Bądź piękna na lato - zadbaj o swoje ciało już dziś!

W czasie zimy i wiosny zapominamy o niektórych zabiegach pielęgnacyjnych, co skutkuje tym, że przed nadejściem lata musimy mocniej zadbać o swoje ciało – odpowiednio je nawilżyć, odżywić i sprawić, aby było idealnie gładkie, tak by bez problemu móc ubrać krótszą spódniczkę, czy założyć buty z odkrytą piętą. Jakie zabiegi warto wykonać przed latem i jak dbać o swoje ciało w tym czasie?

Bądź piękna na lato - zadbaj o swoje ciało już dziś!

Gładkie stopy

Jedną z części ciała, które najbardziej cierpią w czasie zimy i wiosny są nasze stopy, które otulamy ciepłymi skarpetami i chodzimy w grubych butach. Dlatego często skóra na stopach staje się szorstka i zrogowaciała. Kiedy przychodzi do nałożenia sandałów, krępujemy się wyglądem naszych stóp i rezygnujemy z lekkich butów, co może jeszcze bardziej pogłębić wysuszenie skóry, a to z kolei doprowadzić do popękania.

W takim przypadku warto udać się do kosmetyczki na zabiegi, które nawilżą stopy, zregenerują naskórek oraz odżywią skórę. Można też zdecydować się na pedicure z malowaniem paznokci lub położenie lakieru hybrydowego (salony kosmetyczne, które oferują takie usługi w Twojej okolicy znajdziesz na stronie.

Pamiętaj o włosach

Również włosy zimą i wiosną są narażone na duże niedogodności. Klimatyzowane pomieszczenia, ogrzewanie oraz czapki, to ich największa zmora. Po okresie zimowo-wiosennym często są przesuszone, matowe. Mogą też być połamane i osłabione.

W takim przypadku warto zastosować specjalne preparaty odżywcze – nie tylko odżywki, ale także naturalne oleje, które pozostawia się na włosach na noc i później zmywa się delikatnym szamponem.

Zadbane dłonie

Przed latem pamiętaj także o swoich dłoniach. Jeżeli skóra na nich jest przesuszona, stosuj kremy nawilżające i odżywcze. Nie zapomnij o paznokciach. Tutaj pomogą przede wszystkim preparaty zawierające witaminy i minerały – zarówno kosmetyki, jak i suplementy diety. Jeżeli chcesz zrobić naprawdę spektakularne wrażenie zdecyduj się na efektowny manicure w letnich kolorach.

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Bądź piękna na lato - zadbaj o swoje ciało już dziś!
W czasie zimy i wiosny zapominamy o niektórych zabiegach pielęgnacyjnych, co skutkuje tym, że przed...
Pożegnaj żylaki na dobre
Pękające naczynka. Są nieestetyczne, oszpecające, ale również groźne jeżeli je zaniedbamy. Teraz...
Więcej znaczy lepiej! Pośladki rodem z Brazylii
Moda na okrągłe, uniesione pośladki przywędrowała do nas zza oceanu, gdzie w ciągu kilku lat...
Liposukcja kolan
Liposukcja kolan jest to zabieg z zakresu chirurgi kosmetycznej pozwalający na uzyskanie lepszego...
Operacje plastyczne przed ślubem
Ślub - najważniejszy dzień w życiu każdej kobiety, a jednocześnie okazja by być piękniejszą niż do...