Zamrażanie zmarszczek

Zamrażanie zmarszczek

Medycyna estetyczna stale idzie do przodu. Ciągle pojawiają się nowe rozwiązania i kosmetyki jeszcze skuteczniej walczące z objawami starości. Do tej pory w walce ze zmarszczkami, "królem" był botoks, ale w tej chwili pojawił się silny konkurent.

Mowa o nowej metodzie opracowanej przez kalifornijski zespół naukowców polegający na zamrażaniu zmarszczek. Specjaliści wykorzystują w tej metodzie krioneuromodulację
Jest to dość prosta, 15-minutowa procedura wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Aparat wypełniony ciekłym azotem umieszcza się obok nerwów, kontrolujących wybrane mięśnie twarzy. Następnie „zamraża się” nerwy, wprowadzając je w stan hibernacji na okres około czterech miesięcy. W tym czasie dochodzi do rozluźnienia mięśni i jednoczesnego wygładzenia zmarszczek. Zimno paraliżuje nerwy, pozwalając im się zrelaksować i w efekcie wygładzić zmarszczki. Zabieg ten wykonuje się najczęściej w celu pozbycia zmarszczek czołowych.

Azot – w przeciwieństwie do botoksu – jest substancją, która naturalnie jest obecna w naszym organizmie. To pierwszy na świecie zabieg przeciwzmarszczkowy, który nie wymaga zastosowania jakichkolwiek wypełniaczy. Taki zabieg to również doskonałą alternatywą dla osób, które nie chcą, lub z przyczyn medycznych nie mogą korzystać z zabiegów na bazie botoksu.

Efekty uboczne to ból głowy i zaczerwienienie skóry. Uczucie dyskomfortu jest porównywalne z tym, doznawanym przy zabiegach z botoksem. Efekty zabiegu są jednak widoczne od razu, (a nie jak w przypadku botoksu po kilku dniach) i utrzymują się do czterech miesięcy.

Czytaj także:

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Najnowocześniejsze metody na odmłodzenie i wygładzenie skóry
Po co pokazywać swoje niedoskonałości, skoro medycyna estetyczna już dawno znalazła sposób na...