Metody powiększania piersi • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
  1. Operacje plastyczne
  2. Metody powiększania piersi
Metody powiększania piersi

Metody powiększania piersi

  • 05/04/2023
  • 0 lajków
  • 1642 wyświetlenia
  • 0 komentarzy

Operacja powiększania piersi jest zabiegiem atrakcyjnym dla szerokiego kręgu kobiet z wielu rożnych przyczyn. Przynajmniej połowa pacjentek to kobiety, które poszukują po prostu bardziej atrakcyjnego wyglądu, większego rozmiaru biustu lub też bardziej doskonałych proporcji ciała.

Inna grupa to kobiety, które po przebytej ciąży i karmieniu piersią utraciło atrakcyjny wygląd swoich piersi. Jest jeszcze inna, mniejsza grupa, to kobiety, które mają wrodzone anomalie budowy piersi, takie jak na przykład różnice symetrii lub rozmiaru piersi.

Doskonałymi kandydatkami do zabiegu powiększania piersi są również kobiety, które w ramach leczenia choroby nowotworowej poddawane są operacji usunięcia piersi po czym mogą skorzystać z operacji rekonstrukcji piersi. Jakiekolwiek powody kierują naszymi potencjalnymi pacjentkami, nasza klinika jest w stanie sprostać wymaganiom prawie każdej kobiety w uzyskaniu poszukiwanego wyglądu piersi.

Historia

Historia powiększania piersi ma swoje korzenie w Ameryce. Implanty po raz pierwszy były użyte w Teksasie w latach 60-tych XX wieku i zyskały olbrzymią popularność od samego początku ich zastosowania. Implanty przeszły wiele modyfikacji ale obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje implantów: silikonowe i wypełnione solą fizjologiczna (woda z dodatkiem soli – tak jak kroplówki, bardziej zbliżone do naszego naturalnego ciała niż woda).

Powiększanie piersi przy pomocy nastrzykiwania preparatami kwasu hialuronowego nie spotyka się jak na razie z poparciem chirurgów amerykańskich. Zabieg ten jest bardzo kontrowersyjny i nie tylko ze względu na to że powiększa piersi na krótki okres ale może powodować groźne skutki uboczne.

Po okresie kontrowersyjnych oskarżeń silikonowych implantów o powodowanie niebezpiecznych chorób, implanty te zostały poddane dokładnej analizie i obserwacji na początku obecnego stulecia. FDA – czyli organizacja bezpieczeństwa żywności i leków w USA doprowadziła do czasowego ograniczenia silikonowych implantów na rynku amerykańskim.

W związku z powyższym grupa lekarzy i organizacji rządu typu FDA przystąpiła do wzmożonych badań mających na celu ulepszenie i podniesienie bezpieczeństwa implantów wypełnionych żelem silikonowym. Ja osobiście brałem udział w tych badaniach i raportach. Po wielu latach pracy i badań, implant silikonowy nowej generacji, jako bezpieczny w użyciu, został ponownie zaakceptowany na rynku amerykańskim. Fakt ten miał miejsce już prawie 3 lata temu.

Chociaż nadal obowiązują pewne restrykcje, dla przykładu: pacjentka musi mieć ukończone 22 lata (gdzie wymagany wiek dla implantu z solą fizjologiczną jest 18 rok życia) wtedy implanty silikonowe są dostępne prawie dla wszystkich kobiet. Kobiety mające mniej niż 22 lata mogą użyć silikonowych implantów w sytuacji gdy mają wrodzoną deformację piersi lub klatki piersiowej.

Z czego się składa implant?

Mimo, że implanty wypełnione solą fizjologiczną są zwykle bardzo dobrze tolerowane i akceptowane przez większość kobiet, silikonowe wkładki wydają się bardziej naturalne i miękkie. Dlatego też obecnie większość implantów używanych przeze mnie jest wypełniona silikonem.

Implanty silikonowe nowej generacji różnią się zasadniczo od dawnych „silikonów”. Aby wyeliminować problemy uszkodzeń mechanicznych implantu typu przeciek żelu, wzmocniono grubość obudowy samego implantu. Forma samego żelu została również zagęszczona (wcześniej płynna postać, została zastąpiona galaretowatą substancją), co zmniejszyło szanse uwolnienia z kapsuły i wydostania się żelu na zewnątrz do ciała.

Od dnia ponownego wprowadzenia implantów silikonowych, ich popularność znacznie wzrosła. 80% operacji powiększania piersi jest obecnie przeprowadzana z użyciem implantów silikonowych. Implanty z żelem są miękkie w dotyku i nadają bardziej naturalny wygląd. Jednakże nadal około 20 procent moich pacjentek decyduje się na implanty z solą fizjologiczna, tłumacząc ten wybór jako bardziej bezpieczny. Trudno im odmówić racji: badania wskazują, iż implanty z roztworem soli fizjologicznej satysfakcjonują 98 procent pacjentek.

Jak przebiega procedura powiększania piersi?

Zabieg powiększania piersi, mimo, że jest to operacja chirurgiczna, jest zwykle zaskakująco łatwy do przeprowadzenia. Jeżeli ta operacja jest przeprowadzana przez doświadczonego chirurga w odpowiednio wyposażonej sali operacyjnej przy pomocy dobrego anestezjologa , szansa na jakiekolwiek komplikacje jest minimalna.

Osoba zainteresowana zabiegiem najpierw spotyka się ze mną na konsultacji, w tym czasie mam okazję na rozmowę i zbadanie pacjenta. Omawiane są głównie ryzyko operacji, przebieg zabiegu i efekt końcowy. Pacjentka ma również okazje przymierzenia różnych rodzajów implantów, by zobaczyć jak piersi będą wyglądały po operacji.

Omawiane są również miejsca nacięć, poprzez które są umieszczane implanty (pod pacha, koło sutka wokół aureoli i pod piersią). Moja preferowana metoda wprowadzania implantu z solą fizjologiczną to nacięcie pod pachą a dla implantu silikonowego – wokół aureolki (chociaż pod pachą też jest możliwe).

Nacięcia wokół pępka, pomimo iż spopularyzowane przez programy telewizyjne nie są zwykle polecane. Po tego typu nacięciu pozostaje nie tylko widoczna blizna koło pępka ale i szansa na pooperacyjną asymetrie piersi znacząco wzrasta. Nacięcia pod piersią są najbardziej nieprzewidywalne pod względem jakości blizny. Chociaż czasami te blizny mogą być bardzo mało widoczne, u niektórych osób pozostawiają bardzo widoczne ślady.

Chociaż wielu chirurgów stosuje tą metodę, ponieważ jest to najprostsza z metod powiększania piersi, w większości przypadków nie jest to optymalne rozwiązanie. Ja, jeżeli jest to tylko możliwe, staram się uniknąć tego sposobu nacięcia.

Wymagania

Jeśli chodzi o wymagania lekarskie do zakwalifikowania się na operacje, są one minimalne w przypadku zdrowej, młodej kobiety – wykonujemy tylko test ciążowy. Pacjentki powyżej 45 roku życia powinny przejść rutynowe badania przedoperacyjne plus EKG i badania krwi. Typowo, w dniu operacji pacjentka będzie w naszej klinice tylko przez około trzy godziny: pierwsza godzina to ponowna rozmowa przedoperacyjna i przygotowanie do operacji, godzinę trwa zabieg i kolejna godzina to okres rekonwalescencji. Przy obecnej technice anestezjologicznej pacjentki budzą się po zabiegu prawie natychmiast.

Sprawy kontroli bólu są zawsze bardzo istotnym tematem przy tego rodzaju operacji. Na szczęście również tu mamy dostępne nowe technologie. W czasie zabiegu rutynowo zakładane jest urządzenie wstrzykujące środek przeciwbólowy bezpośrednio wokół piersi. Po 48 godzinach jest ono wyjmowane (zwykle przez sama pacjentkę w domu. Ponieważ ten środek przeciwbólowy może być mieszany z tabletkami przeciwbólowymi, kombinacja tych dwóch leków daje dobra kontrole bólu pooperacyjnego.

Po operacji powiększenia biustu

Pacjentka zawsze wraca do kliniki następnego dnia po zabiegu. Jest to wizyta kontrolna, a jednocześnie zdejmowane są wszystkie opatrunki. W wielu przypadkach kobiety mogą powrócić do pracy po dwóch dniach od operacji i zacząć ponownie ćwiczyć fizycznie po 2-3 tygodniach. Wiele kobiet przylatujących do nas na zabieg z innych miast lub krajów spędza tu tylko 3-4 dni.

W przeciągu kilku ostatnich lat, liczba wykonywanych przeze mnie operacji powiększania piersi uległa podwojeniu i nadal mogę oczekiwać, że zwiększy się liczba kobiet poszukujących tego typu zabiegu. Implanty będą coraz bardziej naturalne i bardziej bezpieczne, co spowoduje, iż coraz więcej kobiet będzie miało szanse na uzyskanie upragnionego wyglądu. Również zmieniła się akceptacja społeczna tego typu zabiegów i wiele kobiet nie wstydzi się otwarcie rozmawiać o rezultatach operacji powiększenia biustu.

Wybór chirurga i kliniki jest bardzo istotny i trzeba pamiętać, że mała cena zwykle wiąże się z kiepską jakością. Poprzez internet, potencjalne pacjentki mają możliwość szukania odpowiednich dla siebie lekarzy. Należy zwracać uwagę na wykształcenie lekarza, czy jest specjalistą chirurgii plastycznej i jakie ma doświadczenie w wykonywaniu danej operacji. Sprawdzić należy nie tylko ilość ale i jakość wyników (zdjęcia pooperacyjne). Przy zachowaniu tego typu ostrożności, mamy szanse na bardzo satysfakcjonujące wyniki zabiegu powiększenia piersi.

  • Udostępnij:

Dodaj komentarz