Mezoterapia pod oczy

Mezoterapia pod oczy

Zabieg mezoterapii polega na miejscowy i bezpośrednim dostarczeniu do skóry właściwej substancji leczniczych, odżywczych lub regeneracyjnych. Stosowany jest przy odmładzaniu skóry, leczeniu cellulitu i łysieniu.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje mezoterapii, igłową i bezigłową. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzania substancji aktywnych za pomocą strzykawki i bardzo cienkiej igły, bądź specjalnego urządzenia wykonujące niewielkie nakłucia.
Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjne wprowadzania preparatów leczniczych i regenerujących dzięki wykorzystaniu urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości.

Obecnie jednym z najczęstszym jest zabieg mezoterapii pod oczy. Pozwala on na pozbycie się nieestetycznych efektów starzenia czyli zmarszczek, opuchlizny i cieni pod oczami.
Mezoterapia pod oczy polega na wstrzykiwaniu pod skórę aktywnych substancji, które wspomagają mikrokrążenie i eliminują tkankę tłuszczową oraz płyny, które gromadzą się pod skórą.

Mezoterapia pod oczy

Jakie preparaty stosuje się do mezoterapii pod oczy?

Aby osiągnąć zamierzone efekty, stosuje się specjalnie dobrane mieszanki mineralne i witaminowe, które zawierają witaminę C, wyciąg z rozmarynu, jagody czy też kwas hialuronowy. Są one dobierane przez lekarza, który uwzględnia wiek, stan zdrowia i rodzaj skóry.

Efekty zabiegu:

  • naturalny efekt
  • szybkość działania
  • odmłodzona skóra
  • brak efektu maski
  • redukcja cieni pod oczami
  • likwidacja obrzęków wokół oczu w skutek poprawy mikrokrążenia
  • wygładzenie zmarszczek wokół oczu
  • zwiększenie elastyczności skóry wokół oczu
  • ogólne odmłodzenie okolic oczu

Jak postępować po zabiegu mezoterapii?

Przez kilka dni po zabiegu nie należy nakładać makijażu ani kremów. Musimy zachować ostrożność przy codziennych czynnościach takich jak mycie i wycieranie okolic oczu. Należy także unikać gorącej wody.

Zabieg mezoterapii stał się bardzo popularnych i może wydawać się idealnym, jednak specjaliści radzą dużą ostrożność ze względu na bliskość narządów wzroku oraz delikatność i wrażliwość skóry w tych okolicach. Mezoterapii warto się poddać gdy zmiany wokół oczu są bardzo widoczne.

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Najnowocześniejsze metody na odmłodzenie i wygładzenie skóry
Po co pokazywać swoje niedoskonałości, skoro medycyna estetyczna już dawno znalazła sposób na...