MiraDry - nowy zabieg dla osób cierpiących na nadpotliwość! • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
  1. Operacje plastyczne
  2. MiraDry – nowy zabieg dla osób cierpiących na nadpotliwość!
MiraDry – nowy zabieg dla osób cierpiących na nadpotliwość!

MiraDry – nowy zabieg dla osób cierpiących na nadpotliwość!

  • 02/04/2023
  • 0 lajków
  • 1901 wyświetleń
  • 0 komentarzy

Wiele osób boryka się z bardzo uciążliwym problemem nadmiernej potliwości (hyperhydroliza), zwłaszcza w okolicach pachowych. Nie jest to normalne pocenie, którego każdy doświadcza po wysiłku fizycznym ale pocenie poza kontrolą nawet w spoczynku i zimnym pomieszczeniu, krepujące i komplikujące normalne życie towarzyskie i zawodowe. Noszenie czarnych ubrań pozostaje przykrym obowiązkiem!

Pocenie się jest oczywiście naturalnym procesem termoregulacji naszego organizmu. Na całym ciele ludzkim znajduje się około 4 milionów gruczołów potowych. Tylko 2% z tych gruczołów znajduje się pod pachami, wiec usuniecie tych gruczołów nie powoduje żadnych zaburzeń termoregulacji a pozwala na powrót do normalnego życia towarzyskiego i zawodowego bez stresu związanego z ciągle wilgotnymi koszulami lub bluzkami.

Ogólnie dostępne na rynku produkty, typu dezodoranty czy pudry nie są rozwiązaniem dla tych osób, które cierpią na ogromną nadpobudliwość. Do chwili obecnej, jedynymi skutecznymi rozwiązaniami tego problemu były zabiegi operacyjne lub nastrzyknięcia Botoksem. Operacje nosiły ryzyko szeregu potencjalnych powikłań, a nastrzyknięcia były kosztowne, bolesne i zapewniały stosunkowo krótkotrwale wyniki .

Z radością informujemy o nowej, innowacyjnej i minimalnie inwazyjnej metodzie trwałego usuwania nadmiernej potliwości pod pachami przy użyciu systemu MiraDry (skrót od angielskiego – Miracle Dry).

Zabiegi MiraDry polegają na trwalej dezaktywacji gruczołów potowych pod pachami. Są one wykonywane jako zabiegi ambulatoryjne w gabinecie lekarskim. Do pachy pacjenta przykładana jest głowica urządzenia, która w bardzo precyzyjny sposób emituje energię elektromagnetyczną. W ten sposób następuje trwale zablokowanie gruczołów potowych. Raz usunięte, nigdy już nie ulegają odbudowie. Zabieg jest bezbolesny gdyż wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dla uzyskania pełnych rezultatów, konieczne jest wykonanie zabiegu uzupełniającego w okresie około 3 miesięcy. Okres rekonwalescencji jest niedługi. Po zabiegu krótkotrwale może wystąpić dyskomfort, obrzęk, zmiany w czuciu oraz podrażnienie skory pod pachami.

Większość pacjentów zauważa natychmiastowe, zdecydowanie zmniejszenie nadpotliwości, po drugim zabiegu problem znika.

Niestety nadal nie ma jeszcze dobrych rozwiązań dla tych, którzy cierpią na nadmierna potliwość dłoni czy stop. Miejmy nadzieje, że nowa technologia pozwoli wkrótce pokonać i te problemy.

  • Udostępnij:

Dodaj komentarz