Powiększanie penisa

Wielu mężczyzn ma obsesję na punkcie rozmiaru swojego penisa żyjąc w ciągłym przekonaniu, że ich "męstwo" nie jest wystarczająco okazałe.

Powiększanie penisa

Obecnie istnieją możliwości, które pozwalają pozbyć się tych problemów. Coraz częściej mężczyźni decydują się na dwie najpopularniejsze metody powiększania penisa - zabieg chirurgiczny, który polega na operacyjnym powiększeniu prącia lub iniekcję kwasu hialuronowego.

Według kobiet idealny rozmiar penisa to...

W najnowszym badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Kalifornijski i Uniwersytet w Nowym Meksyku wzięło udział 75 kobiet w wieku od 18 do 65 roku, dla których przygotowano 33 trójwymiarowe modele członków. W wyniku tego ekpserymentu ustalono, że idealny rozmiar penisa stałego partnera to 16 cm długości i 12,2 cm w obwodzie. Natomiast w przypadku kochanka oczekiwania są trochę większe - 16,3 cm i 12,7 cm.

A jak jest w rzeczywistości?

Badacze z King's College London przeprowadzili 17 badań i znaleźli odpowiedz na pytanie, które nurtuje przedstawicieli płci brzydszej na całym świecie. Sprawdzono ponad 15 tyś. mężczyzn różnych ras i jak się okazało średni rozmiar męskiego penisa w stanie wzwodu to dokładnie 13,12 cm i 11,66 cm w obwodzie. Jest to także rozmiar przeciętnego polskiego członka.

Powiększanie penisa

Przebieg operacji powiększania penisa

Powiększanie penisa jest niewielkim zabiegiem, który trwa od 1-2 godziny. Oprócz stosunkowo krótkiego czasu wykonania operacji, kolejną zaletą jest to, że zabieg nie powoduje powstania blizn na prąciu ani przeniesienia nań owłosienia łonowego. Wykonywany jest w płytkiej narkozie ogólnej.

Wydłużenie prącia polega ba uwolnieniu (poluzowaniu) więzadła procowatego i więzadła wieszadłowego, które przymocowuje 2 ciała jamiste to kości łonowej. Więzadło wieszadłowe kształtuje łuk prącia pod kością łonową. Dla ukrycia śladu po zabiegu lekarz wykonuje półokrągłe cięcie brzuszne dolne o długości 2,5 cm w obrębie owłosienia łonowego.

Samo nacięcie wiązadeł pozwala na dotarcie do części prącia, ukrytego za wałem skórnym, a ich uwolnienie umożliwia członkowi wysunięcie się dalej na zewnątrz, przez co uzyskuje się pożądany efekt - przyrost długości penisa, który jest proporcjonalny do jego wewnętrznej części.

Jakich efektów można się spodziewać po operacji powiększania członka?

Po zabiegu nie jest rzadkością, że mężczyźni natychmiast zyskują 2 - 3 cm długości prącia w stanie zwiotczenia. Jednakże natychmiastowe zwiększenie długości w stanie wzwodu jest mniej spektakularne i zazwyczaj wynosi 0,7 - 1 cm.

Średni oczekiwany przyrost długości członka w spoczynku wynosi 3 cm. Ważną kwestią jest motywacja, która da pacjentom możliwość uzyskania nawet 5 cm. Po pogrubieniu prącie również nieco wydłuża się.

Przyrost długości członka w stanie wzwodu jest mniejszy niż wiotkiego. Istnieje mały procent mężczyzn, którzy nie uzyskują przyrostu długości prącia w stanie wzwodu.
Zwiększenie długości różni się w zależności od budowy anatomicznej pacjenta. Nie ma możliwości żeby przewidzieć przed zabiegiem, jaki będzie efekt.

Co po zabiegu?

Po zabiegu powiększania penisa, pacjent opuszcza klinikę zazwyczaj na drugi dzień. Przez miesiąc czasu należy zrezygnować z aktywności seksualnej. Powrót do kliniki związany jest ze ściągnięciem szwów. Należy się zgłosić po 7-9 dniach od operacji.

Efektu operacji wydłużenia można poprawić korzystając z urządzeń rozciągających prącie poprzez zastosowanie obciążenia. W tym celu stosuje się specjalnie zaprojektowany sprzęt, który pozwoli na osiągnięcie maksymalnego wydłużenia.

Powiększanie penisa

Urządzenie rozciągające prącie

Pacjent zakłada odważniki na 5-10 minut, a jeśli chce powtórzyć serie może to zrobić po 15-20 minutach przerwy. Ćwiczenia można wykonywać codziennie - rano lub wieczorem. Czynność może być powtarzana w kilku seriach, nawet 4 czy 5.

Co najważniejsze! Odważniki są absolutnie bezpieczne i nie sprawiają bólu - jeśli korzysta się z nich zgodnie z zaleceniami lekarza. Z upływem czasu pacjent zwiększa ilość odważników i długość czasu w zależności od poziomu komfortu. Optymalny efekt można osiągnąć stosując odważniki przez około 6 miesięcy.

Operacja chirurgiczna czy kwas hialuronowy? Długość czy obwód?

Obecnie stosowana jest również inna metoda powiększania penisa. Polega ona na iniekcji preparatu Macrolane - żelu kwasu hialuronowego. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i nie inwazyjna.
Kwas hialuronowy to naturalny składnik organizmu, co oznacza, że jest przez niego bardzo dobrze akceptowany.

Dzięki temu zabiegowi możemy uzyskać efekt powiększenia penisa w obwodzie, jak i również optyczny efekt powiększenia całości. Podstawową zaletą tego zabiegu jest natychmiastowy i widoczny efekt. Wadą - kwas hialuronowy wchłaniany jest przez organizm, co oznacza, że zabieg trzeba powtarzać. Podtrzymanie efektu jest sprawą indywidualną. Zazwyczaj utrzymywany jest przez 10-12 miesięcy.

Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, trwa około 30 minut. Pacjent w ten sam dzień może powrócić do codziennych obowiązków.

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Ginekomastia - czyli powiększone piersi u mężczyzn
Zabieg ginekomastii cieszy się dużą popularnością wśród mężczyzn. Znajduje się na czwartym miejscu...
Implanty jąder
Rak jąder dotyka głównie mężczyzn między 15 a 35 rokiem życia, rzadziej starszych i często prowadzi...
Pogrubienie penisa
Mężczyźni stanowią już blisko 30% pacjentów gabinetów chirurgii plastycznej i tak jak kobiety...
Piękno zarezerwowane wyłącznie dla kobiet?
Piękno nie jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. W miarę upływu wieków mężczyźni zaczęli inaczej...
Medycyna estetyczna mężczyzn
Chirurgia estetyczna mężczyzn wyszła już z cienia taniej sensacji. Nie powalają nikogo informacje...