W jaki sposób można zmniejszyć piersi?

Zbyt duże piersi to dla wielu kobiet poważny problem zdrowotny, ponieważ ich ciężar może utrudniać prowadzenie aktywnego trybu życia. Wiele kobiet zmaga się ponadto z problemem nieasymetrycznych piersi, co wpływa bardzo negatywnie na psychikę. Jak zmniejszyć rozmiar biustu?

W jaki sposób można zmniejszyć piersi?

Jedynym wyjściem z sytuacji jest poddanie się operacji plastycznej, która raz na zawsze pomoże pozbyć się problemu. Jakie jednak są skutki posiadania zbyt dużego biustu i co warto wiedzieć o operacji plastycznej piersi?

Skutki posiadania zbyt dużego biustu

Kobiety, które mają zbyt duży biust, bardzo często narzekają na ból kręgosłupa, co może nawet doprowadzić do problemów z oddychaniem, a także utrudniać uprawianie różnego rodzaju sportów. Kolejnym negatywnym skutkiem jest przyciąganie nadmiernej uwagi innych osób, co dla wielu kobiet jest bardzo krępujące i wpływa na obniżenie samooceny. Oprócz tego dochodzą bóle pojawiające się w okolicach karku i piersi, a także uwidacznia się zaburzenie proporcji sylwetki. Z tego też względu najlepiej zdecydować się na operację plastyczną, która pomoże pozbyć się wspomnianych powyżej problemów.

Przygotowanie do zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja, a także wykonanie wszystkich niezbędnych badań, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Przed zabiegiem konieczne może się okazać przyjmowanie leków, które wspomogą organizm przed zabiegiem. Na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem konieczne jest rzucenie palenia, ponieważ nikotyna znajdująca się w papierosach może utrudnić proces gojenia się ran. Na około dwa tygodnie przed zabiegiem należy natomiast zrezygnować z suplementów, które wpływają na krzepliwość krwi, jednak nie jest również wskazane zażywanie aspiryny.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg zmniejszania piersi to operacja, która polega na wykonaniu cięć na skórze piersi, dzięki czemu możliwe jest wycięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej. Taka operacja zawsze wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i nie ma tutaj znaczenia rodzaj zastosowanej techniki operacyjnej. W przypadku bardzo dużych piersi może okazać się konieczne wykonanie tzw. amputacyjnej redukcji piersi, która polega na odcięciu nadmiaru skóry z gruczołem i przeszczepieniu w inne miejsce brodawki sutkowej z otoczką. Operacja trwa zazwyczaj około 3 godzin, a przez okres od 6 do 12 tygodniu po jej przeprowadzeniu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza.

Ryzyko związane z operacją

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się operacji należy liczyć się z ryzykiem, które może się pojawić tuż po zabiegu. O czym jednak mowa? Wśród najczęściej pojawiających się objawów można wyróżnić przede wszystkim nadmierne krwawienie, przerosty blizn, obrzęk, zmiany w kolorze skóry, niemożność karmienia piersią oraz zmiany we wrażliwości sutków.

Rekonwalescencja po operacji

Po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego biustonosza, jednak należy również pamiętać o tym, iż nie jest wskazane wykonywanie niektórych prac domowych oraz uprawianie aktywności fizycznej. Nie należy również wystawiać ciała na działanie promieni słonecznych, a także zabronione jest korzystanie z solarium i sauny. Przez około 3 miesiące po przeprowadzonej operacji piersi należy masować przy pomocy odpowiednich kremów i maści, które pomogą zmiękczyć blizny. Po około 10 lub 14 dniach konieczne jest usunięcie szwów, które może być przeprowadzone we wskazanym przez lekarza gabinecie (nie koniecznie w tym samym miejscu, w którym była przeprowadzona operacja).

Przeciwwskazania do przeprowadzenia operacji

Operacja zmniejszenia piersi nie może zostać przeprowadzona u kobiet w takich przypadkach jak zaburzenia krzepliwości krwi, rak piersi, okres ciąży i karmienia piersią, nadwrażliwość na leki stosowane podczas zabiegu, a także choroby tkanki łącznej. Przed operacją należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach oraz problemach zdrowotnych, aby uniknąć powikłań i zminimalizować ryzyko takiej operacji.

Artykuł powstał we współpracy z chirurgplastyczny-krakow.pl - chirurgiem plastycznym z Krakowa.

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

W jaki sposób można zmniejszyć piersi?
Zbyt duże piersi to dla wielu kobiet poważny problem zdrowotny, ponieważ ich ciężar może utrudniać...
Najpopularniejsze operacje plastyczne
Zdecydowana większość osób, marzących o idealnej, wręcz perfekcyjnej sylwetce, nie jest zadowolona...
A może tak zmniejszyć piersi?
Operacje plastyczne i piersi – to niemal nierozerwalne skojarzenia. W końcu każda kobieta marzy o...
Powiększenie piersi - implanty piersiowe kontra przeszczep tłuszczu. Co wybrać?
Dzięki ekspresowemu rozwojowi chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej coraz częściej mówi się o...
Czy powiększenie piersi jest ryzykowne?
Chyba każda kobiety marzy o pięknych i jędrnych piersiach, stąd też operacje powiększania biustu...