Lifting twarzy - Silhouette-Lift - najmniej inwazyjny lift twarzy

Lifting twarzy - Silhouette-Lift - najmniej inwazyjny lift twarzy

Mamy przyjemność przedstawić Państwu najnowsze osiągnięcie w dziedzinie liftu twarzy, które - zdaniem producenta - ma szanse zrewolucjonizować segment zabiegów odmładzających i przywracających skórze jędrność, utraconą w procesie starzenia. W tej nowatorskiej metodzie najważniejszą rolę ogrywają nici Silhouette, których unikatowa konstrukcja zapewnia efektywne podciągnięcie tkanek miękkich, szczególnie w obrębie środkowej części twarzy.

W odróżnieniu od dotychczas stosowanych nici, Silhouette są gładkie. Na ich powierzchni nie ma żadnych haczyków ani kolców, co skutecznie eliminuje ryzyko uszkodzenia tkanek, z którym należy się liczyć w przypadku zastosowania tradycyjnych nici.

Nici Silhouette wykonane są z polipropylenu - materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem. Najważniejszym ich elementem są przezroczyste, elastyczne, wchłanialne stożki, które zwiększają możliwości liftingujące, a proces wchłaniania ich w miejscu zakotwiczenia prowadzi do wzrostu tkanki i produkcji nowego kolagenu, zapewniając silniejsze zawieszenie tkanek niż w przypadku tradycyjnych metod.

Nici Silhouette są przymocowane do powięzi skroniowej, dzięki czemu nie mogą się przemieszczać. Ten sposób mocowania pozwala wyeliminować problemy, jakie pojawiały się przy zastosowaniu materiałów poprzednich generacji, takich jak przesuwanie czy ryzyko zerwania się nici.

Nici Silhouette nie są całkowicie wchłanialne. Dzięki temu efekt podciągnięcia i uniesienia nie tylko jest długotrwały, lecz można go także poprawić. Niewątpliwą zaletą zabiegu, obok bezpieczeństwa stosowania i ograniczonej do minimum inwazyjności, jest jego naturalny efekt. Twarz sprawia wrażenie bardziej świeżej i wypoczętej.

Zmiana wyglądu jest zauważalna, ale nie daje efektu maski. Wręcz przeciwnie – zabieg odmładzający z użyciem nici Silhuette ożywia mimikę twarzy.
Nasz zespół ds. badań i rozwoju twierdzi, że jego efekty utrzymują się przez cztery lata, co, biorąc pod uwage minimalną inwazyjność zabiegu, jest doskonałym wynikiem. Niestety dotąd nie wynaleziono magicznego sposobu na całkowite powstrzymanie procesu starzenia i raczej się na to nie zanosi.

Bezpieczeństwo

Nici Silhouette zostały wykonane z materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem, co oznacza, że organizm traktuje je jak własną, naturalną substancję. O bezpieczeństwie poliprotylenu może świadczyć fakt, że od lat znajduje zastosowanie w chirurgii sercowo-naczyniowej oraz chirurgii oka. Nici Silhouette zostały dopuszczone do stosowania przez amerykańską FDA oraz otrzymały znak CE. Zezwolenia te mają wyjątkowe znaczenie na rynku usług medycznych i gwarantują całkowite bezpieczeństwo stosowania.

Silhouette Lift ma udokumentowaną czteroletnią historię w chirurgii rekonstrukcyjnej, a od dwóch lat stosowany jest również w chirurgii plastycznej w renomowanych amerykańskich klinikach. Chirurdzy, którzy chcą wykorzystywać technikę Silhouette Lift® w swojej praktyce lekarskiej, muszą przejść specjalistyczne szkolenie. Ich imiona, nazwiska i adresy gabinetów podane są na stronie internetowej, gdzie wymieniono lekarzy uprawnionych do przeprowadzania takich zabiegów. Tylko oni mogą stosować tę technikę w sposób bezpieczny.

Na czym polega Silhouette Lift?

Silhouette Lift stosowany jest głównie do podciągania podciągania i przesuwania zwiotczałej tkanki w obrębie środkowej części twarzy. Skuteczny efekt podciągnięcia zapewniają unikatowe wchłanialne stożki, które skutecznie unoszą tkankę miękką. Nici są mocowane do powięzi skroniowej za pomocą małego nacięcia ponad linią włosów. Po trwającym 45- 60 minut zabiegu pozostają niewielkie (1,5 – 2 cm) ukryte pod włosami blizny.

Zabieg nie wymaga hospitalizacji ani narkozy. Można go wykonywać w znieczuleniu miejscowym, co eliminuje konieczość pozostania w klinice i długotrwałej rekonwalescencji. Silhouette Lift® pozwala powrócić do normalnej aktywności w ciągu 5-7 dni od wykonania zabiegu, a po około 2 tygodniach skóra twarzy odzyskuje naturalny wygląd.

Do kogo adresowany jest Silhouette Lift?

Silhouette Lift® jest nowatorską techniką liftingu twarzy, rekomendowaną przez producenta dla osób po 40 roku życia, których skóra utraciła młodzieńczy wygląd i pojawiły się na niej pierwsze oznaki starzenia w obrębie twarzy i policzków, a jednocześnie ich skóra jest w zbyt dobrej kondycji, aby zastosować tradycyjny, chirurgiczny lifting.

Zabieg z użyciem nici Silhouette nadaje się także do stosowania u młodszych pacjentów, wykazujących deformacje środkowej części twarzy. Świetne rezultaty przynosi również w przypadku osób z porażeniem nerwu twarzowego. Silhouette Lift jest doskonałą opcją dla osób, które przeszły już zabieg tradycyjnego liftingu - dla poprawienia rezultatu bez ryzyka powikłań związanych z kolejnym liftingiem oraz u Pacjentów, u których zachodzą przeciwwskazania do powtórzenia operacji.

Kolejną grupą Pacjentów są osoby, które z racji swoich zobowiązań zawodowych czy ze względów osobstych nie chcą lub nie mogą przeznaczyć na zabieg takiej ilości czasu, jakiej wymaga tradycyjny lifting. Zabieg z zastosowaniem nici Silhouette pozwala w ciągu zaledwie tygodnia powrócić do pełnej aktywności zawodowej. Jest to wręcz idealna metoda liftingu dla osób palących, które nie kwalifikują się do operacyjnych liftów twarzy. Dla uzyskania spektakularnego efektu pełnego odmłodzenia twarzy można połączyć Silhouette Lift z innymi metodami estetycznymi takimi jak wypełniacze i toksyna botulinowa lub ograniczone lifty skórne.

Technika Silhouette Lift® sprawdza się doskonale w przypadku korekcji fałdów nosowo-wargowych, uniesienia kąta ust, podniesienia policzków i tzw. chomików. Jest to również najszybsza metoda podniesienia brwi , gdyż zajmuje niewiele czasu i może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Nici Silhouette można stosować także na innych częściach ciała, jak szyja czy pośladki, słowem wszędzie tam, gdzie jędrność skóry budzi nasze wątpliwości.

Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadkach zastosowania nici w miejscach innych niż twarz, trzeba liczyć się z kilkuetapowym leczeniem. Zabiegi wykonywane na szyi wymagają przeważnie jednoczesnego zastosowania liposukcji podbródka, a czasem wycięcia nadmiaru skóry w okolicy ucha, co wymaga znieczulenia ogólnego i dłuższej rekonwalescencji. W przypadku modelowania pośladków zachodzi konieczność rozłożenia zabiegu na 2 etapy. rozdzielone 3 miesiącami przerwy i wymagające częstego podawania Macrolane lub przeszczepu tłuszczu.

Zdaniem specjalisty

Silhouette Lift przeprowadzony na środkowej części twarzy pozwala wyeliminować z twarzy oznaki zmęczenia oraz zapewnić jej młody, radosny i bardzo naturalny wygląd na wiele lat po zaledwie jednym zabiegu. Efekt podniesienia nie jest trwały, ale można go w prosty sposób poprawiać, unosząc zakotwiczone nici co 3-5 lat, bez konieczności ich wymiany. Zabieg nie utrudnia przeprowadzenia po pewnym czasie liftu dolnej części twarzy czy szyi.

Silhouette Lift bardzo dobrze uzupełnia efekty przeszczepu tkanki tłuszczowej na twarz czy zastosowania wypełniaczy. Należy pamiętać o tym, że Silhouette Lift® nie zastąpi tradycyjnego liftingu u osób planujących ten zabieg. Można jednak dzięki niemu skutecznie opóźnić wykonanie liftingu o kilka lat lub uzupełnić go w bezpieczny sposób, pozwalający na zastosowanie mniej rozległych technik operacyjnych.

Dr Grażyna Nasińska – Jurek, chirurg plastyk w Klinice Chirurgii Plastycznej Artplastica Sp. z o.o.

Materiał partnerski

Artplastica Klinika Chirurgii Plastycznej

Klinika Artplastica w ciągu ostatnich lat zdobyła wiele wyróżnień dotyczących jakości usług i higieny pracy... czytaj więcej.

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Chrapanie to dolegliwość, bezdech to już problem!
Chrapanie to niezwykle popularna przypadłość, czasami wstydliwa, niemniej jednak bywa też...
Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Usta doskonałe? Nic prostszego
Powiększenie ust to zabieg niezwykle popularny, jednak czy jego nazwa oddaje w pełni specyfikę tej...