Wiosenna gorączka: czyli jak zdążyć przed nadejściem lata

Czy tylko przyroda miałaby skorzystać z nadchodzącej wiosny? Złap i Ty wiosenną gorączkę i zakochaj się w swoim wyglądzie. Bez względu na to, czy chcesz uzyskać szczuplejszą sylwetkę, czystszą, gładszą skórę, czy usunąć włosy, cel naczelny jest jeden: uzyskanie nieskazitelnego wyglądu, dzięki czemu będziesz czuć się świetnie na lato!

Wiosenna gorączka: czyli jak zdążyć przed nadejściem lata

W medycynie estetycznej niezwykle istotna jest kolejność wykonywanych procedur. Z tego też względu dobry plan działania, to klucz do sukcesu. Teraz właśnie jest najlepszy czas, aby rozważyć i zdecydować, na czym najbardziej Ci zależy.

Jeśli bierzesz pod uwagę zabiegi estetyczne jako element swojej strategii - dostępnych jest kilka niechirurgicznych opcji, które dobrze pasują do sezonu wiosennego. Te zabiegi dają możliwość odmłodzenia, odświeżenia i odwrócenia widocznego starzenia się skóry.

Ze względu na bardzo szeroką ofertę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej dostępnych aktualnie na rynku, warto skonsultować się z doświadczonym lekarzem, który pomoże Ci wybrać te, które spełnią Twoje indywidualne oczekiwania.

W zależności od własnym potrzeb zawsze należy zaczynać od zabieg ów najbardziej „inwazyjnych”, takich na których efekt czeka się najdłużej lub które należy wykonać w serii aby osiągnąć zamierzony efekt.

Płaski brzuszek na sezon bikini!

Jeżeli dieta i ćwiczenia fizyczne zawodzą lub chcesz przyspieszyć ich działanie, warto rozważyć najnowszy zabieg laserowy: TightSculpting ™. Jest to nieinwazyjna laserowa metoda redukcji tkanki tłuszczowej z jednoczesnym ujędrnieniem skóry.

Bazuje ona na synergicznym połączeniu pracy dwóch laserów (Nd:YAG i Er:YAG / Fotona) podczas jednej sesji. Dlaczego dwa lasery? Ponieważ uzupełniające się długości światła redukują ostatecznie tkankę tłuszczową i jednocześnie ujędrniają skórę.
Cena zabiegu: 600 PLN za 1 strefę lipolizy laserowej (np. podbródek: 1 strefa; brzuch: 3-4 strefy).

Leczenie trądziku

Trądzik jest chorobą zapalną wywołaną nadmierną produkcją łoju przez gruczoły łojotokowe. Zazwyczaj jest to spowodowane zmianami hormonalnymi i jest najczęstszą chorobą skóry dotyczącą nie tylko ludzi młodych.

Konwencjonalne leczenie trądziku u dermatologa warto jest uzupełnić procedurą z wykorzystaniem laser ów Fotona Nd:YAG i Er:YAG. Laser pomaga usunąć zmiany skórne, a dodatkowym efektem towarzyszącym koagulacji jest wydzielanie ciepła, powodujące podpowierzchniową dezynfekcję, co ogranicza ryzyko nawrotu choroby.

Oprócz usunięcia stanu zapalnego i doskonałych efekt ów estetycznych plusem terapii jest natychmiastowa ulga w przypadku lecenia bolesnych wyprysków.
Cena zabiegu: od 500 PLN w zależności od wielkości obszaru.

Odświeżona i odmłodzona skóra twarzy

Twoja skóra po długiej zimie jest szara i cienka, a na jej powierzchni zaznaczyła się cienka warstwa zmarszczek? Masz jeszcze czas by to naprawić. Chłodna aura za oknem sprzyja zabiegom odnawiającym skórę. W tym celu możesz wybrać zabiegi laserowe lub te z użyciem osocza bogatopłytkowego, np.: Regeneris lub Cellular Matrix.

Możesz też połączyć te kuracje. Właściwego dla Ciebie wyboru pomoże Ci z pewnością dokonać wykwalifikowany i doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Zabiegi te pomogą Ci nie tylko odmłodzić zewnętrzną warstwę skóry, ale i pobudzą do odbudowania się ukryty w głębokim warstwach skóry kolagen.

Należy pamiętać, że po tego typu zabiegach najlepiej unikać nadmiernej ekspozycji na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ nowa powierzchnia skóry wymaga kilku dni na całkowitą odbudowę barier skórnych.
Cena zabiegu od 850 do 2000 PLN.

Laserowe usuwanie owłosienia

Zabiegi laserowe są jedną z najpopularniejszych metod usuwania niechcianych włosów i radzenia sobie z ich nadmiernym lub nieprawidłowym porostem. Ten praktycznie bezbolesny zabieg eliminuje prawie wszystkie typy włosów.

O ile nadmierne owłosienie w rejonie nóg lub pach jest kwestią czysto estetyczną, o tyle nadmierne owłosienie pojawiające się u kobiet w obszarze twarzy może powodować ich złe samopoczucie i obniżoną pewność siebie.

Zabiegi laserowe są w tym przypadku szczególne atrakcyjne ze względu na komfort leczenia i skuteczne rezultaty. Pigment melaniny przyciąga i pochłania energię z urządzenia, z nagromadzeniem ciepła uszkadzającego struktury włosów, wypada po 2-3 tygodniach sesji.
Cena zabiegu: od 150 PLN.

BOTOX - nie tylko na zmarszczki!

Zastrzyki z botoksu są stosowane w leczeniu różnych schorzeń od kilkudziesięciu lat. Już ponad 30 lat jest on stosowany w medycynie estetycznej. Wygładza zmarszczki mimiczne, tymczasowo paraliżując mięśnie. Lekarze stosują również Botox: w leczeniu stanów nerwowo-mięśniowych, takich jak migreny, skurcze mięśni i nadmierne pocenie się.

Nadpotliwość, to termin odnoszący się to do wszelkich nieprawidłowych zjawisk, takich jak pocenie się, gdy wcale nie jest gorąco. Ludziom, cierpiącym z tego powodu, zazwyczaj zwykłe antyperspiranty nie pomagają, a krople potu w widoczny sposób przesiąkają przez ubranie.
Zastrzyki z botoksu są stosunkowo nową opcją terapeutyczną dla tego rodzaju schorzeń.

Działa on poprzez blokowanie nerwów odpowiedzialnych za aktywację gruczołów potowych. Zwykle Twój układ nerwowy aktywuje gruczoły potowe, gdy temperatura ciała wzrasta. W ten sposób Twoje ciało automatycznie się ochładza. Jednak u osób z nadmierną potliwością nerwy, które sygnalizuj ą gruczoły potowe, są nadmiernie aktywne.

Po otrzymaniu zastrzyków z botoksu bezpośrednio w obszar ciała objęty problemem, nadaktywne nerwy są zasadniczo paraliżowane. Kiedy twoje nerwy nie mogą sygnalizować twoich gruczołów potowych, nie pocisz się.
Cena zabiegu: od 600 PLN.

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Wiosenna gorączka: czyli jak zdążyć przed nadejściem lata
Czy tylko przyroda miałaby skorzystać z nadchodzącej wiosny? Złap i Ty wiosenną gorączkę i zakochaj...
Zespół cieśni nadgarstka
Zespół cieśni nadgarstka jest bardzo uciążliwym schorzeniem. Powoduje dyskomfort w wykonywaniu...
Operacje plastyczne dzieci
Okazuje się, że chirurgia plastyczna nie jest skierowana tylko do ludzi dorosłych, gwiazd tv czy...
Cellulit
Cellulit to choroba tkanki podskórnej z zachwianiem proporcji między tkanką łączną budującą skórę i...
Liposukcja metodą N.I.L.
Każda kobieta marzy o szczupłej talii, zgrabnych nogach i proporcjonalnej sylwetce. Czasem jednak...