Leczenie trądziku różowatego

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty należy do grupy uciążliwych przypadłości. Jego leczenie jest trudne i długotrwałe.
Jest kilka sposobów, które pozwolą go zwalczyć. Można stosować leki doustne, leki aplikowane na skórę i jednocześnie unikać czynników, które wpływają na intensywność trądziku.

1. Pierwszą ważną kwestią jest zmiana trybu życia

Jest to podstawowy etap, od którego należy rozpocząć leczenie. Trzeba pamiętać, że najważniejsze w każdym przypadku jest unikanie promieni słonecznych i sytuacji stresowych, które mogą wywołać nasilenie się symptomów. Osoby chore na trądzik powinny zwracać dużą uwagę na to co jedzą i piją. Należy unikać alkoholu i ostrych przypraw. Ważną kwestią jest ochrona skóry przed powietrzem w czasie złej pogody. Trzeba zwracać uwagę na kosmetyki, których się używa. Unikamy peelingów i preparatów a alkoholem.

2. Leczenie laserem i IPL

Laser i promienie świetlne IPL mogą być skutecznie wykorzystane przy leczeniu symptomów w postaci zaczerwienień i widocznych naczyń krwionośnych. Niestety ta metoda ma poważną wadę jaką jest cena.
Aby uzyskać zadowalające efekty należy wykonać kilka takich serii. Ciepło wytwarzane przez laser powoduje obkurczanie się naczynek a kolejno ich zamykanie. Tym oto sposobem możemy uzyskać widoczne efekty.

3. Skuteczny makijaż

Makijaż może pomóc w ukryciu niedoskonałości na twarzy. Stosujemy delikatne kosmetyki by nie podrażniać skóry. Warto również zasięgnąć porady u specjalisty, który pomoże w doborze kosmetyków.

4. Operacje

Operacje plastyczne mają na celu naprawę i rekonstrukcję zniszczonej skóry i tkanki. Zgrubiała skóra powstaje najczęściej na nosie. Lekarz decyduje czy warto skorzystać z takiej metody.

Należy pamiętać, że wszystkie decyzje związane z podjęciem leczenia powinny być skonsultowane z lekarzem. Nie warto na własną rękę zaopatrzyć się w leki dostępne w aptekach. Lekarz pomoże nam w doborze odpowiedniej pielęgnacji i przepisze odpowiednie leki.

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Chrapanie to dolegliwość, bezdech to już problem!
Chrapanie to niezwykle popularna przypadłość, czasami wstydliwa, niemniej jednak bywa też...
Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Usta doskonałe? Nic prostszego
Powiększenie ust to zabieg niezwykle popularny, jednak czy jego nazwa oddaje w pełni specyfikę tej...