Jaka pora roku jest najlepsza na wykonywanie zabiegów?

Jaka pora roku jest najlepsza na wykonywanie zabiegów?

Jaka pora roku jest najlepsza na wykonywanie zabiegów modelujących sylwetkę (odsysanie tłuszczu)? Czy lepiej zrobić je jesienią, czy wstrzymać się i poczekać do wiosny? Na pytanie odpowiada specjalista chirurg plastyk z Prywatnej Kliniki Chirurgii Plastycznej Artplastica w Szczecinie lek. med. Maciej Pastucha.

Pacjentki decydują się na tego typu zabiegi o różnych porach roku i z medycznego punktu widzenia nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Obecnie stosowane ubranka uciskowe nie są wykonywane z takich materiałów, jak to było 10 – 15 lat temu. Teraz są one uszyte z syntetycznych mikrowłókien przepuszczających powietrze, tak ażeby pacjent miał jak największy komfort podczas okresu ich noszenia.

Są jednak inne czynniki, które mogą grać rolę podczas wyboru dogodnego terminu operacji.

Po pierwsze należy pamiętać, że owo ubranko uciskowe należy nosić non stop przez sześć kolejnych tygodni po operacji. To też w zależności od części ciała, którą pacjent chce poddać zabiegowi, należy przemyśleć, czy nie będzie ono dużym dyskomfortem w doborze codziennej garderoby.

Poza tym trzeba też pamiętać, że po wykonanej operacji, przez sześć kolejnych miesięcy, zaleca się aby nie korzystać z sauny, solarium oraz unikać intensywnego opalania się.

Ten czynnik wskazuje na to, iż zdecydowanie najlepszym czasem na wykonanie tego zabiegu jest okres jesienno-zimowy, względnie wczesna wiosna. Wówczas zanim przyjdzie lato skończy się już okres rekonwalescencji, a i figura nabierze pożądanych kształtów.

Planując jednak termin zabiegu pacjent powinien też rozważyć, czy nie planuje wakacji w ciepłych krajach właśnie w tym okresie jesienno-zimowym, co jest ostatnio dosyć powszechnym zjawiskiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo korzystne oferty turystyczne.

Materiał partnerski

Artplastica Klinika Chirurgii Plastycznej

Klinika Artplastica w ciągu ostatnich lat zdobyła wiele wyróżnień dotyczących jakości usług i higieny pracy... czytaj więcej.

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Aquafilling bodyline - nowa metoda powiększania piersi
Wiele kobiet marzy o pięknym biuście. W większości przypadków, aby skorygować jego wady trzeba...
A może tak zmniejszyć piersi?
Operacje plastyczne i piersi – to niemal nierozerwalne skojarzenia. W końcu każda kobieta marzy o...
Powiększenie piersi - implanty piersiowe kontra przeszczep tłuszczu. Co wybrać?
Dzięki ekspresowemu rozwojowi chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej coraz częściej mówi się o...
Czy powiększenie piersi jest ryzykowne?
Chyba każda kobiety marzy o pięknych i jędrnych piersiach, stąd też operacje powiększania biustu...
Breform - Biustonosz, który nosi się pod skórą
Pojawiła się alternatywa dla tradycyjnych metod powiększania piersi, czyli Breform.