Powiększanie punktu G

Powiększanie punktu G

Chirurgia plastyczna miejsc intymnych cieszy się coraz większą popularnością. Potwierdzają to rosnące statystyki wykonywanych zabiegów a także rosnące zainteresowanie tym tematem przez czytelniczki i czytelników naszego serwisu. Ostatnio pisałam o odtworzeniu błony dziewiczej a dzisiaj przygotowałam artykuł o kolejnym zabiegu cieszącym się rosnącą popularnością, mianowicie powiększaniu punktu G.

Co to jest punkt G?

Punkt G uważany jest za jedną z najwrażliwszych stref erogennych ciała kobiety. To niewielkie miejsce na błonie śluzowej przedniej ściany pochwy. Jego wielkość jest cechą osobniczą zmienną, ale powierzchnia zazwyczaj nie przekracza kilku centymetrów kwadratowych. Jest to unerwiona strefa o wielkości 1,5 na 2 cm o wiele wrażliwsza na stymulację niż łechtaczka. Ma duży wpływ na satysfakcje płynącą z życia seksualnego.
Większość badaczy uważa, iż jest to występujący u niektórych kobiet fragment ściany pochwy unerwiany przez nerw sromowy. Według innych jest to punkt, w którym nerw przechodzi bardzo blisko lub niemal na powierzchni ściany pochwy.

Dla kogo zabieg powiększania punktu G?

Powiększeniu punktu G może poddać się każda kobieta, która podczas seksu nie odczuwa orgazmu bądź jej doznania seksualne uległy obniżeniu wraz z upływającym czasem. Generalnie wiek nie stanowi ograniczenia do wykonania zabiegu. Celem zabiegu jest doprowadzenie do uwydatnienia punktu G, dzięki czemu jego stymulacja staje się łatwiejsza. Pozwala to na łatwiejszą stymulację oraz osiągnięcie orgazmu podczas seksu.

Na czym polega zabieg?

Powiększanie punktu G jest nowoczesną, niechirurgiczną metodą, której celem jest powiększenie, uwydatnienie i ujędrnienie punktu G. Zabieg polega na wstrzyknięciu tłuszczu własnego pacjentki metodą liposukcji (lub pochodnej kwasu hialuronowego) w odpowiednie miejsce na ścianie pochwy. Tkanka tłuszczowa wcześniej pobierana jest najczęściej z podbrzusza lub okolicy pępka. Lekarz nastrzykuje tłuszczem lub syntetykiem okolice punktu G, który pod ich wpływem powiększa się i ujędrnia. Fachowe ostrzyknięcie wrażliwej na bodźce okolicy punktu G pozwala na okresowe zwiększenie doznań seksualnych. Wykorzystanie tkanki tłuszczowej bądź syntetyku jest całkowicie bezpieczne.
Sam zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i procedura nie przekracza zwykle 30 minut. Już w 4 godziny po zabiegu kobieta może prowadzić normalną aktywność seksualną.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem najważniejsza jest konsultacja z lekarzem. Analiza ogólnego stanu zdrowia oraz zdrowia intymnego pacjentki, rozmowa na temat motywacji do zabiegu. Poza tym badania cytologiczne oraz morfologia. Przed operacją nie należy nic jeść ani pić (6 godzin przed zabiegiem).

Powiększanie punktu G

Po zabiegu

  • Po zabiegu należy zostać w klinice przez 30 minut
  • Przez 3 tygodnie po zabiegu należy zaprzestać palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu
  • Należy zachowywać właściwą higienę miejsc intymnych, aby zapobiec zakażeniu

Ważną kwestią jest podkreślenie przemijającego efektu tego zabiegu, ponieważ wstrzyknięta substancja z czasem ulega wchłonięciu. Czas, w jakim należy powtórzyć zabieg zależy od trwałości substancji użytej do ostrzykiwania i może wahać się od 6 miesięcy do nawet 2 lat.

Koszt zabiegu

Niestety powiększenie punktu G nie należy do tanich przyjemności. W zależności od kliniki, w której wykonywany jest zabieg, wynosi on od 1500 do 3500 zł. Dodatkową niedogodnością jest konieczność powtarzania zabiegu co odpowiednio zwielokrotnia koszt.
Cennik operacji plastycznych

Czytaj także:

Dr Grzegorz Turowski
Chicago North Shore, 9843 Gross Point Road, Skokie IL, 60076

Dołącz do dyskusji