Pożegnaj żylaki na dobre

Pękające naczynka. Są nieestetyczne, oszpecające, ale również groźne jeżeli je zaniedbamy. Teraz nie musisz już ukrywać ich pod spodniami – wystarczy zgłosić się do wykwalifikowanego flebologa I pozbyć się problemu raz na zawsze.

Pożegnaj żylaki na dobre

Na powstanie żylaków bardziej narażone są panie – wiąże się to nie tylko z obuwiem na wysokim obcasie, ale też z wpływem gospodarki hormonalnej na jakość żył. Pojawiają się wówczas, gdy zastawki w żyłach biegnących wewnątrz nóg nie domykają się prawidłowo, co powoduje cofanie się przepływającej krwi do żył powierzchniowych.

Pod wpływem ciśnienia naczynia poszerzają się I skręcają. Niewydolność zastawek w żyłach może być dziedziczna, chociaż często jej przyczyna jest nieznana. odwiedzenia specjalisty zazwyczaj przekonują względy estetyczne. Lekarz może zaproponować pacjentom różne metody usuwania lub leczenia żylaków. Najpopularniejszymi są:

  • Skleroterapia – zabieg polegający na ostrzyknięciu zmienionych żył roztworem (sklerozantem), który zamyka naczynia żylne
  • Terapia laserowa – żylaki zamykane są wiązką laserową
  • Chirurgiczne usunięcie zmienionych naczyń – operacja w znieczuleniu ogólnym, polegająca na wycięciu zmienionych chorobowo naczyń.

Metoda, którą dobierze dla nas lekarz należy od zaawansowania choroby, dlatego tak istotne jest skonsultowanie się ze specjalistą przy zauważeniu pierwszych objawów. Ocena stanu żył następuje po wykonaniu USG Dopplera.

Jedną z najskuteczniejszych I najbezpieczniejszych metod usuwania żylaków jest zabieg za pomocą laseru Fotona (dostępny m.in. w klinice Beauty Group Artplastica). Procedura pozwala na zamknięcie zmienionych naczyń w bardzo precyzyjny sposób. Jest to laser neodymowo-jagowy, nadający się do usuwania nawet głęboko położonych zmian.

Kiedy powinniśmy się zgłosić do lekarza?

  • Uczucie ciężkich nóg
  • Skurcze I bóle łydek
  • Zasinienia, zaczerwienienie skóry
  • Świąd

Dowiedz się więcej o zabiegach laserowych: http://estetyczna.artplastica.pl/zabiegi-laserowe-twarzy-ciala-szczecin/

Materiał partnerski

Artplastica Klinika Chirurgii Plastycznej

Klinika Artplastica w ciągu ostatnich lat zdobyła wiele wyróżnień dotyczących jakości usług i higieny pracy... czytaj więcej.

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Bądź piękna na lato - zadbaj o swoje ciało już dziś!
W czasie zimy i wiosny zapominamy o niektórych zabiegach pielęgnacyjnych, co skutkuje tym, że przed...
Pożegnaj żylaki na dobre
Pękające naczynka. Są nieestetyczne, oszpecające, ale również groźne jeżeli je zaniedbamy. Teraz...
Liposukcja kolan
Liposukcja kolan jest to zabieg z zakresu chirurgi kosmetycznej pozwalający na uzyskanie lepszego...
Operacje plastyczne przed ślubem
Ślub - najważniejszy dzień w życiu każdej kobiety, a jednocześnie okazja by być piękniejszą niż do...