Operacje plastyczne przed ślubem - co i kiedy warto wykonać? • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
 1. Operacje plastyczne
 2. Operacje plastyczne przed ślubem – co i kiedy warto wykonać?
Operacje plastyczne przed ślubem – co i kiedy warto wykonać?

Operacje plastyczne przed ślubem – co i kiedy warto wykonać?

 • 05/04/2023
 • 0 lajków
 • 1737 wyświetleń
 • 0 komentarzy

Ślub – najważniejszy dzień w życiu każdej kobiety, a jednocześnie okazja by być piękniejszą niż do tej pory podczas tego wielkiego dnia. Większość kobiet zadaje sobie pytanie, co zrobić ze swoim ciałem by wyglądać jeszcze lepiej, by zaskoczyć partnera i samą siebie?

Przygotowania do ślubu pochłaniają wiele energii, nie mamy czasu na systematyczne korzystanie z siłowni w celu pozbycia się zbędnych kilogramów. Dzisiaj, jednak zamiast tego, przyszłe panny młode decydują się na operacje plastyczne, które za oceanem stały się przedślubną rutyną.

Przedślubne zabiegi w których skład wchodzą m.in. liposukcja, powiększanie piersi, wypełnianie ust nazywane jest przez Amerykanów zjawiskiem “Bridalplasty“.

Bridalplasty, czyli przedślubne operacje plastyczne przywędrowało do nas z USA. Okazuje się, że w Polsce jest coraz więcej kobiet, które decydują się na trwałe zmiany wyglądu, właśnie z powodu ślubu i miesiąca miodowego. Niekiedy, odbija się to na jakości samej uroczystości, no ale cóż? Chcemy pięknie wyglądać!

Oto najpopularniejsze zabiegi wśród przyszłych pań młodych:

1. Zastrzyki i wypełniacze

Zabiegi polegające na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w zmarszczki są metodą zrozumiałą, tym bardziej, że Polki stają na ślubnym kobiercu w coraz późniejszym wieku. Zastrzyki z Botoksu lub innych wypełniaczy, takich jak Juvederm powinny być wykonane na kilka tygodni przed wielkim dniem. Mogą się pojawić siniaki czy obrzęki, czasem wymagany jest retusz.

Każda panna młoda w tak ważnym dniu denerwuje się wyjątkowo.
Najważniejszą kwestią, o której nie wolno zapomnieć przed ślubem jest likwidacja problemu nadmiernej potliwości.

Botox ma zastosowanie także w usuwaniu problemu nadpotliwości. Powoduje blokadę działania nerwów, które zaopatrują gruczoły potowe. Zapobiega to wydzielaniu przez nie potu. Efekty zabiegu utrzymywane są przez 6-12 miesięcy. Z czasem efekt leczenia znika i zabieg należy potworzyć. Dzięki temu, każda kobieta może być pewna, że na jej sukni ślubnej nie pozostaną przykre żółte plamy.

2. Lifting twarzy i plastyka powiek

Stres, mijający czas, styl życia, przemęczenie i wiele innych czynników wpływają na nasz wygląd. Widoczne stają się zmarszczki, worki pod oczami i “podkowy”. Przyszłe panny młode chciały by się tych dolegliwości pozbyć w pierwszej kolejności. Korzystnym rozwiązaniem, przynoszącym naprawdę dobre efekty są zabiegi: lifting twarzy i plastyka powiek.

Powinny one być wykonywane na kilka tygodni przed ślubem. Trzeba liczyć się z obrzękami i siniakami. Lifting twarzy ma za zadanie przywrócić młody wygląd poprzez podciągnięcie i wygładzenie skóry twarzy.
Plastykę powiek można zastosować zarówno u starszych i młodych pacjentów. Zabieg jest przeznaczony dla osób z:

 • nadmiarem skóry powiek górnych i dolnych,
 • workami i podkowami pod oczami,
 • nadmiernym wypełnieniem powiek,
 • problemem opadania powiek.

Takie i inne problemy mogą być rozwiązane przez różnorodne operacje plastyczne. Trzeba pamiętać, że ich wybór należy skonsultować z chirurgiem plastykiem.

3. Liposukcja

Drastyczne diety nie pomagają? Wysiłek idzie na marne? Nadmiar tłuszczu pozostaje? Na ratunek – liposukcja, dzięki której możesz wyglądać dużo lepiej w dzień ślubu i miesiącu miodowym.
Liposukcja to zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu. Najlepszymi kandydatami są osoby posiadające nadmierną ilość tkanki tłuszczowej, której nie można zlikwidować ćwiczeniami ani dietą. Należy pamiętać o realnych oczekiwaniach w stosunku do zabiegu. Istnieje wiele metod liposukcji.

Decyzja dotycząca jej wybory powinna być podjęta po konsultacji z lekarzem. Jeśli planujesz liposukcję przed ślubem, zrób to 2, 3 miesiąc wcześniej, ponieważ dopiero wtedy widoczny jest ostateczny efekt zabiegu. Procedury kształtujące ciało powinny być wykonywane etapowo. Nie wszystko na raz. Czasami wymagany jest zabieg powtórny, który może zostać wykonany dopiero po kilku miesiącach od poprzedniego. Planowanie jest tutaj jak najbardziej wskazane. Pamiętaj, po liposukcji możesz przytyć tak więc dbaj o siebie.

4. Implanty piersi

Implanty piersi są także popularne wśród kobiet, które planują w najbliższym czasie ślub. Jest to zabieg, który także należy zaplanować. Po operacji powiększenia piersi nosi się sportowy biustonosz przez 6 tygodni. Powrót do pracy dopiero może być po około 2 tygodniach. Dwa miesiące przed ślubem można spokojnie poddać się operacji.

Botox, lifting, plastyka powiek, liposukcja i implanty to rozwiązania, które możesz zastosować na kilka miesięcy przed ślubem. Zaplanuj je zgodnie z możliwościami i zdrowym rozsądkiem.

A co gdy nadejdzie ten dzień? Zacznij od orzeźwiającego prysznica i nawilżenia ciała balsamem. Odpocznij i pomyśl jaka jesteś piękna. Zrobiłaś wszystko co mogłaś by się podobać sobie i partnerowi. Bądź uśmiechnięta i pewna siebie. To na pewno będzie najwspanialszy dzień w życiu.

 • Udostępnij:

Dodaj komentarz