Plastyka brody

Plastyka brody

Harmonia twarzy może być zaburzona z powodu nieodpowiedniego kształtu brody. Mała broda może sprawić, że nawet najbardziej proporcjonalna twarz nie wygląda dobrze. Modyfikacja pewnych elementów twarzoczaszki może radykalnie poprawić ogólną harmonię i piękno twarzy. W zależności od potrzeb możemy powiększyć lub pomniejszyć brodę.

Korekcję brody przeprowadza się w przypadkach, kiedy broda w nietypowy sposób wysuwa się do przodu. Przeprowadza się wtedy oszlifowanie części brody w ten sposób, aby jej kształt był jak najbardziej zharmonizowany z resztą twarzy. Powiększenie brody z kolei przeprowadza się wtedy, gdy mamy do czynienia z brodą cofniętą w nietypowy sposób.

Plastyka brody

W celu umieszczenia implantu brody prowadzi się małe cięcie tuż pod nią. Implant wsuwa się na miejsce i zamyka cięcie na skórze. Zabieg trwa około trzydziestu minut i może zostać przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Po kilku godzinach będą Państwo mogli pójść do domu. Operację tę można w łatwy sposób połączyć z usunięciem tkanki tłuszczowej. Zabieg, zwany lipektomią okolicy podbródkowej, umożliwia pozbycie się „indyczej szyi” lub podwójnego podbródka.

Zmniejszeniu brody towarzyszy całkowita narkoza, hospitalizacja trwa 1-2 dni. Blizny na skórze nie są widoczne, gdyż zabieg jest przeprowadzany wewnątrz ust. Czas pobytu w szpitalu to około 2 doby. Po operacji zakłada się opatrunek na brodę. Okolice brody są zaklejone plastrem utrwalającym, który pacjent sam usuwa po upływie 3-4 dni. Obrzęk w okolicach szczęki dolnej może pozostać od 7 do 14 dni. Szwy wewnątrz jamy ustnej ulegają rozpuszczeniu.W pierwszych 3 dobach pacjent przyjmuje pokarmy płynne, następnie przez kolejne 4 dni pokarmy papkowate. Pełny wysiłek fizyczny możliwy jest po 3 tygodniach.

Cena zabiegu waha się w granicach 2500 - 6000 tyś złotych. Zobacz cennik operacji plastycznych.

Czytaj także:

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Chrapanie to dolegliwość, bezdech to już problem!
Chrapanie to niezwykle popularna przypadłość, czasami wstydliwa, niemniej jednak bywa też...
Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Usta doskonałe? Nic prostszego
Powiększenie ust to zabieg niezwykle popularny, jednak czy jego nazwa oddaje w pełni specyfikę tej...