Lifting – jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych

Lifting – jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych

Lifting twarzy to najczęściej wykonywana operacja plastyczna, razem z plastyką piersi oraz liposukcją. Polega ona na nadawaniu skórze młodego wyglądu i usuwaniu zmarszczek. Operacja poprawia ogólny owal twarzy. Co należy o niej wiedzieć?

Na czym polega lifting?

Zabieg polega na chirurgicznym podniesieniu skóry twarzy i szyi. Jest to sposób na pozbycie się głównie bruzd nosowo-wargowych, podniesienie brody, policzków i poprawę wyglądu szyi. W przypadku zmarszczek mimicznych lepiej jest zastosować terapię botoxem lub kwasem hialuronowym.

Przebieg zabiegu

Podczas liftingu wykonywane są nacięcia za uszami, przy skroniach, we włosach i pod brodą. Następnie skóra jest naciągana i usuwany jest jej nadmiar. Na koniec rany są zszywane tam, gdzie były robione nacięcia. Zabieg zazwyczaj przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, ale może być też w miejscowym. Rekonwalescencja trwa około dwa tygodnie – po tym czasie możemy wrócić do normalnej aktywności. Klinikę zazwyczaj opuszczamy już na drugi dzień po liftingu. Wiąże się on niestety z występowaniem krwiaków, siniaków, obrzęków, które mogą być widoczne nawet przez miesiąc. W pierwszych dniach po zabiegu należy nosić opatrunek bandażowy.

Lifting twarzy – efekty

Dzięki niemu poprawia się napięcie skóry, nie są widoczne bruzdy i zmarszczki. Pamiętajmy jednak o tym, że skóra cały czas się starzeje zgodnie z naturalnymi procesami, dlatego rezultaty nie pozostaną przez cały czas takie same.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Zabieg polecany jest osobom w wieku około 45-60 lat, u których są już widoczne oznaki starzenia. Jeśli nie jesteśmy pewni, co do jego wykonania, pomoże nam konsultacja u specjalisty, który oceni czy możemy przejść operację. Do przeciwwskazań należy nieuregulowane ciśnienie, cukrzyca, niedokrwistość, stany zapalne i ropne.

Lifting twarzy z pewnością jest zabiegiem, który odejmie nam kilka lat. To jednak inwazyjna operacja chirurgiczna, dlatego trzeba dobrze przemyśleć tę decyzję, zanim ją podejmiemy.

Źródło: LadyTime.pl

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji