TOP 10: Najpopularniejsze operacje twarzy wśród Polek

TOP 10: Najpopularniejsze operacje twarzy wśród Polek

Możliwości medycyny estetycznej zmieniają się wraz z potrzebami i wymagania społeczeństwa. Coraz to nowsze rozwiązania skłaniają kobiety, i nie tylko, do podejmowania decyzji o poprawie swojego wyglądu. Niektóre zabiegi będą na "TOP liście" przez wiele lat, inne znikną równie szybko jak się pojawiły.

Oto pierwsza dziesiątka najpopularniejszych zabiegów chirurgi plastycznej twarzy:

10. Modelowanie podbródka

Drugi podbródek to duży problem estetyczny dla wielu kobiet. Kiedy zanika granica między szyją a owalem twarzy pojawia się panika. Dodaje on kilogramów i postarza.Cena zabiegu waha się w granicach 2500 - 6000 tyś złotych.

Czytaj więcej na temat operacji podbródka i chirurgii estetycznej szyi:
Plastyka brody
Chirurgia estetyczna twarzy i szyi

9. Lifting bez skalpela

Lifting zajmuje obecnie 9 - te miejsce. Jest wiele metod liftingu. Obecnie najbardziej popularne są nici. Są dużo tańsze od liftingu operacyjnego a efekty są powalające. Nici poprawiają owal twarzy, podnoszą brwi, poprawiają wygląd szyi. Obecnie bez skalpela możemy poprawić owal twarzy za pomocą nici hialuronowych oraz polimlekowych. Cena zabiegów: nici hialuronowe od 1500 zł do 3000 zł, nici polimlekowe od 5000 zł.
Koleją dość popularną metodą liftingu jest lifting falami radiowymi. Face lifting PELLEVE wykorzystuje energię o częstotliwości fal radiowych, które w efekcie doprowadzają do podgrzania skóry. Pod wpływem tak silnego bodźca zostaje wytworzony kolagen w dużej ilości.

Czytaj więcej na temat metod liftingu:
Nowość na polskim rynku. Odmładzanie i lifting z zastosowaniem nici PDO
PELLEVE - face lifting falami radiowymi

8. Przebarwienia

To problem, który dotyczy wielu kobiet. Piegi, plamki to coś czego nie lubimy na naszej twarzy. Przebarwienia są skutkiem działania promieni słonecznych, zmian hormonalnych, chorób wątroby i tarczycy. Najskuteczniejszą metodą walki z przebarwieniami jest zabieg o nazwie Cosmelan. To zabieg dwuetapowy: etap pierwszy to nałożenie maski w gabinecie dermatologa, drugi to kontynuowanie terapii w domu, poprzez codzienne stosowanie specjalistycznych preparatów. Koszt całego zabiegu to około 1600 zł.

Czytaj więcej na temat metod usuwania przebarwień:
Metody usuwania przebarwień

7. Likwidacja rumienia

Problem rumienia nasila się z wiekiem. W celu eliminacji używa się specjalnych laserów. Zabieg trwa od kliku do kilkunastu minut, a efekty widoczne są średnio po 7-14 dniach. Cena zabiegu: 600-1000 zł.

Czytaj więcej na temat zamykania naczynek:
Zamykanie naczynek laserem

6. Lifting termiczny - efekt na zawołanie

Wiele kobiet potrzebuje natychmiastowego efektu i poprawy samopoczucia. Urządzenie Zaffiro emituje promieniowanie podczerwone, które powoduje podgrzanie głębokich warstw skóry. Prowadzi to do natychmiastowego obkurczenia włókien kolagenowych; skóra jest od razu napięta i elastyczna, a zmarszczki wygładzone. Cena zabiegu to około 800 zł (twarz).

5. Piękne usta

Usta, które nam się nie podobają są powodem wielu kompleksów. Aby poprawić ich wygląd stosujemy wypełniacze. Najczęściej stosowany jest kwas hialuronowy. Powiększamy nim usta i niwelujemy zmarszczki. Cena zabiegu to około 1200 zł.

Czytaj więcej na temat powiększania ust:
Powiększanie ust lub zmiana ich kształtu
Nowe oblicze kwasu hialuronowego. Gama Perfectha z technologią E-Brid

4. Botoks

Botoks stosowany jest w medycynie ponad 20 lat. To preparat bezpieczny i sprawdzony. Stosowany przede wszystkim przy eliminacji zmarszczek. Dzięki botoksowi można wyprostować kurze łapki, lwią zmarszczkę i poprzeczne linie na czole.Cena zabiegu to 300 - 1000 zł.

Czytaj więcej na temat botoksu:

Metody wygładzania zmarszczek
Botoks - wypełniacz zmarszczek

3. Mezoterapia

Trzecie miejsce zajmuje mezoterapia. Zabieg, który zrewitalizuje cerę, pobudzi ją i zredukuje zmarszczki. Za pomocą wielu drobnych iniekcji wprowadza składniki aktywne specjalnie dobrane do indywidualnych potrzeb skóry. Po takim zabiegu cera jest głęboko odżywiona, bardziej elastyczna, nabiera blasku, a zmarszczki są płytsze. Cena zabiegu waha się od 200 do 800 zł.

Czytaj więcej na temat mezoterapii:
INNO-ROLLER - mezoterapia z wykorzystaniem mikronakłuć

2. Zabiegi ujędrniające skórę

Terapie autoregeneracyjne, wykorzystujące nakłuwanie, wygładzają zmarszczki, niwelują rozstępy, redukują blizny, są także stosowanie w terapii łysienia. Zabieg polega na nakłuwania skóry co stymuluje ją do większej produkcji kolagenu. W ten sposób powstaje nowa tkanka. W zależności od zabiegu koszt wynosi od 200 - 2000 zł.

1. Owal twarzy

Wolumetria zajmuje pierwsze miejsce wśród zabiegów. Wiele kobiet boryka się z problemem utraty objętości rysów twarzy ponieważ w pewnym wieku tkanki tracą swoją jędrność a co za tym idzie rysy twarzy stają się mniej wyraziste, skóra zaczyna nieestetycznie opadać, pojawiają się głębsze zmarszczki. Dodatkowo starzenie się skóry mogą przyspieszyć: palenie papierosów, zbyt częste wystawianie skóry na działanie słońca, solarium, czy też hormony. Dlatego medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie na tego typu problemy. Takim sposobem na odmłodzenie skóry twarzy i szyi, przywrócenie jej objętości oraz odnowienia jej zarysu jest wolumetria.
Ceny zabiegów: kwas hialuronowy ok. 2400 zł, Sculptra 1600-2800 zł, Radiesse 1500-2500 zł.

Czytaj więcej na temat wolumetrii:
Wolumetria, czyli jak poprawić rysy twarzy

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Najnowocześniejsze metody na odmłodzenie i wygładzenie skóry
Po co pokazywać swoje niedoskonałości, skoro medycyna estetyczna już dawno znalazła sposób na...