Własny tłuszcz. Sposoby na jego wykorzystanie

Tkanka tłuszczowa to nasz wróg. Ciągle szukamy sposobów na pozbycie się jej nadmiaru. Stosujemy diety, ćwiczenia i korzystamy z inwazyjnych zabiegów. Wszystko by wyglądać lepiej.

Własny tłuszcz. Sposoby na jego wykorzystanie

W Polsce lekarze biją na alarm. W naszym kraju 46 procent kobiet i 63 procent mężczyzn ma nadwagę - tak wynika z raportu przygotowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH. Skoro więc mamy go w nadmiarze, to czy możemy go jakoś wykorzystać? Na szczęście tak!

Własny tłuszcz. Sposoby na jego wykorzystanie

Najbardziej popularnym zabiegiem pozbycia się tłuszczu jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. W ten sposób uzyskany tłuszcz możemy poddać "recyklingowi" - czyli ponownie go wykorzystać.

Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej nasz "tłuszczyk" robi furorę. Własnym tłuszczem możemy wypełnić zmarszczki, usta czy poprawić biust, i taki też zabieg cieszy się największą popularnością.

Powiększenie piersi własnym tłuszczem daje nam długotrwały, naturalny efekt i pozwala odzyskać jędrność, sprężystość czy zwiększyć rozmiar biustu. Lekarz najpierw odsysa tłuszcz z innej części ciała, następnie wprowadza go w okolice gruczołu piersiowego. 

Z takiego działania mamy dwie korzyści - odessany tłuszcz i powiększone piersi. Co ważne, przeszczepianie własnego tłuszczu jest skuteczną metodą także w rekonstrukcji piersi po amputacji.

Kolejna wspomnianą wyżej metodą wykorzystania własnego tłuszczu jest wypełnianie zmarszczek i podnoszenie policzków. Tłuszcz pobierany jest z brzucha albo ud i aplikowany w okolice np. oczu. 

Wypełnianie twarzy tłuszczem to lipofiling. Tłuszcz odessany z konkretnej części ciała może zostać wszczepiony również w kąciki ust czy brodę. 

Lekarze wykorzystują również komórki macierzyste tkanki tłuszczowej, które dają spektakularne efekty gdy chcemy sobie odjąć lat. 

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Lipoliza iniekcyjna – jak działa i czy warto?
Lipoliza iniekcyjna to nowoczesny sposób na pozbycie się miejscowo zlokalizowanej tkanki...
Jak żyć po liposukcji?
Liposukcja jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, który powinien być traktowany jako metoda...
Własny tłuszcz. Sposoby na jego wykorzystanie
Tkanka tłuszczowa to nasz wróg. Ciągle szukamy sposobów na pozbycie się jej nadmiaru. Stosujemy...
Liposukcja. Fakty i mity
Liposukcja zwana także lipoplastyką jest zabiegiem chirurgicznym, który ma na celu usunięcie...
Liposukcja kawitacyjna
Liposukcja kawitacyjna jest zabiegiem odbywającym się bez ingerencji skalpela. Operacja uważana...