Pięć kroków przed operacją plastyczną • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
  1. Operacje plastyczne
  2. Pięć kroków przed operacją plastyczną
Pięć kroków przed operacją plastyczną

Pięć kroków przed operacją plastyczną

  • 07/01/2023
  • 1 lajk
  • 1789 wyświetleń
  • 0 komentarzy

Zastanawiasz się nad operacją plastyczną? Przedstawiamy pięć kroków jakie każdy pacjent powinien wykonać przed każdym zabiegiem chirurgii plastycznej.

1. Twój cel

Przede wszystkim musisz mieć sprecyzowany cel. Jeśli twoim zadaniem jest poprawienie wyglądu i samooceny, to wówczas należałoby rozważyć zabieg z zakresu chirurgii kosmetycznej. Być może wystarczy drobna ingerencja w postaci użycia jakiegoś wypełniacza aby osiągnąć pożądany efekt.

Jeśli chcesz wprowadzić poważniejsze zmiany będące efektem wrodzonych wady, urazów, zakażeń, nowotworów czy chorób, to wówczas należy postawić na chirurgię rekonstrukcyjną. Warto się zorientować czy zabiegi z grupy chirurgii rekonstrukcyjnej, których możesz potrzebować są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym.

2. Realne oczekiwania

Twoje oczekiwania muszą być realne, ponieważ możliwości zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej są ograniczone. Zwróćmy także uwagę na budowę swojego ciała i efekt jaki chcemy uzyskać. Idealnym przykładem będą operacje powiększania piersi. Implant o wielkości 275 ml inaczej będzie wyglądać u każdej z pacjentek, pomimo że wzrost czy waga będzie zbliżona.

3. Bądź na bieżąco

Postaraj się odnaleźć jak najwięcej informacji dotyczących operacji jakiej się poddasz. Uzyskaj wszelkie informacje dotyczące lekarza chirurga u którego planujesz operację a także pozyskaj informację o klinice, gabinecie, w którym zabieg będzie wykonywany. Bądź na tyle zdeterminowana by skontaktować się z ludźmi, którzy poddali się operacji podobnej do tej jaką planujesz. Na pewno opowiedzą Tobie o wrażeniach, obawach jak również podpowiedzą jak wygląda to od strony zwykłego człowieka – pacjenta takiego jakim się staniesz.

4. Zadawaj trudne pytania

Skonsultuj się się z lekarzem chirurgiem i szukaj odpowiedzi na każde pytanie jakie cię nurtuje. Zapytaj lekarza o korzyści i zagrożenia związane z operacją jakiej się poddasz a także opowiedz o swoich oczekiwaniach i obawach.

5. Wybierz sprawdzonego lekarza

Należy zorientować się czy lekarz, który będzie przeprowadzał operację jest właściwie przeszkolony, posiada odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty. Niezwykle ważne jest także wyposażenie jakie ma do dyspozycji. W tym przypadku cena nie powinna być głównym wyznacznikiem. Pamiętaj, że decydując się na operację plastyczną powierzasz nie tylko swoje zdrowie ale często także i życie.

  • Udostępnij:

Dodaj komentarz