Leczenie trądziku różowatego

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty należy do grupy uciążliwych przypadłości. Jego leczenie jest trudne i długotrwałe.
Jest kilka sposobów, które pozwolą go zwalczyć. Można stosować leki doustne, leki aplikowane na skórę i jednocześnie unikać czynników, które wpływają na intensywność trądziku.

1. Pierwszą ważną kwestią jest zmiana trybu życia

Jest to podstawowy etap, od którego należy rozpocząć leczenie. Trzeba pamiętać, że najważniejsze w każdym przypadku jest unikanie promieni słonecznych i sytuacji stresowych, które mogą wywołać nasilenie się symptomów. Osoby chore na trądzik powinny zwracać dużą uwagę na to co jedzą i piją. Należy unikać alkoholu i ostrych przypraw. Ważną kwestią jest ochrona skóry przed powietrzem w czasie złej pogody. Trzeba zwracać uwagę na kosmetyki, których się używa. Unikamy peelingów i preparatów a alkoholem.

2. Leczenie laserem i IPL

Laser i promienie świetlne IPL mogą być skutecznie wykorzystane przy leczeniu symptomów w postaci zaczerwienień i widocznych naczyń krwionośnych. Niestety ta metoda ma poważną wadę jaką jest cena.
Aby uzyskać zadowalające efekty należy wykonać kilka takich serii. Ciepło wytwarzane przez laser powoduje obkurczanie się naczynek a kolejno ich zamykanie. Tym oto sposobem możemy uzyskać widoczne efekty.

3. Skuteczny makijaż

Makijaż może pomóc w ukryciu niedoskonałości na twarzy. Stosujemy delikatne kosmetyki by nie podrażniać skóry. Warto również zasięgnąć porady u specjalisty, który pomoże w doborze kosmetyków.

4. Operacje

Operacje plastyczne mają na celu naprawę i rekonstrukcję zniszczonej skóry i tkanki. Zgrubiała skóra powstaje najczęściej na nosie. Lekarz decyduje czy warto skorzystać z takiej metody.

Należy pamiętać, że wszystkie decyzje związane z podjęciem leczenia powinny być skonsultowane z lekarzem. Nie warto na własną rękę zaopatrzyć się w leki dostępne w aptekach. Lekarz pomoże nam w doborze odpowiedniej pielęgnacji i przepisze odpowiednie leki.

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Najnowocześniejsze metody na odmłodzenie i wygładzenie skóry
Po co pokazywać swoje niedoskonałości, skoro medycyna estetyczna już dawno znalazła sposób na...