Co to jest kosmetoginekologia? • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
 1. Operacje plastyczne
 2. Co to jest kosmetoginekologia?
Co to jest kosmetoginekologia?

Co to jest kosmetoginekologia?

 • 02/04/2023
 • 0 lajków
 • 2639 wyświetleń
 • 0 komentarzy

Kosmetoginekologia to inaczej ginekologia estetyczna, dzięki której kobiety mogą dokonać korekty chirurgicznej intymnych części ciała.

W Polsce – niestety – ginekologia estetyczna to wciąż nowość, ale kobiety są tak bardzo zainteresowane tym tematem, że ośrodków, gdzie przeprowadza się tego typu zabiegi jest coraz więcej i cieszą one się ogromnym powodzeniem. Coraz łatwiej jest też kobietom przełamać opór psychiczny przed szczerą rozmową ze swoim ginekologiem o potrzebie takiego zabiegu.

Kosmetoginekologia – a co to takiego?

Najprościej ujmując jest to ginekologia estetyczna, dzięki której kobiety mogą dokonać korekty chirurgicznej intymnych części ciała. Ten dział ginekologii powstał bardzo niedawno, bo w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych i natychmiast spotkał się z tak dużym zainteresowaniem.

W krótkim czasie analogiczną działalność podjęły ośrodki na całym świecie. W Polsce – niestety – ginekologia estetyczna to wciąż nowość, ale kobiety są tak bardzo zainteresowane tym tematem, że ośrodków, gdzie przeprowadza się tego typu zabiegi jest coraz więcej i cieszą one się ogromnym powodzeniem.

Coraz łatwiej jest też kobietom przełamać opór psychiczny przed szczerą rozmową ze swoim ginekologiem o potrzebie takiego zabiegu.

Dlaczego to jest takie ważne dla kobiet?

Kobiety już takie są, że zależy im na wspaniałym wyglądzie. Od wizerunku zależy przecież udane życie uczuciowe, sukcesy w życiu zawodowym, a także powodzenie w prywatnych kontaktach z ludźmi. Dlatego też dbają o twarz, włosy, dłonie, o piersi, brzuch i nogi, ale okazuje się, że to nie wszystko, że dla wielu z nich jest jeszcze coś, co może poprawić ich satysfakcjonujące życie seksualne i to jest właśnie kosmetoginekologia.

Konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego części intymnych najczęściej wiąże się z przebytymi ciążami i porodami kobiet. Porody siłami natury (fizjologiczne) niemal zawsze pozostawiają skutki uboczne w postaci rozciągniętej śluzówki, mięśniówki i tkanki łącznej pochwy, źle zabliźnionego szwu po nacięciu, rozciągniętej waginy oraz wysiłkowego nietrzymania moczu. Wszystko to powoduje dyskomfort fizyczny i psychiczny kobiety, a co za tym idzie, mniej satysfakcjonujące życie seksualne.

Zdarzają się jednak i inne przyczyny, z powodu których kobieta decyduje się na jeden z zabiegów kosmetyki ginekologicznej: wadliwa budowa jakiejś części intymnej, konsekwencje wypadku i uszkodzeń z nim związanych, są też panie, które pragną przywrócić sobie błonę dziewiczą i z tymi problemami zwracają się do ginekologów. Ci natomiast kierują je na oddziały, gdzie wykonuje się zabiegi kosmetoginekologii.

Najpopularniejsze zabiegi kosmetyki ginekologicznej:

Labioplastyka – czyli zmniejszenie warg sromowych lub powiększenia słabo rozwiniętych warg sromowych większych. Zdarza się, że ich nadmierna wielkość przeszkadza kobiecie podczas stosunku, podczas uprawiania niektórych sportów i ogólnie jest dla niej krepująca.

Natomiast innym utrudnia życie posiadanie zbyt małych warg sromowych większych. Dzięki temu zabiegowi mogą jedne, jak i drugie, dokonać odpowiedniej korekty i w ten sposób pozbyć się dotychczasowych problemów.

 • Clitoplastyka – zabieg polegający na obnażeniu (do tej pory całkiem lub częściowo zakrytej pod fałdami skórnymi) górnej części łechtaczki. Dzięki temu kobieta bardzo zyskuje na jakości doznań seksualnych.
 • G-shot – zabieg, dzięki któremu zostaje bardziej wyeksponowany punkt G, co również skutkuje mocniejszymi wrażeniami w życiu seksualnym kobiety.
 • Hymenoplastyka – to odtworzenie błony dziewiczej. Jest to prosty, szybki i bezpieczny zabieg. Polega na zszyciu fałdów pozostałych po błonie dziewiczej.
 • Hymenotomia – natomiast polega na nacięciu zbyt grubej, niepodatnej błony dziewiczej utrudniającej pełną inicjację seksualną kobiety.
 • Liporedukcjia – pomniejszenie objętości tkanki tłuszczowej na wzgórku łonowym, udach i brzuchu.

Prawo do komfortu

To wspaniale, że w Polsce jest coraz więcej miejsc, gdzie kobiety mogą zwracać się o pomoc w tego typu problemach. Upłynie jeszcze trochę czasu, nim bez zbędnego skrępowania będą umiały przyznać się do nich przed swoimi ginekologami. Aby tak się stało potrzebna jest odpowiednia kampania informacyjna na ten temat, bo wiele kobiet jeszcze nie wie, że ich problemy mogą zostać rozwiązane.

Nie wiedzą, że nawet po kilku porodach wciąż mają prawo do komfortowego i satysfakcjonującego życia, w tym również życia seksualnego.

 • Udostępnij:

Dodaj komentarz