Liposukcja laserowa - sposób na zbędny tłuszcz

Liposukcja laserowa - sposób na zbędny tłuszcz

Nowatorskie i innowacyjne metody leczenia skutecznie wypierają tradycyjne zabiegi wykonywane przez chirurgów za pomocą skalpela. Nowoczesna medycyna proponuje pacjentom coraz bardziej komfortowe, mało inwazyjne i bezpieczne procedury medyczne. Trend dotarł do gabinetów chirurgii plastycznej, w których laser znalazł zastosowanie w zabiegach modelujących sylwetkę.

Liposukcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w klinikach chirurgii plastycznej. Niestety, procedura jest wysoce inwazyjna, a okres rekonwalescencji po zabiegu trwa nawet do kilkunastu tygodni. W 2006 roku w Stanach Zjednoczonych amerykańska agencja FDA (Food and Drug Administration) wydała pozwolenie na wykonywanie zabiegów, które wyznaczyły nowe standardy w technikach usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej w celu wymodelowania sylwetki. Mowa o liposukcji laserowej, która błyskawicznie zyskała wielu popleczników nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie, także w Polsce.

Nowe standardy w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej

Liposukcja laserowa, zwana także lipolizą laserową, jest bezpieczną i nowoczesną metodą usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w wybranych partiach ciała. Idea zabiegu jest taka sama, jak w przypadku tradycyjnej liposukcji – znaczna redukcja tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – wymodelowanie sylwetki i zmiana obwodu ciała, jednak sama procedura różni się w obu przypadkach. Liposukcja polega na wykonaniu nakłuć, rozbiciu za pomocą specjalnego aparatu tkanki tłuszczowej, a następnie odessaniu sondą zniszczonych podczas zabiegów komórek tłuszczowych. Liposukcję laserową wykonuje się wykorzystując w tym celu techniki laserowe. Dodatkowym atutem metody jest jednoczesne odessanie tłuszczu oraz obkurczenie skóry poprzez przebudowę włókien kolagenowych.

Obszarem podlegającym zabiegowi lipolizy laserowej najczęściej są brzuch, pośladki oraz biodra. Liposukcja laserowa umożliwia redukcję ilości tkanki tłuszczowej w okolicach szczególnie opornych na działanie diety odchudzającej i ćwiczeń fizycznych. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w talii, w okolicach kolanach i ud, a także na ramionach czy plecach. U mężczyzn zabiegi wykonuje się w celu usunięcia tłuszczu znajdującego się w klatce piersiowej – liposukcja laserowa jest jedną z metod leczenia ginekomastii u panów. Obszarem zabiegowym może być także twarz – w tym przypadku zabieg daje możliwość wymodelowania kształtu twarzy, poprzez np. likwidację tak zwanego „drugiego podróbka”.

Podczas zabiegu liposukcji laserowej używa się specjalnego lasera o światłowodzie o średnicy od 400 do 600 mikrometrów. Niewielkie nacięcia wykonuje się najczęściej w miejscach załamań skóry, tak aby później ukryć małą bliznę po zabiegu. Światłowód lasera jest wprowadzany do tkanki tłuszczowej właśnie przez owo nacięcie na skórze. Emitowane przez laser promieniowanie w sposób bezkrwawy i bezbolesny rozbija komórki tkanki tłuszczowej, uwalniając trójglicerydy, z których się składają. W ten sposób tkanka tłuszczowa zamieniania jest w preparat, który w ciągu kolejnych dni następujących po zabiegu zostaje wchłonięty i wydalony przez organizm. W przypadku, gdy zabieg dotyczy większych ilości tłuszczu i jest wykonywany na szerszym obszarze, wykonuje się niskociśnieniowe odessanie tłuszczu. Liposukcja laserowa jest zaliczana do grupy zabiegów minimalnie inwazyjnych, dlatego nie jest wymagane wykonanie znieczulenia ogólnego. Zabieg jest odczuwalny dla pacjenta, ale nie jest bolesny.

W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, lipoliza laserowa nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjent po zabiegu może w ciągu kilku godzin wrócić do normalnej aktywności. Skóra znajdująca się bezpośrednio na obszarze podlegającym zabiegowi może być wrażliwsza niż zazwyczaj. Po liposukcji laserowej, podobnie jak po tradycyjnym zabiegu, istnieje konieczność noszenia specjalnego ubrania uciskowego.

Dzięki działaniu ciepła włókna kolagenowe skracają się, a pacjent oprócz efektu wymodelowania sylwetki, uzyskuje również rezultaty w postaci poprawy wyglądu zewnętrznych warstw skóry, takie jak ujędrnienie skóry i zanikanie rozstępów. Niska inwazyjność zabiegu daje maksymalny stopień bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, ile kosztuje odsysanie tłuszczu. Cena (więcej przeczytasz tutaj: https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/liposukcja-brzucha-odsysanie... ) liposukcji laserowej brzucha oscyluje wokół kwoty 7 000 zł, natomiast liposukcja pośladków to na ogół wydatek rzędu 4 000 - 5 000 zł.

Szpital LUX MED
ul. Puławska 455, 02-801 Warszawa

Dołącz do dyskusji