Plastyka brody

Plastyka brody

Harmonia twarzy może być zaburzona z powodu nieodpowiedniego kształtu brody. Mała broda może sprawić, że nawet najbardziej proporcjonalna twarz nie wygląda dobrze. Modyfikacja pewnych elementów twarzoczaszki może radykalnie poprawić ogólną harmonię i piękno twarzy. W zależności od potrzeb możemy powiększyć lub pomniejszyć brodę.

Korekcję brody przeprowadza się w przypadkach, kiedy broda w nietypowy sposób wysuwa się do przodu. Przeprowadza się wtedy oszlifowanie części brody w ten sposób, aby jej kształt był jak najbardziej zharmonizowany z resztą twarzy. Powiększenie brody z kolei przeprowadza się wtedy, gdy mamy do czynienia z brodą cofniętą w nietypowy sposób.

Plastyka brody

W celu umieszczenia implantu brody prowadzi się małe cięcie tuż pod nią. Implant wsuwa się na miejsce i zamyka cięcie na skórze. Zabieg trwa około trzydziestu minut i może zostać przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Po kilku godzinach będą Państwo mogli pójść do domu. Operację tę można w łatwy sposób połączyć z usunięciem tkanki tłuszczowej. Zabieg, zwany lipektomią okolicy podbródkowej, umożliwia pozbycie się „indyczej szyi” lub podwójnego podbródka.

Zmniejszeniu brody towarzyszy całkowita narkoza, hospitalizacja trwa 1-2 dni. Blizny na skórze nie są widoczne, gdyż zabieg jest przeprowadzany wewnątrz ust. Czas pobytu w szpitalu to około 2 doby. Po operacji zakłada się opatrunek na brodę. Okolice brody są zaklejone plastrem utrwalającym, który pacjent sam usuwa po upływie 3-4 dni. Obrzęk w okolicach szczęki dolnej może pozostać od 7 do 14 dni. Szwy wewnątrz jamy ustnej ulegają rozpuszczeniu.W pierwszych 3 dobach pacjent przyjmuje pokarmy płynne, następnie przez kolejne 4 dni pokarmy papkowate. Pełny wysiłek fizyczny możliwy jest po 3 tygodniach.

Cena zabiegu waha się w granicach 2500 - 6000 tyś złotych. Zobacz cennik operacji plastycznych.

Czytaj także:

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Najnowocześniejsze metody na odmłodzenie i wygładzenie skóry
Po co pokazywać swoje niedoskonałości, skoro medycyna estetyczna już dawno znalazła sposób na...