Własny tłuszcz. Sposoby na jego wykorzystanie

Własny tłuszcz. Sposoby na jego wykorzystanie

Tkanka tłuszczowa to nasz wróg. Ciągle szukamy sposobów na pozbycie się jej nadmiaru. Stosujemy diety, ćwiczenia i korzystamy z inwazyjnych zabiegów. Wszystko by wyglądać lepiej. 

W Polsce lekarze biją na alarm. W naszym kraju 46 procent kobiet i 63 procent mężczyzn ma nadwagę - tak wynika z raportu przygotowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH. Skoro więc mamy go w nadmiarze, to czy możemy go jakoś wykorzystać? Na szczęście tak!

Własny tłuszcz. Sposoby na jego wykorzystanie

Najbardziej popularnym zabiegiem pozbycia się tłuszczu jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. W ten sposób uzyskany tłuszcz możemy poddać "recyklingowi" - czyli ponownie go wykorzystać.

Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej nasz "tłuszczyk" robi furorę. Własnym tłuszczem możemy wypełnić zmarszczki, usta czy poprawić biust, i taki też zabieg cieszy się największą popularnością.

Powiększenie piersi własnym tłuszczem daje nam długotrwały, naturalny efekt i pozwala odzyskać jędrność, sprężystość czy zwiększyć rozmiar biustu. Lekarz najpierw odsysa tłuszcz z innej części ciała, następnie wprowadza go w okolice gruczołu piersiowego. 

Z takiego działania mamy dwie korzyści - odessany tłuszcz i powiększone piersi. Co ważne, przeszczepianie własnego tłuszczu jest skuteczną metodą także w rekonstrukcji piersi po amputacji.

Kolejna wspomnianą wyżej metodą wykorzystania własnego tłuszczu jest wypełnianie zmarszczek i podnoszenie policzków. Tłuszcz pobierany jest z brzucha albo ud i aplikowany w okolice np. oczu. 

Wypełnianie twarzy tłuszczem to lipofiling. Tłuszcz odessany z konkretnej części ciała może zostać wszczepiony również w kąciki ust czy brodę. 

Lekarze wykorzystują również komórki macierzyste tkanki tłuszczowej, które dają spektakularne efekty gdy chcemy sobie odjąć lat. 

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji