Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?

Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby poprawić lub zmienić.

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?

W dzisiejszych czasach, w wyniku ciągłej pogoni za pięknem, zmieniających się na przestrzeni wieków kanonów urody, a także z uwagi na znaczny rozwój technologii, techniki, medycyny oraz nauki coraz więcej osób decyduje się na poprawę, a nawet nierzadko całkowitą zmianę swojego wyglądu.

Nie ma się czemu dziwić, przecież każdy z nas chce czuć się pięknie i atrakcyjnie, zwłaszcza jeżeli może to pozytywnie wpłynąć na powodzenie u płci przeciwnej.

Nietrudno zauważyć, że rynki kosmetyczne codziennie kuszą nas mnóstwem ofert różnego rodzaju kosmetyków, kremów czy preparatów poprawiających wygląd. Do tego wszystkiego częste promocje sprawiają, że coraz częściej sięgamy po rozmaite specyfiki.

Niestety, produkty które możemy dostać na półkach sklepów czy drogerii nie zawsze przynoszą oczekiwany efekt, a niejednokrotnie niestety nie działają wcale, albo mogą nawet podrażnić skórę i jedynie zaszkodzić.

Dlatego coraz więcej zarówno kobiet jak i mężczyzn decyduje się na bardziej inwazyjną ingerencję w swój wygląd korzystając z usług z zakresu medycyny estetycznej. Najczęstszym zabiegiem jakiemu poddają się obydwie płci jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej potocznie nazywanej botoksem, która świetnie radzi sobie nawet z najgłębszymi i najbardziej widocznymi zmarszczkami.

Dzięki toksynie botulinowej możemy zniwelować zmarszczki mimiczne, bruzdy czy znacznie poprawić owal twarzy, a co za tym idzie poczuć się dużo atrakcyjniej i pewniej siebie.

Jednak zanim zdecydujemy się na tego typu zabieg musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Pierwszy z nich to bez wątpienia zadbanie o to, by usługi na które się zdecydujemy były świadczone w odpowiednio do tego przystosowanym gabinecie przez specjalistę w danym zakresie. Należy zwrócić szczególną uwagę by miejsce wykonania zabiegu było czyste, sterylne oraz spełniało podstawowe warunki bezpieczeństwa oraz higieny pracy.

Jak już wcześniej wspomniano, mając na względzie fakt, że wstrzyknięcie botoksu jest dosyć inwazyjne, gdyż wprowadzany jest on pod skórę przy pomocy igły, bardzo ważne aby tę usługę wykonywał lekarz specjalista z zakresu chirurgii medycyny estetycznej, który dodatkowo przed wykonaniem zabiegu botoksu poprzedzi go konsultacją medyczną i pomoże wyeliminować wszelkie przeciwskazania, o których sam pacjent często nie ma bladego pojęcia (na przykład ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość skóry, przyjmowanie różnego rodzaju leków itd.).

Kolejnym istotnym aspektem jest cena. Powinniśmy się kilka razy zastanowić nad skorzystaniem z usługi jeżeli jest ona podejrzanie niska. Powszechnie wiadomym jest fakt, że poprawa mankamentów urody przy pomocy usług medycyny estetycznie nie należy do najtańszych. Niemniej jednak nie możemy zapominać aby zawsze na pierwszym miejscu stawiać własne bezpieczeństwo i zdrowie, a dopiero później wygląd zewnętrzny.

Przed wykonaniem zabiegu botoksu warto również poczytać opinie innych osób na forach internetowych czy bezpośrednio stronie danego gabinetu, które niejednokrotnie są niezwykle pomocne.

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Najnowocześniejsze metody na odmłodzenie i wygładzenie skóry
Po co pokazywać swoje niedoskonałości, skoro medycyna estetyczna już dawno znalazła sposób na...