Najpopularniejsze operacje plastyczne

Najpopularniejsze operacje plastyczne

Zdecydowana większość osób, marzących o idealnej, wręcz perfekcyjnej sylwetce, nie jest zadowolona ze swojego wyglądu, dlatego coraz więcej kobiet i mężczyzn, decyduje się na „poprawki” przy użyciu skalpela lub innych metod oferowanych przez chirurgię plastyczną w Szczecinie. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą między innymi: zabiegi powiększania piersi oraz korekta nosa.

Powiększanie piersi - co działa, a czego lepiej nie stosować

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się różnorodne, mniej lub bardziej inwazyjne metody poprawy naszego wyglądu, a wśród nich zabieg powiększania piersi, polegający na wszczepieniu specjalnych implantów w znieczuleniu ogólnym. Szukając odpowiedniego dla siebie rozwiązania ważne, aby dokładnie sprawdzić zarówno miejsce, jak również osobę wykonującą zabieg. Odradzamy wszelkie niemedyczne metody, które mogą wpłynąć negatywnie nie tylko na kształt piersi, ale także na zdrowie pacjentki.

Duży wpływ na wielkość i kształt kobiecego biustu ma odpowiednia, codzienna pielęgnacja, noszenie odpowiednio dopasowanego biustonosza, ćwiczenia klatki piersiowej i wiele innych. Panie, które marzą o pięknych, jędrnych piersiach powinny unikać gorących kąpieli, opalania piersi w solarium lub topless na plaży, ale przede wszystkim wahań wagi.

Korekta nosa - zabieg wymagający sporego doświadczenia

Krzywy, niezgrabny, garbaty lub zbyt długi nos, będący centralnym i jednocześnie najbardziej charakterystycznym elementem ludzkiej twarzy, bardzo często stanowi przyczynę wielu kompleksów, których można się jednak pozbyć dzięki zabiegom chirurgii plastycznej. Nowoczesna korekta nosa, polegająca między innymi na zmniejszeniu, wyprostowaniu, zwężeniu, usunięciu garbu, czy skróceniu, przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym, należy obecnie do najtrudniejszych zabiegów chirurgii plastycznej i wymaga zarówno ogromnej precyzji jak i doświadczenia lekarza przeprowadzającego operację. Nawet najdrobniejszy błąd w trakcie zabiegu może nie tylko przynieść odwrotny skutek od oczekiwanego, ale również powodować poważne kłopoty z oddychaniem, dlatego osoby, które decydują się na tego typu zabieg, powinny kierować się przede wszystkim referencjami, renomą i opiniami chirurga.

Więcej informacji na stronie kliniki chirurgii plastycznej Dr Macieja Pastuchy - http://mpastucha.pl/

Szpital LUX MED
ul. Puławska 455, 02-801 Warszawa