod liposukcji. Łączy wyjątkową skuteczność z maksimum komfortu pacjenta. Metoda ta ma jeszcze jeden niewątpliwy walor. Usuwane komórki tłuszczowe nie są uszkodzone, a to daje możliwość ich użycia do zabiegów reimplantacji" - opowiada o swoich doświadczeniach dr Jakub Brągoszewski, wykonujący zabiegi Body Jet® w SkinClinic Medical Day Spa w Warszawie.

O urządzeniu Body Jet® jest coraz głośniej. Wiodące stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych i Europie prezentują relacje z zabiegu i cytują entuzjastyczne opinie lekarzy. Polska nie pozostaje w tyle.

Płynne kształtowanie

Body Jet® niesie ze sobą także niespotykane dotychczas możliwości modelowania ciała. Metoda WAL pozwala na pozyskanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które mogą być wykorzystane do reimplantacji (powiększania piersi, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii i zabiegach wycięcia guzków, wypełniania zmarszczek i modelowani twarzy, likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków). Tak przeszczepiony tłuszcz jest najbardziej trwałym i wydajnym wypełniaczem.

Światowe środowisko medycyny estetycznej postrzega metodę WAL jako otwarcie nowego rozdziału w trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej i modelowaniu. To doskonała alternatywa dla stosowanej dotychczas liposukcji. Cena zabiegu w zależności od obszaru poddanego modelowaniu wynosi od 5 000 zł.

Informacja prasowa.

Dr Grzegorz Turowski
Chicago North Shore, 9843 Gross Point Road, Skokie IL, 60076

Dołącz do dyskusji