Dr Grzegorz Turowski

Dr Grzegorz Turowski
Adres: 
Chicago North Shore, 9843 Gross Point Road, Skokie IL, 60076
Telefon: 
847 674 4646
Fax: 
(847) 674-4040
Rozmawiamy w językach: 
polskim
angielskim
Opis: 

Dr. Grzegorz Turowski urodził się w Łodzi i tam też ukończył Akademię Medyczną. W czasie studiów medycznych odbył dodatkowy roczny staż w Moguncji w Niemczech Zachodnich. Wkrótce po uzyskaniu dyplomu lekarza wyjechał do USA, gdzie ukończył ponad osiem lat specjalizacji chirurgicznej (residency).

Dr. Turowski uzyskał pełną specjalizację w dziedzinie chirurgii ogólnej w St. Mary’s Hospital/Yale Medical School w Connecticut. Następnie ukończył specjalizację z chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej na Uniwersytecie Harvarda (Harvard Medical School) w Bostonie. W sumie, w tym czasie wykonał ponad 4000 operacji chirurgicznych. Poza uzyskaniem pełnego wykształcenia klinicznego, odbył doktoranckie studia badawcze na Uniwersytecie Yale i jest autorem wielu prac naukowych, wykładów i publikacji z dziedziny chirurgii plastycznej i uzyskał doktorat z chirurgii. Dr Turowski posiada dyplomy dwóch specjalności: chirurgii plastycznej (nadany przez The American Board of Plastic Surgery) oraz Chirurgii Ogólnej (nadany przez The American Board of Surgery) i jest członkiem American College of Surgeons, (FACS) i American Society of Plastic Surgeons I Chicago Society of Plastic Surgeons.

Praktyka doktora Turowskiego obejmuje całe spektrum chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej kobiet i mężczyzn.

Jego specjalizacja zdobyta na Harwardzie obejmowała szeroki zakres szkolenia z chirurgii plastycznej dzieci. Dr Turowski specjalizacje te odbył w Harvard Children’s Hospital, od wielu lat zajmującym pierwsze miejsce na liście tego typu szpitali w USA. Jego trening obejmował również specjalistyczny staż z zakresu chirurgi kosmetycznej w słynnym szpitalu harwardzkim Massachusetts General Hospital w Bostonie.

Dr Turowski spędził większość specjalizacji z chirurgii plastycznej w harwardzkim Brigham and Women’s Hospital, który jest jednym z największych centrów medycznych zajmujących się problemami zdrowotnymi kobiet w USA. Dzięki temu unikalnemu doświadczeniu jest on w stanie dopomóc swoim pacjentkom w trudnym wyborze odpowiedniego zabiegu rekonstrukcyjnego piersi po mastektomii lub doradzić odpowiedni zabieg korygujący estetyczne niedoskonałości twarzy jak i reszty ciała.

Po przybyciu do Chicago dr Turowski prowadził przez kilka lat praktykę w centrum miasta i na przedmieściach. Biorąc pod uwagę wygodę swoich pacjentów i możliwość zapewnienia odpowiednich warunków opieki chirurgicznej dr Turowski przeniósł praktykę do swojej prywatnej kliniki położonej na północnych przedmieściach Chicago. Dzisiaj ta klinika jest jedna z największych i najbardziej respektowanych klinik chirurgii plastycznych nie tylko w Chicago ale również w USA

Dr Turowski, jako jeden z nielicznych chirurgów, został wybrany do elitarnego kręgu lekarzy włączonych do poradnika “Best Doctors Chicago Metropolitan Area” i krajowego poradnika “USA Top Surgeons”. Byl on również był wielokrotnie zapraszany do udzielania wywiadów i porad na łamach prasy, radia i telewizji, a jego operacje były filmowane dla potrzeb takich popularnych stacji jak “TLC – The Learning Channel/Discovery”.

Dr Turowski jest członkiem International Society for Hair Restoration Society (ISHRS).