Liposukcja kolan

Liposukcja kolan jest to zabieg z zakresu chirurgi kosmetycznej pozwalający na uzyskanie lepszego wyglądu kolan, a co za tym idzie nóg.

Liposukcja kolan

Zabiegi liposukcji zalecane są w przypadku, gdy pacjent – pomimo ćwiczeń fizycznych i odchudzania – nie jest w stanie w taki sposób ukształtować swojego ciała, żeby osiągnąć pełnię satysfakcji. 

W tym momencie warto wspomnieć o kilku istotnych czynnikach mających wpływ na wygląd naszych nóg, są to:

  • nieodpowiednia dieta
  • siedzący tryb życia
  • brak ruchu, aktywności fizycznej

To wszystko powoduje, że nasze nogi wyglądają ociężale i nieatrakcyjnie dzięki odkładającemu się tłuszczowi w okolicach łydek, kolan i ud.

Liposukcja kolan

Czytaj więcej:

Nie ma jednego konkretnego rodzaju techniki, którą ten zabieg jest przeprowadzany – wszystko zależy od kliniki i lekarza. Niestety nie zawsze możliwe jest wykonanie liposukcji obszaru okolicy kolan. Bywa tak, że tkanka, która wygląda nieestetycznie nie jest tkanką tłuszczową, ale mięśniem. Jeśli jednak problemem jest tkanka tłuszczowa i nie ma żadnych przeciwwskazań.

Warto dodać, że liposukcja kolan może być przeprowadzana razem z liposukcją ud.

Liposukcja kolan

Jak wygląda zabieg:

Sam zabieg jest krótki i polega na rozbiciu tkanki tłuszczowej. Można użyć do tego lasera, ultradźwięków czy specjalnych preparatów wodnych, a następnie na odessaniu jej. Po zabiegu tym nie zostaną widoczne blizny, bowiem nacięcie, przez które wprowadza się cienką kaniulę do odsysania, jest bardzo niewielkie. Nie jest konieczne znieczulenie ogólne – najczęściej wystarczy znieczulenie miejscowe.

Po zabiegu:

Piękny wygląd nóg jaki uzyskamy po liposukcji nie jest niestety dany na zawsze. Należy pamiętać abyśmy prowadzili zdrowy i sportowy tryb życia, wzbogacony odpowiednimi ćwiczeniem na nasze nogi, a przy okazji pośladki.

Liposukcja kolan
Liposukcja kolan
Liposukcja kolan
Liposukcja kolan
Liposukcja kolan

Możliwe powikłania:

Każda liposukcja niesie ze sobą ryzyko wystąpienia różnych komplikacji. Należą do nich infekcje, zaburzenia czucia, nieregularność powłoki skórnej, zmiany barwy skóry, tworzenie się nietypowych blizn, oparzenia skóry. Każdy zabieg liposukcji wiąże się z obowiązkowym noszeniem specjalnej bielizny uciskowej.

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Bądź piękna na lato - zadbaj o swoje ciało już dziś!
W czasie zimy i wiosny zapominamy o niektórych zabiegach pielęgnacyjnych, co skutkuje tym, że przed...
Pożegnaj żylaki na dobre
Pękające naczynka. Są nieestetyczne, oszpecające, ale również groźne jeżeli je zaniedbamy. Teraz...
Liposukcja kolan
Liposukcja kolan jest to zabieg z zakresu chirurgi kosmetycznej pozwalający na uzyskanie lepszego...
Operacje plastyczne przed ślubem
Ślub - najważniejszy dzień w życiu każdej kobiety, a jednocześnie okazja by być piękniejszą niż do...