Więcej znaczy lepiej! Pośladki rodem z Brazylii

Moda na okrągłe, uniesione pośladki przywędrowała do nas zza oceanu, gdzie w ciągu kilku lat dominujący wcześniej ideał kobiecego piękna – wysokiej i szczupłej modelki bez krągłości – został wyparty przez kobietę – klepsydrę, o wydatnych pośladkach i mocno zarysowanej talii.

Więcej znaczy lepiej! Pośladki rodem z Brazylii

W Ameryce Północnej i Południowej pacjentki masowo odwiedzają gabinety chirurgów plastyków w celu ujędrnienia i powiększenia pośladków, do czego dodatkowo zachęcają zaokrąglone kształty topowych gwiazd sceny muzycznej i celebrytek wyznaczających współczesne trendy. W Polsce ta moda dopiero rozkwita – Polki najczęściej nie decydują się na diametralną zmianę kształtu pośladków, a jedynie na ich podkreślenie i delikatne zaokrąglenie.

Stawiamy na naturalność, a chirurdzy plastycy dostosowują techniki zabiegów do naszych oczekiwań. Do klinik napływa coraz więcej zapytań dotyczących bezpiecznego zabiegu, nadającemu tej części ciała wymarzony wygląd. Jeżeli nie działają na nas ćwiczenia i dieta, a pragniemy zostać posiadaczkami doskonale krągłej pupy, możemy zainteresować się najpopularniejszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem - Brazilian Uplift (brazylijski lifting pośladków), czyli autoprzeszczepem tkanki tłuszczowej.

Zabieg został wymyślony w Ameryce Południowej na początku lat 60. ubiegłego wieku w odpowiedzi na dążenie do ideału piękna tamtejszych kobiet. Polega na wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej pozyskanej na drodze liposukcji do wymodelowania kształtu pośladków i poprawy ich wyglądu. W jednej z topowych klinik chirurgii plastycznej w Polsce – klinice BeautyGroup Artplastica – zabiegi powiększenia pośladków są zazwyczaj łączone z większą liposukcją, dzięki czemu możliwe jest ładne wymodelowanie całej sylwetki.

Niektóre kliniki oferują pacjentkom implanty pośladków, jednak ze względu na duże ryzyko powikłań pooperacyjnych zabieg ten jest stosowany w ostateczności – w przypadku dużych ubytków w tkankach lub urazów, wymagających rekonstrukcji. Jeżeli więc jedynym problemem jest chęć zaokrąglenia i wymodelowania pośladków, wybierzmy mniej inwazyjną metodę.

Materiał partnerski

Artplastica Klinika Chirurgii Plastycznej

Klinika Artplastica w ciągu ostatnich lat zdobyła wiele wyróżnień dotyczących jakości usług i higieny pracy... czytaj więcej.

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Bądź piękna na lato - zadbaj o swoje ciało już dziś!
W czasie zimy i wiosny zapominamy o niektórych zabiegach pielęgnacyjnych, co skutkuje tym, że przed...
Pożegnaj żylaki na dobre
Pękające naczynka. Są nieestetyczne, oszpecające, ale również groźne jeżeli je zaniedbamy. Teraz...
Więcej znaczy lepiej! Pośladki rodem z Brazylii
Moda na okrągłe, uniesione pośladki przywędrowała do nas zza oceanu, gdzie w ciągu kilku lat...
Liposukcja kolan
Liposukcja kolan jest to zabieg z zakresu chirurgi kosmetycznej pozwalający na uzyskanie lepszego...
Operacje plastyczne przed ślubem
Ślub - najważniejszy dzień w życiu każdej kobiety, a jednocześnie okazja by być piękniejszą niż do...