Pogrubienie penisa

Mężczyźni stanowią już blisko 30% pacjentów gabinetów chirurgii plastycznej i tak jak kobiety próbują zatrzymać czas lub poprawić niedoskonałości natury.

Pogrubienie penisa

Popularnymi zabiegami wśród męskiej części społeczeństwa są procedury związane z długością i grubością członka. Jakiś czas temu pisałam o powiększaniu penisa, tak więc dzisiaj zajmiemy się tematem jego pogrubienia.

Metody pogrubienia penisa

Pogrubienie penisa najczęściej odbywa się dwoma metodami. W rzeczywistości jest ich więcej, ale te są najczęściej stosowane.

Metoda transplantacji własnego tłuszczu to pierwsza z metod, która polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z innej części ciała. Najczęściej z brzucha albo uda. Jest to zabieg, którego efekty są widoczne natychmiastowo. Po jego wykonaniu możliwy jest efekt pogrubienia nawet do 50 % w obwodzie. Część komórek tłuszczowych zniknie po jakimś czasie jednak zwykle 80 % z nich pozostaje na swoim miejscu na długie lata.

Lekarze chirurdzy korzystają obecnie ze specjalistycznego urządzenia do pobierania tkanki tłuszczowej. Jest ono zaprojektowane do pobierania najlepszych kawałków tłuszczu i umiejscawiania ich odpowiednio w penisie w dwóch etapach, pomiędzy którymi są przynajmniej 3 miesiące odstępu. Ponadto lekarze stosują specjalne odżywki, które pomagają przyjąć się tłuszczowi oraz stymulują przepływ krwi.

Istnieje ryzyko permanentnego stwardnienia członka lub powstania na nim nieestetycznych grudek wtedy, kiedy operacja jest wykonywana przez niewykwalifikowanego lekarza. Transplantacja własnego tłuszczu uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych metod stosowanych w chirurgii plastycznej.

Porozmawiaj o tym na naszym forum

Drugą metodą jest wykorzystanie żelu syntetycznego do pogrubienia prącia. Ta metoda daje podobny efekt do tej opisanej wyżej z tą różnicą, że penis będzie wyglądał o wiele naturaniej. Podstawową zaletą tej metody jest brak ingerencji chirurga w ciało pacjenta i pobierania tkanki tłuszczowej.

Podczas zabiegu penis zostaje znieczulony i pacjent może kontrolować ilość wstrzykiwanego żelu. Po zabiegu wskazana jest wstrzemięźliwość seksualna przez co najmniej dwa tygodnie. Zabieg trwa około 45 minut. Efekt pogrubienia utrzymuje się od 2 do 3 lat.

Cennik operacji plastycznych

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Ginekomastia - czyli powiększone piersi u mężczyzn
Zabieg ginekomastii cieszy się dużą popularnością wśród mężczyzn. Znajduje się na czwartym miejscu...
Implanty jąder
Rak jąder dotyka głównie mężczyzn między 15 a 35 rokiem życia, rzadziej starszych i często prowadzi...
Pogrubienie penisa
Mężczyźni stanowią już blisko 30% pacjentów gabinetów chirurgii plastycznej i tak jak kobiety...
Piękno zarezerwowane wyłącznie dla kobiet?
Piękno nie jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. W miarę upływu wieków mężczyźni zaczęli inaczej...
Medycyna estetyczna mężczyzn
Chirurgia estetyczna mężczyzn wyszła już z cienia taniej sensacji. Nie powalają nikogo informacje...