Aquafilling Bodyline- plastyczna fuszerka

Wiele kobiet marzy o pięknym biuście. W większości przypadków, aby skorygować jego wady trzeba poddać się operacji plastycznej.

Aquafilling bodyline - nowa metoda powiększania piersi

Korekcja biustu kojarzy się z inwazyjnym zabiegiem, który często wywołuje niepotrzebny strach. Wtedy zaczynamy szukać alternatyw, dzięki którym osiągniemy równie spektakularny efekt, ale bez konieczności podania narkozy czy długiej rekonwalescencji. Czy aby na pewno warto iść na skróty?

Co to jest Aquafilling?

Jest to mało inwazyjna metoda powiększania piersi bez konieczności wykonania ryzykownej operacji. Specjalny środek, który składa się w 98% z soli fizjologicznej i w 2% z poliamidu stał się alternatywą dla implantów. Ta metoda korekcji biustu była bardzo popularna w ostatnich latach.

Kobiety dzięki niemu chcą powiększyć piersi, odzyskać pewność siebie i poprawić wygląd dekoltu. Zabieg zalecany jest dla pań, które marzą o ujędrnieniu, chcą pozbyć się asymetrii, wyrównać niedoskonałości lub po prostu odmłodzić skórę dekoltu i biustu.

Jak wygląda zabieg Aquafilling?

Ponieważ jest to metoda, która nie wymaga narkozy, sam zabieg uznawany jest za korzystny dla zdrowia. Niestety prawda wygląda inaczej. Ale o tym za chwilę.

Lekarz stosuje znieczulenie miejscowe w warunkach ambulatoryjnych. Następnie wprowadza specjalną igłę w tkanki miękkie, w określony rejon piersi i wstrzykuje żel Aquafilling.

Czas zabiegu nie przekracza 120 minut. Zwolennicy tej metody zachęcają do zabiegu, podkreślając jego zalety „po”. Chodzi nie tylko o efekty, ale także o powrót do aktywności po zabiegu. Przez okres zaledwie 28 dni zaleca się noszenie specjalnej bielizny, należy unikać leżenia na części ciała poddanej zabiegowi, przez dwa tygodnie, nie powinno się myć okolic zabiegowych.

Zabieg promuje się jako idealny dla kobiet aktywnych i dla tych, które chcą jak najszybciej wrócić do codziennych obowiązków. Czy warto jednak stawiać na pośpiech, gdy w grę wchodzi zdrowie? Oczywiście, że nie!

Aquafilling – nie u chirurga plastycznego

Istnieje szereg negatywnych opinii o zabiegu, zarówno samych pacjentek, jak i lekarzy. Zabieg budzi wiele kontrowersji. A pytani o niego chirurdzy plastyczni, zdecydowanie odradzają poddanie się tej metodzie wypełnienia piersi.

Konsekwencje mogą być bardzo poważne. Metoda pozostawia trwałe ubytki w gruczołach. Chirurdzy podkreślają, ze ten zabieg wykonują lekarze medycyny estetycznej, a nie chirurdzy plastyczni. Tym pierwszym zależy na szybkich efektach, które nie zawsze idą w parze z odpowiedzialnością za wykonaną usługę.

Chirurdzy biją na alarm, ponieważ wiele razy widzieli powikłania po Aquafilling Body. Są to ciężkie uszczerbki na zdrowiu, które pojawiają się nawet kilka lat po zabiegu. Najczęściej pacjentki zgłaszają się z problemem przemieszczania się żelu i powstałymi na wskutek wstrzyknięcia preparatu twardych grudek, które ciężko usunąć z piersi. Bardzo często zauważalne jest ropienie i bardzo zaawansowane stany zapalne.

Aquafilling wszedł na rynek z wielkim przytupem i z takim samym efektem z niego znika. Polscy chirurdzy odradzają tak ryzykowne działania jak wstrzykiwanie sobie nieznanych do końca preparatów. Doradzają operacje z wykorzystaniem implantów lub tkanek własnych, może i rekonwalescencja trwa dłużej, ale efekt jest znakomity i przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia.

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Aquafilling bodyline - nowa metoda powiększania piersi
Wiele kobiet marzy o pięknym biuście. W większości przypadków, aby skorygować jego wady trzeba...
A może tak zmniejszyć piersi?
Operacje plastyczne i piersi – to niemal nierozerwalne skojarzenia. W końcu każda kobieta marzy o...
Czy powiększenie piersi jest ryzykowne?
Chyba każda kobiety marzy o pięknych i jędrnych piersiach, stąd też operacje powiększania biustu...
Breform - Biustonosz, który nosi się pod skórą
Pojawiła się alternatywa dla tradycyjnych metod powiększania piersi, czyli Breform.
5 faktów i mitów o operacjach piersi
Powiększanie piersi jest obecnie najczęściej wykonywanym zabiegiem. Wzrost popularności tego typu...