Lifting – jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych

Lifting – jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych

Lifting twarzy to najczęściej wykonywana operacja plastyczna, razem z plastyką piersi oraz liposukcją. Polega ona na nadawaniu skórze młodego wyglądu i usuwaniu zmarszczek. Operacja poprawia ogólny owal twarzy. Co należy o niej wiedzieć?

Na czym polega lifting?

Zabieg polega na chirurgicznym podniesieniu skóry twarzy i szyi. Jest to sposób na pozbycie się głównie bruzd nosowo-wargowych, podniesienie brody, policzków i poprawę wyglądu szyi. W przypadku zmarszczek mimicznych lepiej jest zastosować terapię botoxem lub kwasem hialuronowym.

Przebieg zabiegu

Podczas liftingu wykonywane są nacięcia za uszami, przy skroniach, we włosach i pod brodą. Następnie skóra jest naciągana i usuwany jest jej nadmiar. Na koniec rany są zszywane tam, gdzie były robione nacięcia. Zabieg zazwyczaj przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, ale może być też w miejscowym. Rekonwalescencja trwa około dwa tygodnie – po tym czasie możemy wrócić do normalnej aktywności. Klinikę zazwyczaj opuszczamy już na drugi dzień po liftingu. Wiąże się on niestety z występowaniem krwiaków, siniaków, obrzęków, które mogą być widoczne nawet przez miesiąc. W pierwszych dniach po zabiegu należy nosić opatrunek bandażowy.

Lifting twarzy – efekty

Dzięki niemu poprawia się napięcie skóry, nie są widoczne bruzdy i zmarszczki. Pamiętajmy jednak o tym, że skóra cały czas się starzeje zgodnie z naturalnymi procesami, dlatego rezultaty nie pozostaną przez cały czas takie same.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Zabieg polecany jest osobom w wieku około 45-60 lat, u których są już widoczne oznaki starzenia. Jeśli nie jesteśmy pewni, co do jego wykonania, pomoże nam konsultacja u specjalisty, który oceni czy możemy przejść operację. Do przeciwwskazań należy nieuregulowane ciśnienie, cukrzyca, niedokrwistość, stany zapalne i ropne.

Lifting twarzy z pewnością jest zabiegiem, który odejmie nam kilka lat. To jednak inwazyjna operacja chirurgiczna, dlatego trzeba dobrze przemyśleć tę decyzję, zanim ją podejmiemy.

Źródło: LadyTime.pl

Dr Grzegorz Turowski
Chicago North Shore, 9843 Gross Point Road, Skokie IL, 60076

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Chrapanie to dolegliwość, bezdech to już problem!
Chrapanie to niezwykle popularna przypadłość, czasami wstydliwa, niemniej jednak bywa też...
Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Usta doskonałe? Nic prostszego
Powiększenie ust to zabieg niezwykle popularny, jednak czy jego nazwa oddaje w pełni specyfikę tej...