Lifting twarzy - Happy Lift i SurgiWire

Lifting twarzy - Happy Lift i SurgiWire

Młodsza twarz w niecałą godzinę, bez blizn i bez konieczności długiej rekonwalescencji – taki efekt zapewniają Happy Lift oraz SurgiWire. Mało inwazyjne, bezpieczne i szybkie metody przeciwdziałające oznakom starzenia to alternatywa dla tradycyjnych operacji chirurgicznych, których wiele osób się obawia.

Zalety zabiegów Happy Lift i SurgiWire:

 • redukcja zmarszczek i bruzd bez blizn
 • szybki zabieg w znieczuleniu miejscowym
 • szybkie gojenie i powrót do pracy
 • znakomite wyniki w kilka dni po zabiegu
 • można stosować wraz z wypełniaczami i laserem

Happy Lift

Happy Lift to przełomowa, mało inwazyjna metoda z użyciem specjalnych rozpuszczalnych nici na bazie kwasu mlekowego, stanowiąca alternatywę dla tradycyjnego liftingu. Odmładza bez zmieniania naturalnych rysów twarzy i nie pozostawia żadnych śladów na skórze.

Happy Lift to bezpieczna technika, która poradzi sobie z obwisłą skórą twarzy i szyi, a także cerą przedwcześnie zniszczoną nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Polega na umieszczeniu pod skórą wchłanialnych nici z umieszczonymi na nich mikroskopijnymi haczykami z kwasu polimlekowego. Nici są używane do: podniesienia miękkich tkanek twarzy bez potrzeby wykonywania tradycyjnego liftingu, uniesienia okolicy wyniosłości policzkowych z powrotem w ich prawidłowym położeniu (tzn. takim, jak u ludzi młodych), redukcji bądź usunięcia bruzd nosowo-wargowych, podniesienia brwi, naciągnięcia skóry szyi oraz poprawy linii żuchwy. Zarówno zabieg, jak i rekonwalescencja po nim są krótkie i proste. Jest to ogólnie uznana najbezpieczniejsza metoda liftingu stosowana w medycynie. - mówi dr Małgorzata Chomicka-Janda z IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej. Najlepszymi kandydatami do zabiegu są zdrowe osoby w dobrej formie fizycznej, ze wskazaniami do chirurgii plastycznej, które nie cierpią na żadne poważne schorzenia i mają realistyczne oczekiwania.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 15-30 minut dla mniejszych obszarów, około 60 minut dla całej twarzy. Lekarz za pomocą cienkiej igły umiejscawia nici w wybranych miejscach twarzy i szyi. Gdy nić jest umieszczona odpowiednim położeniu i gdy uzyskujemy odpowiednie napięcie skóry (lifting twarzy), dochodzi do powstania nowego kolagenu, który powoduje trwałą zmianę kształtu twarzy. Synteza nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze (są to substancje produkowane naturalnie przez organizm, odpowiedzialne za jej jędrność) pozwala uzyskać stabilny i długotrwały rezultat. Wytwarza się bowiem struktura podtrzymująca, która opóźnia proces starzenia skóry. Technika jest mało inwazyjna. Po zabiegu występuje jedynie opuchlizna i lekkie zasinienie, które ustępują po kilku dniach.

Różnicę w wyglądzie widać od razu –Twarz jest wyraźnie gładsza, jędrniejsza i odmłodzona. Efekt utrzymuje się kilka lat. „Jedną z zalet Happy Lift jest fakt, że nie zmienia on naturalnych rysów twarzy, co często zarzuca się tradycyjnemu liftingowi z użyciem skalpela. Przy tym zabiegu pacjent nie powinien obawiać się efektu maski - naciągniętej sztucznie twarzy”- dodaje dr Małgorzata Chomicka-Janda. Z czasem pacjent(ka) może się poddać kolejnemu zabiegowi. Wprowadza się więcej nici w te same lub nowe obszary, aby jeszcze wzmocnić rezultaty lub skorygować asymetrię w twarzy (wrodzona u niektórych osób).

Pacjent(ka) po kilku godzinach od zabiegu może już wrócić do domu.

Obszary, które można poddać zabiegowi

 • Lift brwi
 • Lift okolic policzków
 • Lift okolic żuchwy
 • Lift okolic szyi
 • Lift okolic skroni
 • Lift okolic czoła i skroni
 • Lift okolic pourazowych lub wrodzonych uszkodzeń nerwów twarzowych oraz okolic częściowo sparaliżowanych.

Surgiwire

SurgiWire to metoda, która umożliwia wykonywanie mało inwazyjnej korekcji głębokich defektów skóry takich jak: bruzdy na czole, bruzdy nosowo-wargowe oraz blizn. Po zabiegu nie pozostają żadne blizny, buzia goi się szybko i co najważniejsze - efekty widać już po kilu dniach.

SurgiWire składa się z dwóch cienkich igieł połączonych plecionką z drutu ze stali nierdzewnej. Przy wykonaniu tylko kilku wkłuć zupełnie likwiduje zmarszczki, bruzdy, blizny oraz różnego typu małe wgłębienia. Zabieg SurgiWire proponuję pacjentom ze znacznymi zmarszczkami , u których zastosowanie wypełniaczy nie przynosi zadowalających wyników, a którzy boją się poważnie ingerującej operacji chirurgicznej.- mówi dr Małgorzata Chomicka – Janda z IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej.

Zabieg jest prosty i polega na spłyceniu głębokich zmarszczek lub bruzd.Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu zwykle nie przekracza 10-20 min. Po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do domu. Efekt jest widoczny bardzo szybko, bo już w kilka dni po zabiegu i utrzymuje się średnio przez ok. 3 lata.

Obszary, które można poddać zabiegowi

 • Czoło
 • Bruzdy nosowo-wargowe
 • Zmarszczki wokół ust
 • Bruzdy policzków
 • Blizny (także po trądziku)

Informacja prasowa IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej.

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Najnowocześniejsze metody na odmłodzenie i wygładzenie skóry
Po co pokazywać swoje niedoskonałości, skoro medycyna estetyczna już dawno znalazła sposób na...