Usta doskonałe? Nic prostszego

Powiększenie ust to zabieg niezwykle popularny, jednak czy jego nazwa oddaje w pełni specyfikę tej procedury? Okazuje się, że niekoniecznie. Dobry specjalista medycyny estetycznej nie skupia się jedynie na powiększeniu warg, ale też na ich idealnym dopasowaniu do urody klientki. Jakie sposoby na zmianę kształtu ust oferują współcześnie kliniki chirurgii plastycznej?

Usta doskonałe? Nic prostszego

Modelowanie ust marzeń

W zabiegach modelowania ust ważne jest doświadczenie lekarza wykonującego zabieg. Sposób podania preparatu determinuje późniejsze efekty, więc doświadczona ręka na tu pierwszorzędne znaczenie. Ważne jest też takie dobranie preparatu, aby współgrał z potrzebami pacjentki. Specjalnie dedykowane temu zabiegowi są preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, które wypełniają czerwień wargową, modelują kontur warg, wyrównują asymetrię.

Zmiana kształtu ust może zbliżyć proporcje twarzy do upragnionego ideału pod warunkiem, że nie przesadzimy z ilością podanego wypełniacza. „Potrzeby moich pacjentek są zróżnicowane. Najczęściej dodaję ustom objętości, czasem należy jedynie wyrównać asymetrię wargi górnej i dolnej. U osób starszych istotne jest poprawienie konturu ust, zmniejszenie zmarszczek palacza i nadanie ustom świeżości” - mówi doktor Maciej Józefowicz, specjalista medycyny estetycznej z kliniki Beauty Group (dawniej Artplastica).

Kwas specjalnego przeznaczenia

Producenci preparatów dedykowanych medycynie estetycznej stają na rzęsach, aby zadowolić każdego potencjalnego pacjenta i ograniczyć do minimum jakiekolwiek ryzyko powikłań pozabiegowych. Obecnie standardem jest powiększanie ust produktami specjalnie do tego celu przeznaczonymi. Na rynku dostępnych jest niezwykle dużo różnych preparatów, jednak nie każdy jest wart polecenia. Dużą popularnością wśród pacjentów i lekarzy cieszą się preparaty firmy Allergan, która ma w swojej ofercie linię Juvederm. Wypełniacz Juvederm ULTRA Smile jest na tyle delikatny, a jego struktura gładka, że nie niesie za sobą ryzyka pozostawienia grudek. Często stosowany i lubiany jest Restylane Lipp.

Powiększenie na dłużej

Tym, którzy nie chcą cyklicznie powtarzać zabiegu kwasem hialuronowym lekarze polecają zabieg wstrzyknięcia w usta własnego tłuszczu (lipofilling). Procedura jest prosta i skuteczna, a zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Ilość tkanki tłuszczowej, która ulegnie wchłonięciu to ok. 30%, więc zabieg daje nam gwarancję dłuższego cieszenia się pełnymi, zmysłowymi ustami. Koszt zabiegu jest zbliżony do dwukrotnego wykonania powiększenia ust kwasem hialuronowym, ale jego efekt potrafi utrzymać się nawet kilka lat.

Materiał partnerski

Artplastica Klinika Chirurgii Plastycznej

Klinika Artplastica w ciągu ostatnich lat zdobyła wiele wyróżnień dotyczących jakości usług i higieny pracy... czytaj więcej.

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Chrapanie to dolegliwość, bezdech to już problem!
Chrapanie to niezwykle popularna przypadłość, czasami wstydliwa, niemniej jednak bywa też...
Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Usta doskonałe? Nic prostszego
Powiększenie ust to zabieg niezwykle popularny, jednak czy jego nazwa oddaje w pełni specyfikę tej...