Zamrażanie zmarszczek

Zamrażanie zmarszczek

Medycyna estetyczna stale idzie do przodu. Ciągle pojawiają się nowe rozwiązania i kosmetyki jeszcze skuteczniej walczące z objawami starości. Do tej pory w walce ze zmarszczkami, "królem" był botoks, ale w tej chwili pojawił się silny konkurent.

Mowa o nowej metodzie opracowanej przez kalifornijski zespół naukowców polegający na zamrażaniu zmarszczek. Specjaliści wykorzystują w tej metodzie krioneuromodulację
Jest to dość prosta, 15-minutowa procedura wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Aparat wypełniony ciekłym azotem umieszcza się obok nerwów, kontrolujących wybrane mięśnie twarzy. Następnie „zamraża się” nerwy, wprowadzając je w stan hibernacji na okres około czterech miesięcy. W tym czasie dochodzi do rozluźnienia mięśni i jednoczesnego wygładzenia zmarszczek. Zimno paraliżuje nerwy, pozwalając im się zrelaksować i w efekcie wygładzić zmarszczki. Zabieg ten wykonuje się najczęściej w celu pozbycia zmarszczek czołowych.

Azot – w przeciwieństwie do botoksu – jest substancją, która naturalnie jest obecna w naszym organizmie. To pierwszy na świecie zabieg przeciwzmarszczkowy, który nie wymaga zastosowania jakichkolwiek wypełniaczy. Taki zabieg to również doskonałą alternatywą dla osób, które nie chcą, lub z przyczyn medycznych nie mogą korzystać z zabiegów na bazie botoksu.

Efekty uboczne to ból głowy i zaczerwienienie skóry. Uczucie dyskomfortu jest porównywalne z tym, doznawanym przy zabiegach z botoksem. Efekty zabiegu są jednak widoczne od razu, (a nie jak w przypadku botoksu po kilku dniach) i utrzymują się do czterech miesięcy.

Czytaj także:

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Chrapanie to dolegliwość, bezdech to już problem!
Chrapanie to niezwykle popularna przypadłość, czasami wstydliwa, niemniej jednak bywa też...
Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Usta doskonałe? Nic prostszego
Powiększenie ust to zabieg niezwykle popularny, jednak czy jego nazwa oddaje w pełni specyfikę tej...