Kiedy zdecydować się na powiększanie piersi? • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
 1. Operacje plastyczne
 2. Kiedy zdecydować się na powiększanie piersi?
Kiedy zdecydować się na powiększanie piersi?

Kiedy zdecydować się na powiększanie piersi?

 • 14/02/2023
 • 1 lajk
 • 1882 wyświetlenia
 • 0 komentarzy

Chirurgia plastyczna budzi mieszane uczucia, dla wielu ludzi jest to sposób na spełnienie marzeń, czy osiągnięcie wybranego celu jakim jest poprawienie urody, inni natomiast uważają to za “sprzeciwianie się woli Boskiej” lub marnotrawienie pieniędzy.

Jednak mimo tak podzielonych zdań gabinety chirurgiczne przyciągają całe rzesze pragnących wymarzonego wyglądu ludzi.

Operacje piersi dają wielu kobietom szczęście, wyśniony wygląd, radość z życia. Chcesz mieć biust znanej piosenkarki, czy aktorki? Wystarczy chirurg, skalpel, pieniądze…i jesteś piękna! Jednak nie wszystko jest takie piękne i proste jak się wydaje. Było już sporo przypadków, w których operacja kończy się oszpeceniem, lub poważnymi problemami zdrowotnymi. Często zamiast pięknych piersi o jakich się marzyło pozostaje ból, stres, rozczarowanie. Oczywiście nie zawsze tak jest. Wiele kobiet po operacji ma wyśniony wygląd, co daję im pewność siebie i po prostu uśmiech. Jednak mimo wszystko zawsze trzeba pamiętać o ostrożności i być przygotowanym na niezadowolenie.

Mówiąc o metodach, czy sposobach jakimi wykonuje się sam zabieg trzeba przede wszystkim wspomnieć o implantacji. Jest to chirurgiczne wprowadzenie ciała obcego do narządu. Najczęściej umieszczane pod dużym mięśniem piersiowym.

Najczęściej stosowane protezy, które stosują chirurdzy podczas wykonywania operacji piersi to silikon lub sól fizjologiczna. Obecnie istnieje około 15 rodzajów kształtów tych protez. Są to bezpieczne substancje, mające postać woreczka, wewnątrz którego znajduje się roztwór z soli, bądź silikon, których konsystencja zbliżona jest do miękkich tkanek. Dawniej używano własnych tkanek tłuszczowych kobiety, jednak zrezygnowano z nich, ponieważ często upłynniały się, lub wchłaniały, wówczas niezbędne było ich usunięcie.
Metoda wprowadzania implantów jest niezwykle ważna. Jest zależna m.in. od rodzaju piersi.

Główne czynniki decydujące to:

 • Wielkość piersi
 • Kształt piersi
 • Średnica brodawki
 • Typ oraz objętość wybranej protezy
 • Oczekiwania klientki

Techniki umieszczania implantu w piersi:

 • nacięcie o długości około 2-3 centymetrów w fałdzie skórnym znajdującym się pod piersią
 • nacięcie pod pachą
 • nacięcie w wokół otoczki brodawki

Piersi można zmieniać w zależności od upodobań, funduszy, ale także i stanu zdrowotnego. Jednak kobiety najczęściej poddają się następującym zabiegom:

 1. Powiększanie piersi – zabieg polegający na zmianie wielkości , czy kształtu gruczołów piersiowych, poprzez wszczepienie implantów w obrębie piersi.
 2. Pomniejszanie piersi; podczas zabiegu usunięty zostaje nadmiar tkanki piersi i skóry, sutki oraz otoczki zostają przesuwane, a pozostała tkanka na nowo uformowana.
 3. Lifting piersi modeluje, podnosi, układa zniekształcone piersi (np. po utracie wagi, karmieniu piersią)

Ceny operacji piersi należą do najwyższych w chirurgii plastycznej. Przeciętnie powiększenie piersi kosztuje około 6000zł 7000zł, zmniejszenie 8000zł – 9000zł, podniesienie 5000zł -7000zł, a korekta brodawek 2000zł – 3000zł . Mimo, że wydaje ceny wydają się zawyżone należy pamiętać, że w ich skład wchodzą: znieczulenie, opatrunki, konsultacje, często pobyt w klinice. Nie można jednak zapomnieć, aby korzystać z usług chirurgów z jak najlepszą reputacją, a same zabiegi wykonywać w renomowanych klinikach.

Operacja piersi to bardzo ważną decyzja, której nie da się cofnąć. Dlatego musi być ona podejmowana rozsądnie, z należytą rozwagą. Wiele kobiet poddaję się operacjom, aby znaleźć męża, czy przyjaciół, myślenie tymi kategoriami jest błędne i do niczego nie
prowadzi. Poprzez chirurgię plastyczną podwyższa się atrakcyjność kobiety, a także jej pewność siebie i to powinny być główne czynniki podczas podejmowania decyzji o zmianie wyglądu piersi.

 • Udostępnij:

Dodaj komentarz