Lifting twarzy - Happy Lift i SurgiWire

Lifting twarzy - Happy Lift i SurgiWire

Młodsza twarz w niecałą godzinę, bez blizn i bez konieczności długiej rekonwalescencji – taki efekt zapewniają Happy Lift oraz SurgiWire. Mało inwazyjne, bezpieczne i szybkie metody przeciwdziałające oznakom starzenia to alternatywa dla tradycyjnych operacji chirurgicznych, których wiele osób się obawia.

Zalety zabiegów Happy Lift i SurgiWire:

 • redukcja zmarszczek i bruzd bez blizn
 • szybki zabieg w znieczuleniu miejscowym
 • szybkie gojenie i powrót do pracy
 • znakomite wyniki w kilka dni po zabiegu
 • można stosować wraz z wypełniaczami i laserem

Happy Lift

Happy Lift to przełomowa, mało inwazyjna metoda z użyciem specjalnych rozpuszczalnych nici na bazie kwasu mlekowego, stanowiąca alternatywę dla tradycyjnego liftingu. Odmładza bez zmieniania naturalnych rysów twarzy i nie pozostawia żadnych śladów na skórze.

Happy Lift to bezpieczna technika, która poradzi sobie z obwisłą skórą twarzy i szyi, a także cerą przedwcześnie zniszczoną nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Polega na umieszczeniu pod skórą wchłanialnych nici z umieszczonymi na nich mikroskopijnymi haczykami z kwasu polimlekowego. Nici są używane do: podniesienia miękkich tkanek twarzy bez potrzeby wykonywania tradycyjnego liftingu, uniesienia okolicy wyniosłości policzkowych z powrotem w ich prawidłowym położeniu (tzn. takim, jak u ludzi młodych), redukcji bądź usunięcia bruzd nosowo-wargowych, podniesienia brwi, naciągnięcia skóry szyi oraz poprawy linii żuchwy. Zarówno zabieg, jak i rekonwalescencja po nim są krótkie i proste. Jest to ogólnie uznana najbezpieczniejsza metoda liftingu stosowana w medycynie. - mówi dr Małgorzata Chomicka-Janda z IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej. Najlepszymi kandydatami do zabiegu są zdrowe osoby w dobrej formie fizycznej, ze wskazaniami do chirurgii plastycznej, które nie cierpią na żadne poważne schorzenia i mają realistyczne oczekiwania.

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 15-30 minut dla mniejszych obszarów, około 60 minut dla całej twarzy. Lekarz za pomocą cienkiej igły umiejscawia nici w wybranych miejscach twarzy i szyi. Gdy nić jest umieszczona odpowiednim położeniu i gdy uzyskujemy odpowiednie napięcie skóry (lifting twarzy), dochodzi do powstania nowego kolagenu, który powoduje trwałą zmianę kształtu twarzy. Synteza nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze (są to substancje produkowane naturalnie przez organizm, odpowiedzialne za jej jędrność) pozwala uzyskać stabilny i długotrwały rezultat. Wytwarza się bowiem struktura podtrzymująca, która opóźnia proces starzenia skóry. Technika jest mało inwazyjna. Po zabiegu występuje jedynie opuchlizna i lekkie zasinienie, które ustępują po kilku dniach.

Różnicę w wyglądzie widać od razu –Twarz jest wyraźnie gładsza, jędrniejsza i odmłodzona. Efekt utrzymuje się kilka lat. „Jedną z zalet Happy Lift jest fakt, że nie zmienia on naturalnych rysów twarzy, co często zarzuca się tradycyjnemu liftingowi z użyciem skalpela. Przy tym zabiegu pacjent nie powinien obawiać się efektu maski - naciągniętej sztucznie twarzy”- dodaje dr Małgorzata Chomicka-Janda. Z czasem pacjent(ka) może się poddać kolejnemu zabiegowi. Wprowadza się więcej nici w te same lub nowe obszary, aby jeszcze wzmocnić rezultaty lub skorygować asymetrię w twarzy (wrodzona u niektórych osób).

Pacjent(ka) po kilku godzinach od zabiegu może już wrócić do domu.

Obszary, które można poddać zabiegowi

 • Lift brwi
 • Lift okolic policzków
 • Lift okolic żuchwy
 • Lift okolic szyi
 • Lift okolic skroni
 • Lift okolic czoła i skroni
 • Lift okolic pourazowych lub wrodzonych uszkodzeń nerwów twarzowych oraz okolic częściowo sparaliżowanych.

Surgiwire

SurgiWire to metoda, która umożliwia wykonywanie mało inwazyjnej korekcji głębokich defektów skóry takich jak: bruzdy na czole, bruzdy nosowo-wargowe oraz blizn. Po zabiegu nie pozostają żadne blizny, buzia goi się szybko i co najważniejsze - efekty widać już po kilu dniach.

SurgiWire składa się z dwóch cienkich igieł połączonych plecionką z drutu ze stali nierdzewnej. Przy wykonaniu tylko kilku wkłuć zupełnie likwiduje zmarszczki, bruzdy, blizny oraz różnego typu małe wgłębienia. Zabieg SurgiWire proponuję pacjentom ze znacznymi zmarszczkami , u których zastosowanie wypełniaczy nie przynosi zadowalających wyników, a którzy boją się poważnie ingerującej operacji chirurgicznej.- mówi dr Małgorzata Chomicka – Janda z IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej.

Zabieg jest prosty i polega na spłyceniu głębokich zmarszczek lub bruzd.Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu zwykle nie przekracza 10-20 min. Po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do domu. Efekt jest widoczny bardzo szybko, bo już w kilka dni po zabiegu i utrzymuje się średnio przez ok. 3 lata.

Obszary, które można poddać zabiegowi

 • Czoło
 • Bruzdy nosowo-wargowe
 • Zmarszczki wokół ust
 • Bruzdy policzków
 • Blizny (także po trądziku)

Informacja prasowa IQ Medica Centrum Chirurgii Plastycznej.

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Chrapanie to dolegliwość, bezdech to już problem!
Chrapanie to niezwykle popularna przypadłość, czasami wstydliwa, niemniej jednak bywa też...
Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Usta doskonałe? Nic prostszego
Powiększenie ust to zabieg niezwykle popularny, jednak czy jego nazwa oddaje w pełni specyfikę tej...