Piękna, młoda skóra na dłużej...

Piękna, młoda skóra na dłużej...

Skóra jest bardzo istotnym organem odpowiedzialnym za ważne funkcje biologiczne, ale my spostrzegamy prawie wyłącznie jej rolę estetyczną.

Należy dbać o cały organizm, by jego zewnętrzna powłoka była estetyczna i zdrowa. Dieta, ruch, sposób życia, odciskają piętno na naszej urodzie.

Jak utrzymać młodzieńczy i wypoczęty wygląd?

Takie pytanie dręczy większość z nas niezależnie od płci. Tzw. zmarszczki są problemem bardziej złożonym, część z nich jest wynikiem nadmiernej aktywności mięśni i pojawiają się już w młodym wieku. Walka z tego rodzaju problemem jest bezpieczna i dobrze znana - iniekcje toksyny botulinowej typu A np. Botox-u.

Natomiast zmarszczki statyczne są już wynikiem utraty objętości tkanek oraz uszkodzeniem struktury skóry właściwej. Do usuwania tego rodzaju problemów stosuje się wypełniacze tkankowe np. na bazie kwasu hialuronowego albo stymuluje rozwój i przebudowę włókien kolagenowych przez różnego rodzaju mezoterapie oraz energię fal radiowych (np. Radiage) lub ultradźwięki.

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją występującą w organizmie człowieka. Pomaga w nawilżeniu skóry, dodaje objętości, stymuluje rozwój kolagenu, ale ulega całkowitemu wchłonięciu. W dużych niedoborach tkankowych bardzo pomocne jest korzystanie z własnych tkanek. Przeszczep tkanki tłuszczowej nie tylko wypełnia twarz, ale również stanowi aktywację dla samoodnowy całej struktury tkanek twarzy.

Współczesna medycyna sięga coraz częściej do możliwości regeneracyjnych własnego organizmu. W przypadku stosowania technik REGENERIS - opartych na właściwościach własnego bogatopłytkowego osocza pobudzane są komórki własne do regeneracji - dochodzi do rewitalizacji dzięki autologicznej odnowie komórkowej. To absolutnie naturalna i całkowicie bezpieczna metoda służąca poprawie wyglądu całej twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, blizn.

Dla uzyskania dobrego rezultatu należy korzystać z różnych metod. Dobór zależy zarówno od nasilenia problemów jak i doświadczenia lekarza.

Niechirurgiczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne. Pamiętać jednak należy, że interwencja chirurgiczna jest czasami konieczna, ale nie musi być bardzo rozległa. Z biegiem czasu zmniejsza się warstwa tkanki tłuszczowej, wiotczeje skóra dodatkowo wszędobylskie zjawisko grawitacji odpowiadają za zmiany, które może usunąć tylko ręka chirurga plastyka.

Dr Grażyna Jurek z Kliniki Chirurgii Plastycznej Artplastica.

Materiał partnerski

Artplastica Klinika Chirurgii Plastycznej

Klinika Artplastica w ciągu ostatnich lat zdobyła wiele wyróżnień dotyczących jakości usług i higieny pracy... czytaj więcej.

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Spektakularne efekty ostrzykiwania osoczem
Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym zdobywa coraz większą popularność na całym świecie jako...