STOP żylakom!

STOP żylakom!

Problem żylaków dotyczy ponad 50 % kobiet i 40% mężczyzn w Polsce. Niewydolność żylna dotyka coraz to młodsze osoby, odnotowane zostały przypadki zachorowań już w 20 roku życia pacjenta.

Szczególnie narażone na występowanie żylaków są kobiety po wielokrotnych porodach (20% populacji żeńskiej). Otyłość, długotrwałe siedzenie bądź stanie jak również dziedziczenie genetyczne to najczęstsze przyczyny powstawania żylaków.

Profilaktyka

Ważnym elementem hamującym rozwój zastoju żylnego jest odpowiednia dieta. W jadłospisie powinny znajdować się warzywa, owoce, soki, wina, zielona herbata. Istotne jest również zwiększenie aktywności fizycznej zwłaszcza spacery i jazda na rowerze. Należy pamiętać także o odpowiedniej organizacji pracy szczególnie gdy wymaga ona długotrwałego siedzenia (podnóżek, zginanie grzbietowe stopy).

Leczenie

Kiedy profilaktyka i leczenie zachowawcze już nie wystarcza, warto zastanowić się jaką metodę leczenia żylaków wybrać aby pozbyć się problemu raz na zawsze szybko i bezpiecznie.

Dzisiejsza medycyna jest bardzo zaawansowana i z roku na rok proponuje nam pacjentom coraz to nowsze i bezpieczniejsze zabiegi usuwania żylaków. Jedną z najnowszych metod jest ablacja termiczna VNUS Closure Fast. Doskonała alternatywa dla dotychczasowych zabiegów leczenia żylaków, zarówno tych operacyjnych jak „stripping” czy laserowych, które często wiązały się z długą rekonwalescencją.
Zabieg VNUS gwarantuje szybki powrót do normalnych zajęć jak również usuwa problem bezpowrotnie. Na świece liczba pacjentów wyleczonych tą metodą przekracza 500 000 .

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym co szczególnie wyróżnia tę metodę na tle tradycyjnych metod. Zabieg trwa minimum 20 minut. Lekarz z wykorzystaniem ultradźwięków umiejscawia specjalny cewnik w zmienionej chorobowo żyle poprzez mały otwór w skórze a następnie cofając go i uwalniając impulsy prądu RF powoduje obkurczanie się i zamknięcie zdeformowanej żyły. Procedura zabiegowa VNUS jest nieustannie kontrolowana przez specjalną aparaturę, co uniemożliwia przekroczenie progów bezpieczeństwa, tym samym ryzyko pojawienia się poparzeń, siniaków czy wybroczyn po zabiegu jest wykluczone.

Po zabiegu nakładany jest prosty opatrunek, dodatkowo, dla wspomożenia gojenia, może zostać zalecone stosowanie opatrunku uciskowego na kończynę. Po zabiegu wskazane jest chodzenie, nie zaleca się natomiast długotrwałego pozostawania w pozycji stojącej.
Pacjent po zabiegu VNUS wraca do codziennej aktywności po upływie jednej doby.

VNUS Closer Fast vs Laser EVL (badania kliniczne)
Kliknij aby powiększyć

Koszt zabiegu: od 4500 zł.

Informacja prasowa.

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Bądź piękna na lato - zadbaj o swoje ciało już dziś!
W czasie zimy i wiosny zapominamy o niektórych zabiegach pielęgnacyjnych, co skutkuje tym, że przed...
Pożegnaj żylaki na dobre
Pękające naczynka. Są nieestetyczne, oszpecające, ale również groźne jeżeli je zaniedbamy. Teraz...
Liposukcja kolan
Liposukcja kolan jest to zabieg z zakresu chirurgi kosmetycznej pozwalający na uzyskanie lepszego...
Operacje plastyczne przed ślubem
Ślub - najważniejszy dzień w życiu każdej kobiety, a jednocześnie okazja by być piękniejszą niż do...