Najdziwniejsze operacje: Biżuteria na oku

Najdziwniejsze operacje: Biżuteria na oku

Kobiety z natury uwielbiają różnego rodzaju błyskotki. Które kolczyki włożyć, jaką bransoletkę wybrać to dylemat bardzo dobrze nam znany. Przyozdabiamy szyje, palce, uszy czy nosy. Jednak są osoby, które idą znacznie dalej.

Projektanci biżuterii starają się wychodzić naprzeciw naszym potrzebom, zaskakując nas coraz bardziej. Niektóre ich pomysły wzbudzają zdziwienie. Do takich śmiało możemy zaliczyć najnowszy trend - biżuterię na oczy. Powstał on w Holandii i został opatentowany przez Holenderski Instytut Chirurgii Okulistycznej.

Zabieg nazywa się JewelEye i pomimo, że pierwsze takie ozdoby powstały już w 2003 roku, to dopiero teraz weszły do powszechnej sprzedaży.

Jak wygląda zabieg?

Najpierw wybieramy kształt, kolor i rodzaj platynowej ozdoby. Może to być serce, gwiazdka, półksiężyc czy cyrkonia. Następnie dochodzi do implantacji wybranego kawałka biżuterii.
Przed zabiegiem okulista bada wzrok i układ naczyń krwionośnych. Następnie chirurg znieczula gałkę oczną i podaje dodatkowy antybiotyk. Kolejno nacina ją i ponad błoną śluzową umieszcza "błyskotkę" o wielkości około 3,5 mm. Po tej czynności odsysa się ciecz, która została użyta do podniesienia warstwy oka.
Sam zabieg jest krótki ale i skomplikowany. Trwa około 15 minut.

Po zabiegu

Po zabiegu czuć dość duży dyskomfort. Może dojść do zaczerwienionego oka, popękanych krwinek czy rozmytego widzenia. Po dwóch tygodniach wskazana jest kontrola u okulisty.

Koszt umieszczenia biżuterii w oku to około 3000 zł.

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Najnowocześniejsze metody na odmłodzenie i wygładzenie skóry
Po co pokazywać swoje niedoskonałości, skoro medycyna estetyczna już dawno znalazła sposób na...