Pogrubienie penisa • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
  1. Operacje plastyczne
  2. Lekarze
  3. Pogrubienie penisa

Pogrubienie penisa

Mężczyźni stanowią już blisko 30% pacjentów gabinetów chirurgii plastycznej i tak jak kobiety próbują zatrzymać czas lub poprawić niedoskonałości natury.

Popularnymi zabiegami wśród męskiej części społeczeństwa są procedury związane z długością i grubością członka. Jakiś czas temu pisałam o powiększaniu penisa, tak więc dzisiaj zajmiemy się tematem jego pogrubienia.

Metody pogrubienia penisa

Pogrubienie penisa najczęściej odbywa się dwoma metodami. W rzeczywistości jest ich więcej, ale te są najczęściej stosowane.

Metoda transplantacji własnego tłuszczu to pierwsza z metod, która polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z innej części ciała. Najczęściej z brzucha albo uda. Jest to zabieg, którego efekty są widoczne natychmiastowo. Po jego wykonaniu możliwy jest efekt pogrubienia nawet do 50 % w obwodzie. Część komórek tłuszczowych zniknie po jakimś czasie jednak zwykle 80 % z nich pozostaje na swoim miejscu na długie lata.

Lekarze chirurdzy korzystają obecnie ze specjalistycznego urządzenia do pobierania tkanki tłuszczowej. Jest ono zaprojektowane do pobierania najlepszych kawałków tłuszczu i umiejscawiania ich odpowiednio w penisie w dwóch etapach, pomiędzy którymi są przynajmniej 3 miesiące odstępu. Ponadto lekarze stosują specjalne odżywki, które pomagają przyjąć się tłuszczowi oraz stymulują przepływ krwi.

Istnieje ryzyko permanentnego stwardnienia członka lub powstania na nim nieestetycznych grudek wtedy, kiedy operacja jest wykonywana przez niewykwalifikowanego lekarza. Transplantacja własnego tłuszczu uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych metod stosowanych w chirurgii plastycznej.

Drugą metodą jest wykorzystanie żelu syntetycznego do pogrubienia prącia. Ta metoda daje podobny efekt do tej opisanej wyżej z tą różnicą, że penis będzie wyglądał o wiele naturaniej. Podstawową zaletą tej metody jest brak ingerencji chirurga w ciało pacjenta i pobierania tkanki tłuszczowej.

Podczas zabiegu penis zostaje znieczulony i pacjent może kontrolować ilość wstrzykiwanego żelu. Po zabiegu wskazana jest wstrzemięźliwość seksualna przez co najmniej dwa tygodnie. Zabieg trwa około 45 minut. Efekt pogrubienia utrzymuje się od 2 do 3 lat.