MiraDry - nowy zabieg dla osób cierpiących na nadpotliwość!

MiraDry - nowy zabieg dla osób cierpiących na nadpotliwość!

Wiele osób boryka się z bardzo uciążliwym problemem nadmiernej potliwości (hyperhydroliza), zwłaszcza w okolicach pachowych. Nie jest to normalne pocenie, którego każdy doświadcza po wysiłku fizycznym ale pocenie poza kontrolą nawet w spoczynku i zimnym pomieszczeniu, krepujące i komplikujące normalne życie towarzyskie i zawodowe. Noszenie czarnych obrań pozostaje przykrym obowiązkiem!

Pocenie się jest oczywiście naturalnym procesem termoregulacji naszego organizmu. Na całym ciele ludzkim znajduje się okolu 4 milionów gruczołów potowych. Tylko 2% z tych gruczołów znajduje się pod pachami, wiec usuniecie tych gruczołów nie powoduje żadnych zaburzeń termoregulacji a pozwala na powrót do normalnego życia towarzyskiego i zawodowego bez stresu związanego z ciągle wilgotnymi koszulami lub bluzkami.

Ogólnie dostępne na rynku produkty, typu dezodoranty czy pudry nie są rozwiązaniem dla tych osób, które cierpią na ogromną nadpobudliwość. Do chwili obecnej, jedynymi skutecznymi rozwiązaniami tego problemu były zabiegi operacyjne lub nastrzyknięcia Botoksem. Operacje nosiły ryzyko szeregu potencjalnych powikłań, a nastrzyknięcia były kosztowne, bolesne i zapewniały stosunkowo krótkotrwale wyniki .

Z radością informujemy o nowej, innowacyjnej i minimalnie inwazyjnej metodzie trwałego usuwania nadmiernej potliwości pod pachami przy użyciu systemu MiraDry (skrót od angielskiego - Miracle Dry).

Zabiegi MiraDry polegają na trwalej dezaktywacji gruczołów potowych pod pachami. Są one wykonywane jako zabiegi ambulatoryjne w gabinecie lekarskim. Do pachy pacjenta przykładana jest głowica urządzenia, która w bardzo precyzyjny sposób emituje energię elektromagnetyczną. W ten sposób następuje trwale zablokowanie gruczołów potowych. Raz usunięte, nigdy już nie ulegają odbudowie. Zabieg jest bezbolesny gdyż wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dla uzyskania pełnych rezultatów, konieczne jest wykonanie zabiegu uzupełniającego w okresie około 3 miesięcy. Okres rekonwalescencji jest niedługi. Po zabiegu krótkotrwale może wystąpić dyskomfort, obrzęk, zmiany w czuciu oraz podrażnienie skory pod pachami.

Większość pacjentów zauważa natychmiastowe, zdecydowanie zmniejszenie nadpotliwości, po drugim zabiegu problem znika.

Niestety nadal nie ma jeszcze dobrych rozwiązań dla tych, którzy cierpią na nadmierna potliwość dłoni czy stop. Miejmy nadzieje, że nowa technologia pozwoli wkrótce pokonać i te problemy.

Autor

Autorem artykułu napisanego specjalnie dla czytelniczek i czytelników serwisu Operacje-Plastyczne.pl jest:
Dr Grzegorz Turowski, Chicago
Więcej informacji na stronie http://pl.drturowski.com/miradry-chicago.html

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zespół cieśni nadgarstka
Zespół cieśni nadgarstka jest bardzo uciążliwym schorzeniem. Powoduje dyskomfort w wykonywaniu...
Operacje plastyczne dzieci
Okazuje się, że chirurgia plastyczna nie jest skierowana tylko do ludzi dorosłych, gwiazd tv czy...
Cellulit
Cellulit to choroba tkanki podskórnej z zachwianiem proporcji między tkanką łączną budującą skórę i...
Liposukcja metodą N.I.L.
Każda kobieta marzy o szczupłej talii, zgrabnych nogach i proporcjonalnej sylwetce. Czasem jednak...