Liposukcja • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje

Liposukcja

Liposukcja zwana także lipoplastyką jest zabiegiem chirurgicznym który ma na celu usunięcie nadmiaru tłuszczu z różnych okolic ciała.

Krąży opinia że dzięki temu zabiegowi szybko i łatwo osiągniemy wymarzoną sylwetkę. Jest to trochę nieprawdziwe stwierdzenie. Liposukcja to skomplikowany zabieg, w wielu opiniach niebezpieczny dla zdrowia, z tego powodu nie każdy może się poddać takiemu zabiegowi. Przed zabiegiem należy wykonać badanie krwi, rentgen i EKG.

Przeciwwskazania

Zaburzenia hormonalne, ciąża, problemy z tarczycą, cukrzyca, astma i kłopoty z krzepnięcia krwi.
Z jakiego powodu są takie rygorystyczne wymagania? Podczas liposukcji istnieje ryzyko dużej utraty krwi, możliwość przedostania się do naczyń krwionośnych tłuszczu i zatkać je, co może skutkować niedokrwieniem serca.

Odsysanie tłuszczu to zabieg usunięcia tłuszczu z miejsc, których jest go zbyt dużo i niestety ciężko się go pozbyć stosując dietę czy ćwiczenia fizyczne. Dzięki telewizji liposukcja kojarzy nam się z zabiegiem wykonywanym na brzuchu, pośladkach biodrach i udach, co jest jak najbardziej prawdą ale także często pacjenci decydują się poddać zabiegowi takie części ciała jak: policzki, podbródki, ramiona, kolana, łydki.

Ile to kosztuję?

Ceny nie są małe ale też zabieg jest poważny, niewiarygodnie niskie ceny i ich źródła lepiej omijać i udać się do sprawdzonego specjalisty bo przecież chodzi o nasze zdrowie. Liposukcja ud kosztuje od 4 tyś. zł, podobnie pośladków i bioder. Cena wzrasta w przypadku brzucha i zaczyna się od 5,5 tyś. zł. Zabiegi na mniejszych częściach ciała (łydki, kolana) kosztują od 2 tyś. zł, a podbródka od 1,5 tyś. zł.

Jak będzie wyglądał zabieg?

Na początek pacjentką zostaje uśpiona (narkoza) lub otrzymuje znieczulenie zewnątrzoponowe (w którym pacjentka nie śpi ale także nic nie czuję), następnie miejsca przeznaczone do zabiegu rozpulchnia się wstrzykując specjalną substancje.

Po tym wszystkim dochodzi do usuwania tłuszczu w jednej z kilku metod (wszystkie wymagają nacięć na skórze i wprowadzeniu rurki, różnią się sposobem usuwania tłuszczu): klasycznej (rurka jest połączona z maszyną ssącą), ultradźwiękami (rurka wysyła ultradźwięki rozbijające tłuszcz) i za pomocą strzykawek (jak w metodzie klasycznej tyle że rolę maszyny ssącej zajmuje strzykawka).

Po trwającym od 1,5 do 4 h zabiegu, na efekt końcowy trzeba zaczekać kilka tygodni, przez ten czas osoba powinna się bardzo oszczędzać i nosić ubranie uciskające ciało.

Zabiegi liposukcji pozwalają szybko osiągnąć wymarzoną sylwetkę w miejscach gdzie jest to często nie wykonalne, pozwala nam usunąć tłuszcz z miejsc gdzie jest on zbędny, pozostawiając go tam gdzie jego miejsce jest wskazane (np. kształtne pośladki), lecz musimy pamiętać o tym że jest to zabieg skomplikowany i niosący ze sobą pewne ryzyko.