Seks po waginoplastyce. Kiedy można bezpiecznie współżyć? • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
  1. Operacje plastyczne
  2. Seks po waginoplastyce. Kiedy można bezpiecznie współżyć?
Seks po waginoplastyce. Kiedy można bezpiecznie współżyć?

Seks po waginoplastyce. Kiedy można bezpiecznie współżyć?

  • 14/02/2023
  • 0 lajków
  • 2393 wyświetlenia
  • 0 komentarzy

Po zabiegu waginoplastyki kobiety zadają lekarzowi podstawowe pytanie: kiedy można zacząć współżycie seksualne? Zasada jest jedna – im dłużej się odczeka tym lepiej.

Standardowo, w przypadku wszystkich typów plastyki pochwy, zakładając, że wszystko goi się prawidłowo, współżyć można zazwyczaj 6-8 tygodni po zabiegu, jednak zalecane jest wstrzymanie się od seksu do 3 miesięcy.
Bardzo wiele kobiet zastanawia się jak będzie wyglądało teraz współżycie seksualne? Zadają sobie pytanie czy nie pojawi się problem, który polega na tym, że ich “nowa” wagina nie zdoła pomieścić “przeciętnych rozmiarów penisa” (przeciętna długość penisa w stanie erekcji to 13 cm)? Otóż, zazwyczaj nie ma z tym żadnego problemu. Nie cały penis zostaje wsunięty w waginę podczas stosunku – co zależne jest od pozycji partnerów, wejść może mniej niż cała długość penisa.

Wikipedia podaje, że wagina ma długość od 5 do 14 cm. Standardowo jest to około 8 cm – także trochę krótsza niż długość “penisa przeciętnego mężczyzny”. Część środkowa waginy ma około 2-3 cm szerokości, dlatego, że z natury są elastyczniejsze niż neo-waginy (tak się nazywa wagina po waginoplastyce), szczególnie te, które wytworzone są z płatka skóry. Reasumując “przeciętny penis” jest zazwyczaj dłuższy niż “przeciętna wagina” – co nie stanowi żadnego problemu podczas stosunku.

Należy wspomnieć o kilku czynnikach, które wypływają na doznania po waginoplastyce. Po pierwsze budowa fizjologiczna danej osoby. Mamy do dyspozycji ściśle określoną przestrzeń, która może pomieścić waginę.
Większość kobiet po zabiegu plastyki pochwy ma waginę długości 12,5 cm. Należy pamiętać, że zaraz po zabiegu wymiary nie są wiarygodne ze względu na opuchnięty obszar otaczający wejście waginy.

Kobiety po waginoplastyce powinny przede wszystkim zapoznać się z nową waginą. Najlepszą metodą jest oglądanie jej w lustrze i dotykanie. Może to się wydawać dziwne, ale każda kobieta powinna wiedzieć jak wygląda i jak reaguje jej ciało. Jeśli już zdecydujemy się dotykać neo-waginę w celu zapoznania się z nią, należy zwilżyć palce, najlepiej żelem poślizgowym do seksu.

Kobiety przyjmujące hormony przed zabiegiem (należy je odstawić na około 6 tygodni przed samym zabiegiem), mogą je ponownie brać tydzień, bądź dwa tygodnie po operacji.

  • Udostępnij:

Dodaj komentarz