Spektakularne efekty ostrzykiwania osoczem

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym zdobywa coraz większą popularność na całym świecie jako zabieg estetyczny, dający spektakularne efekty odmłodzenia i ujędrnienia skóry.

Spektakularne efekty ostrzykiwania osoczem

Został wypromowany przez światowe gwiazdy ceniące naturalne, nieinwazyjne sposoby dbania o urodę, a teraz pokochały go Polki. Nic dziwnego – to prawdziwy zastrzyk energii dla zmęczonej skóry. Media ochrzciły go „wampirzym liftingiem” ze względu na użycie własnej krwi, ale nie ma się czego obawiać – zabieg nie jest ani krwawy, ani bolesny.

To świetna alternatywa dla wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej, pobudzająca skórę do samodzielnej, intensywnej regeneracji i produkcji nowych włókien kolagenowych. Jeszcze kilka lat temu wykorzystywany w innych dziedzinach medycyny (okulistyka, ortopedia, leczenie ciężkich oparzeń), szybko zyskał uznanie specjalistów medycyny estetycznej i chirurgów plastyków i ich pacjentów.

Dla kogo?

Potencjał osocza bogatopłytkowego jest wykorzystywany przy leczeniu osób z problemami skórnymi i trądzikiem, wiotką, przesuszoną i zniszczoną skórą wymagającą regeneracji, bruzdami oraz dotkniętych łysieniem. Zabieg jest polecany alergikom, ponieważ osocze jest w pełni biokompatybilne i bezpieczne. Wybierając ten sposób regeneracji skóry musimy nastawić się na przynajmniej trzykrotne jego powtórzenie w kilkumiesięcznych odstępach czasowych. Powinniśmy też uzbroić się w cierpliwość: pierwsze efekty zabiegu pojawią się po ok. 3 tygodniach, natomiast pełna regeneracja skóry nastąpi po ok. 3 miesiącach.

Przebieg zabiegu

Zabieg trwa około 40 minut i składa się z kilku etapów. Po pobraniu krwi od pacjenta (6-18 ml) próbka zostaje umieszczona w specjalnej wirówce, która odseparowuje osocze od innych składników krwi. Uzyskane osocze bogatopłytkowe jest mieszane z odczynnikiem, który aktywuje płytki do produkcji czynników wzrostu. Przed ostrzyknięciem pacjent jest znieczulany maścią Emla, która miejscowo znieczula skórę i zwiększa komfort w trakcie zabiegu. Preparat podaje się w różny sposób: za pomocą mezoterapii, śródskórnych zastrzyków lub głębokich zastrzyków wypełniających głębsze bruzdy i zmarszczki. Pozostały po zabiegu preparat nakłada się na twarz w postaci maski, która nawilża i koi skórę.

Spotkanie Kobiet

Zobacz także: Klinika Artplastica w naszej bazie

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Chrapanie to dolegliwość, bezdech to już problem!
Chrapanie to niezwykle popularna przypadłość, czasami wstydliwa, niemniej jednak bywa też...
Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Usta doskonałe? Nic prostszego
Powiększenie ust to zabieg niezwykle popularny, jednak czy jego nazwa oddaje w pełni specyfikę tej...