Poznaj nowoczesne metody pozbycia się niechcianych zmian na skórze

Poznaj nowoczesne metody pozbycia się niechcianych zmian na skórze

Piękny wygląd twarzy i ciała jest dla kobiety podstawą do tego, aby czuć się pewnie i atrakcyjnie. Przeszkadzają w tym nieładne blizny, rozstępy po ciąży czy nieudane tatuaże. Medycyna estetyczna zna jednak wiele sposobów na to, aby pozbyć się nieestetycznych zmian na skórze. Dzięki pomocy specjalistów ze SkinClinic w Warszawie przybliżymy najlepsze rozwiązania na różne problemy skórne.

Harmony XL czyli magia lasera

Jedną z nowocześniejszych metod na pozbycie się wszelkich niedoskonałości jest technologia Harmony XL, która wykorzystuje rewelacyjne działanie lasera. Na sprzęt Harmony składa się szereg urządzeń, z których każdy ma swoje szczególne działanie. Podstawą jest wspomniany Harmony XL, który szczególnie dobrze sprawdza się w usuwaniu naczynek i znamion. Urządzenie to wykorzystuje laser, światło oraz ultradźwięki, a zabieg z jego użyciem można powtarzać, dzięki czemu efekty są lepsze. Istota działania Harmony XL tkwi w niszczeniu ścian krwionośnych, które następnie są naturalnie usuwane z organizmu.

Siostrą Harmony XL jest technologia Q-Switch, która również działa w oparciu o laser, ultradźwięki i światła. Q-Switch jest świetnym i bezpiecznym sposobem na usunięcie przebarwień i tatuaży. Jak wyjaśniają specjaliści SkinClinic, laser ten wiąże i rozbija barwniki tatuażu i umożliwia ich wchłonięcie przez skórę. Innym rodzajem metody Harmony jest technologia iPIXEL, dzięki której pozbędziesz się blizn i rozstępów. Świetnie sprawdza się również przy resurfacingu skóry. Działanie tego urządzenia tkwi w wykorzystaniu kilkudziesięciu mikrowiązek laserowych, które docierają do głębokich partii skóry i tym sam pobudzają tkanki właściwe.

Koniec z bliznami i rozstępami

Kiedy problemem są blizny pooperacyjne lub duże rozstępy po ciąży, najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie zabieg Fraxel Dual. Fraxel Dual również opiera się na działaniu wiązek lasera, a dzięki specjalnej długości fal jest w stanie dotrzeć do najgłębszych partii skóry. Tam usuwa zniszczone i stare komórki, które później są wydalane z organizmu, oraz mobilizuje tkanki do regeneracji. W ten sposób nie tylko zapomnisz o bliznach, ale także odmłodzisz twarz pozbywając się zmarszczek.

Jeśli jednak nie jesteś zwolenniczką zabiegów laserowych, a blizny i rozstępy spędzają Ci sen z powiek, to warto pomyśleć o mikronakłuwaniu. Jest to metoda uniwersalna, która wygładza skórę i pobudza produkcję kolagenu. Specjaliści ze SkinClinic wskazują, że jej odmładzające działanie tkwi w preparacie, który wprowadza się do mikrokanalików. Te zaś wykonuje się przez pulsujące igły. Dzięki temu blizny są wygładzone, a skóra staje się bardziej napięta.

Pożegnaj żylaki i cellulit

Na bazie igły działa także skleroterapia. Pozwala ona zapomnieć o żylakach i pajączkach. Skleroterapia polega na wstrzykiwaniu w skórę preparatu, który powoduje obrzęk ściany naczyniowej. Pomaga on zmniejszyć widoczność żył i poprawić przepływ krwi. Zabieg ten trzeba kilkakrotnie powtórzyć, aby rezultat był wyraźny i w pełni zadowalający. Należy jednak pamiętać, że przy ciężkich żylakach skleroterapia będzie nieefektywna i jest raczej odradzana.

Szczególnym rodzajem zabiegu o wszechstronnym zastosowaniu jest karboksyterapia. Początkowo była wykorzystywana w leczeniu niewydolności żylnej, jednak szybko odkryto jej odmładzające działanie. Karboksyterapia wykorzystuje właściwości dwutlenku węgla, który dotlenia i odżywia komórki. Dzięki temu skutecznie pozbędziesz się cellulitu, ujędrnisz skórę, a także zapomnisz o nadmiarze tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu używa się specjalnego pistoletu, którym “wstrzela się” wspomniany gaz. Skuteczność terapii opiera się na powtarzaniu zabiegu, ponieważ najlepszy efekt otrzymuje się przy dłuższym stymulowaniu tkanek.

Więcej informacji na stronie: skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/blizny-przebarwienia-rozstepy-tatuaze/.

Dołącz do dyskusji